Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava
Zdroj: ©Warner Bros.

10 hercov, ktorí si takmer zahrali hlavné úlohy v kultových filmoch (2. časť)

Mohli sa zaskvieť v parádnych filmoch, ale rozhodli sa inak.

Hollywoodski herci a herečky dostávajú mnoho najrôznejších ponúk. Rozhodnúť sa pre „ten správny“ projekt ale nie je vždy jednoduché. Výsledkom tak môžu byť premárnené príležitosti v kasových a kritických trhákoch.

V tomto článku ti predstavíme 10 hercov, ktorí dostali možnosť zahrať si v rôznych oceňovaných snímkach, ale napokon (z rôznych dôvodov) odmietli.

Mohlo by ťa zaujímať:

10 hercov, ktorí si takmer zahrali hlavné úlohy v kultových filmoch a seriáloch

1. Denzel Washington (Michael Clayton)

Oscarový Denzel Washington má na konte mnoho parádnych filmov. Chýbalo však málo a mohol k nim pridať aj ďalšie pecky. Jednou z nich je napríklad triler Michael Clayton od Tonyho Gilroya. Washington dostal ponuku zahrať si hlavnú rolu. Scenár ho nadchol a vyjadril sa, že išlo o „najlepší materiál, aký čítal za veľmi dlhú dobu“.

Napokon však rolu odmietol, keďže pre Tonyho Gilroya išlo o celovečerný debut a Washington si nebol istý, aká s ním bude spolupráca. Neskôr však dodal, že sa vo svojom úsudku mýlil a rolu mal zobrať. Film sa totiž stal kritickým hitom a odniesol si sedem nominácií na Oscara, z ktorých zvíťazil v jednej kategórii. Hlavnú rolu si napokon zahral George Clooney, ktorý tiež získal oscarovú nomináciu.

Shutterstock

2. Bruce Willis (Duch)

Hrdinu akčných filmov Brucea Willisa sme mohli vidieť aj v emotívnej mysterióznej romantickej dráme Duch od Jerryho Zuckera. Mohol si tak zahrať po boku svojej vtedajšej partnerky Demi Moore. Tá na rolu kývla, ale Willis mal so scenárom problém a celý koncept mu pripadal zmätočný.

„Proste som tomu nerozumel,“ vyjadril sa neskôr. „Myslel som si: Ten chlapík je mŕtvy, ako okolo toho vytvoriť romantický príbeh?“ Rolu napokon získal Patrick Swayze. Duch sa stal finančne najúspešnejším filmom roku 1990 a odniesol si päť nominácií na Oscara, z ktorých premenil dve sošky.

Shutterstock

3. Leonardo DiCaprio (Kód Enigmy)

Rolu geniálneho matematika Alana Turinga, ktorému sa podarilo rozlúštiť nacistický kód Enigma, si dlho chcel zahrať Leonardo DiCaprio. Práve tento fakt bol kľúčový v tom, že štúdio Warner Bros. dalo projektu zelenú. DiCaprio však napokon z projektu vycúval a chvíľu sa zdalo, že film možno ani nevznikne.

Napokon sa ale štúdiu podarilo získať Benedicta Cumberbatcha, ktorý si Turinga strihol vo výbornej dráme Kód Enigmy od Mortena Tylduma. Tá získala osem nominácií na Oscara (aj Cumberbatch jednu získal) a napokon si odniesla jednu zlatú sošku.

Shutterstock

4. Matt Damon (Avatar)

Matt Damon svojho času dostal ponuku, aby v chystanom sci-fi Avatar od Jamesa Camerona stvárnil hlavnú úlohu Jakea Sullyho. Herec však musel odmietnuť, pretože práve nakrúcal triler Bournovo ultimátum. Neskôr sa vyjadril, že to bola od neho chyba.

Ako vieme, Avatar sa stal obrovským hitom a na niekoľko rokov finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Damon sa tak podľa svojich slov pripravil o tučný balík peňazí, keďže podľa zmluvy by mal nárok na 10 % zo ziskov. Herec odhadol, že mu cez prsty pretieklo asi 120 miliónov dolárov.

Shutterstock
zlepšovák, pomôcka, tipy a triky, skutočný význam bežných vecí

Odporúčame prečítať:

8 vecí, ktoré bežne používaš, ale nepoznáš ich skutočný význam a funkciu

5. John Lithgow (Batman)

Uznávaný John Lithgow dostal svojho času ponuku zahrať si kultového komiksového záporáka Jokera vo filme Batman od Tima Burtona. Herec sa vyjadril, že Burtona presviedčal, že pre rolu maniakálneho klauna sa nehodí a napokon ho aj presvedčil. Lithgow však dodal, že to neskôr ľutoval.

„V tom čase som si nemyslel, že je to nejaký veľký problém. O týždeň neskôr som začul, že chcú obsadiť Robina Williamsa a Jacka Nicholsona,“ prezradil. Rolu napokon dostal druhý menovaný a odniesol si za ňu aj nomináciu na cenu BAFTA. Samotný Batman získal Oscara za najlepšiu výpravu.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť