Stáva sa, že v hereckých stopách pokračujú aj deti známych hercov. A niekedy si spolu zahrajú aj v spoločných filmoch, pričom nezriedka stvárňujú rodinných príslušníkov aj na plátne.
Jeden článok s filmami či seriálmi, v ktorých si rodičia zahrali so svojimi deťmi, sme ti už na EMEFKA priniesli. V tomto pokračovaní nájdeš 10 ďalších podobných titulov.
1. Yoga Hosers (Johnny Depp a Lily-Rose Depp)
Absurdne ladená hororová komédia Yoga Hosers od Kevina Smitha sa točí okolo dvoch stredoškoláčok Colleen Collette (Lily-Rose Depp) a Colleen McKenzie (Harley Quinn Smith), ktoré pracujú v obchode E2-2-Zed. Práve tu sa budú musieť popasovať s tajomným nadprirodzeným zlom. A pomôže im v tom aj legendárny lovec ľudí Guy Lapointe (Johnny Depp).
Snímka ako taká kriticky aj finančne pohorela a mnohí ju považujú za vôbec najhorší film Kevina Smitha. Lily-Rose Depp sa na plátne objavila aj so svojím otcom Johnnym Deppom, ale výkony oboch neboli príliš dobré. Stojí za zmienku, že Lily-Rose si s Deppom zahrala aj v hororovej komédii Tusk (tiež od Kevina Smitha), dokonca obaja stvárnili rovnaké postavy (film sa odohráva v rovnakom univerze ako Yoga Hosers).
2. Wall Street (Martin Sheen a Charlie Sheen)
Známu kriminálnu drámu Wall Street natočil Oliver Stone. Príbeh sa točí okolo mladíka Buda Foxa (Charlie Sheen), ktorý začína pracovať ako burzový maklér na Wall Street. Jeho cesty sa skrížia s cynickým a nekompromisným Gordonom Gekkom (Michael Douglas), ktorý so svojimi rivalmi nemá zľutovanie. Snímka si odniesla vcelku pozitívne recenzie a Michael Douglas bol dokonca poctený nomináciou na Oscara a Zlatý glóbus.
Charlie Sheen si vo filme zahral aj so svojím otcom Martinom Sheenom (otca a syna stvárnili aj na plátne). Snímka sa v roku 2010 dočkala aj sequelu Wall Street: Peniaze nikdy nespia. Z hlavného hereckého obsadenia sa vrátil Michael Douglas a v menšej úlohe aj Charlie Sheen.
3. Rukojemník (Bruce Willis a Rumer Willis)
Akčný triler Rukojemník vznikol pod režisérskym dohľadom Florenta Emilia Siriho. Bruce Willis si v ňom zahral traumatizovaného policajta a bývalého člena SWAT Jeffa Talleya. Ten teraz pracuje ako šerif v mestečku Bristo Camino. Netrvá ale dlho a bude mať plné ruky práce. Traja zločinci sa po nevydarenej lúpeži obchodu ukryjú v dome, kde zajmú trojicu rukojemníkov.
A prípad sa skomplikuje ešte viac. Rukojemník nebol komerčným ani kritickým úspechom, hoci milovníci akčňákov či Willisa by si ho hádam mohli ako-tak užiť. Willis si v ňom navyše zahral so svojou dcérou Rumer Willis, ktorá stvárnila dcéru hlavného hrdinu Amandu.
4. Zoolander (Jerry Stiller a Ben Stiller)
Bláznivú komédiu Zoolander natočil Ben Stiller, ktorý si zároveň strihol aj hlavnú rolu supermodela Dereka Zoolandera. Ten si užíva žiaru reflektorov a život v prostredí módnej smotánky. Lenže potom ho nahradí nový model menom Hansel (Owen Wilson) a Derek odrazu musí začať odznova. Snímka bola prijatá dobre a darilo sa jej aj po finančnej stránke.
Postavu Derekovho agenta Mauryho Ballsteina stvárnil Jerry Stiller, otec Bena Stillera, a rozhodne vytvorili originálne duo. V roku 2016 do kín vtrhol aj sequel Zoolander 2. Okrem Bena Stillera sa v ňom opäť objavil aj Jerry Stiller, snímka však bola prijatá výrazne horšie.
5. Zatratený (Donald Sutherland a Kiefer Sutherland)
Nenápadný western Zatratený natočil Jon Cassar. V centre príbehu je nájomný zabijak John Henry Clayton (Kiefer Sutherland), ktorý sa po rokoch vracia domov. S otcom, reverendom Samuelom Claytonom (Donald Sutherland), nemá najlepší vzťah. Rozhodne sa však nechať svoju minulosť za sebou a začať žiť životom riadneho občana.
Lenže idylka dlho nevydrží, a keď banditi zrania jeho otca, John sa musí vrátiť do akcie. Film si odniesol skôr zmiešané reakcie, hoci herecké výkony oboch Sutherlandovcov boli chválené. Otca a syna sa im aj na plátne podarilo stvárniť mimoriadne vierohodne.
6. The Good Lord Bird (Ethan Hawke a Maya Hawke)
Historická miniséria s prvkami čiernej komédie The Good Lord Bird v našich končinách trochu zapadla, ale ide o veľkú pecku, ktorej sa oplatí venovať pozornosť. Príbeh sa točí okolo abolicionistu Johna Browna (Ethan Hawke), ktorý oslobodí mladého Henryho (Joshua Johnson-Lionel) a vydá sa na cestu s cieľom zničiť otroctvo v Spojených štátoch.
Snímka bola poctená nadšenými recenziami a Ethan Hawke si za svoj výkon odniesol nomináciu na Zlatý glóbus. V niekoľkých epizódach sa objavila aj jeho dcéra Maya Hawke, ktorá stvárnila Brownovu dcéru Annie.
7. Flag Day (Sean Penn a Dylann Penn)
Triler Flag Day od Seana Penna si odbil premiéru len minulý rok. Rozpráva príbeh Johna Vogela (Sean Penn), ktorého nutnosť živiť dcéru (Dylan Penn) zavedie na kriminálne chodníčky. Neštíti sa tak podvodov či lúpeží. Snímka milovníkov nezávislej tvorby iste neurazí, hoci jej recenzie boli skôr priemerné. Sean Penn a jeho dcéra Dylan ale predviedli veľmi dobré výkony.
8. Sylvia (Blythe Danner a Gwyneth Paltrow)
Biografickú drámu Sylvia natočila Christine Jeffs a rozpovedala nám v nej životný príbeh slávnej poetky Sylvie Plath (Gwyneth Paltrow). Počas štúdia na univerzite sa mladá literátka stretne s básnikom Tedom Hughesom (Daniel Craig), ktorý sa stane jej osudovou láskou.
Do jej života ale zasiahne zákerná psychická choroba. Sylvia kritikov príliš neuchvátila, ale rozhodne nejde o zlý film. Paltrow a Craig navyše podali kvalitné výkony. Postavu Sylviinej matky Aurelie si zahrala Blythe Danner, skutočná matka Gwyneth Paltrow.
9. Melancholia (Stellan Skarsgård a Alexander Skarsgård)
Artové sci-fi Melancholia nakrútil známy provokatér Lars von Trier. Príbeh sa sústredí na dve sestry Justine (Kirsten Dunst) a Claire (Charlotte Gainsbourg). V prvej časti sledujeme nevydarenú svadbu Justine a v druhej sa dozvieme, že k Zemi sa blíži obrovská planéta Melancholia. Zrážka sa zdá byť neodvratná…
Film bodoval na rôznych festivaloch a Kirsten Dunst si za svoj výkon odniesla Zlatú palmu z Cannes. V jej prvej časti si zahral aj Alexander Skarsgård, ktorý stvárnil Justininho manžela Michaela. V úlohe Justininho cynického šéfa sa zároveň objavil aj jeho otec Stellan Skarsgård.
10. Späť v hre (Clint Eastwood a Scott Eastwood)
Športovú drámu Späť v hre režíroval Robert Lorenz. Hlavnú rolu baseballového hľadača talentov Gusa Lobela si zahral skvelý Clint Eastwood, jeho syn Scott si zase strihol úlohu Billyho Clarka, talentovaného mladého hráča. Gus Lobel ale v príbehu musí riešiť aj problémy s dcérou (Amy Adams), zhoršujúcim sa zdravím a s jeho nadriadenými.
Podľa kritikov bol Späť v hre herecky výborným, avšak celkovo trochu zabudnuteľným kúskom, ktorému škodila príliš veľká predvídateľnosť. Film sa tak stal známejší skôr kvôli kontroverzii ohľadom plagiátorstva, z ktorého tvorcov obvinil producent Ryan Brooks.