Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Jolie Pas / MovieStillsDB

10 hercov, ktorí si zahrali vo filmoch a seriáloch so svojimi deťmi

Herecké jablko nepadlo ďaleko od stromu.

Nie je nič netradičné, ak sa pre hereckú dráhu známych hercov a herečiek rozhodnú aj ich potomkovia. A niekedy sa dokonca stretnú v jednom filme či seriáli.

Nižšie ti prinášame 10 takýchto prípadov. Niekde si títo herci zahrali rodičov a deti aj na striebornom plátne či televíznej obrazovke, inokedy zase stvárnili úplne cudzie postavy. Rozhodne im to ale spolu pristalo.

1. Štyridsiatka na krku (Leslie Mann a Maude Apatow)

Komédia Štyridsiatka na krku od Judda Apatowa sa točí okolo manželského páru Petea (Paul Rudd) a Debbie (Leslie Mann). Tí riešia problémy vo vzťahu, starostlivosť o deti, ale aj kariéru.

Snímka je spin-offom úspešnej komédie Nabúchaná, a hoci nie je taká známa, rozhodne je zábavná. Kritici ju síce prijali chladnejšie, ale zabaviť sa pri nej dá. Leslie Mann si vo filme zahrala po boku svojich skutočných dcér Maude a Iris. Obe stvárnili deti hlavného páru. Maude Apatow sa neskôr podarilo preraziť aj vďaka úspešnému seriálu Euphoria, v ktorom stvárnila Lexi Howard.

2. Maid (Andie MacDowell a Margaret Qualley)

Seriálová dráma Maid patrí k tomu najlepšiemu, čo nám Netflix minulý rok ponúkol. Seriál sa točí okolo mladej slobodnej matky Alex (Margaret Qualley), ktorá utečie od násilníckeho partnera Seana (Nick Robinson). Nemá peniaze, takže napokon vezme prácu upratovačky. Okrem toho musí riešiť aj problémy s bývaním a so svojou psychicky nestabilnou matkou Paulou (Andie McDowell).

Seriál sa dočkal nadšených recenzií a viacerých ocenení. Margaret Qualley predviedla majstrovský výkon a odniesla si zaň nomináciu na Zlatý glóbus. Spolu s jej skutočnou matkou Andie McDowell im to v seriáli navyše veľmi dobre ladilo.

3. Po zániku Zeme (Will Smith a Jaden Smith)

Akčné sci-fi Po zániku Zeme natočil M. Night Shyamalan. Príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti, v ktorej ľudstvo muselo kvôli obrovskej katastrofe opustiť planétu Zem. Práve na nej ale núdzovo pristane generál Cypher Raige (Will Smith) so svojím 13-ročným synom Kitaiom (Jaden Smith).

Ak chcú prežiť, budú musieť spolupracovať. V snímke si bok po boku zahrali Will Smith a jeho syn Jaden, ale filmu to príliš nepomohlo. Kriticky aj finančne išlo o prepadák a obaja Smithovci si za svoje výkony odniesli aj Zlaté maliny.

4. Leto v Alabame (Melanie Griffith a Dakota Johnson)

Málo známu dramédiu Leto v Alabame natočil Antonio Banderas. Odohráva sa v roku 1965, keď do života 13-ročného Petera Josepha (Lucas Black) výrazne vstúpia nečakané udalosti. Objaví sa totiž jeho výstredná teta Lucille (Melanie Griffith), ktorá Peterovi prezradí, že práve zabila svojho manžela.

Snímka sa u kritikov nedočkala príliš pozitívneho prijatia a prepadla aj po finančnej stránke. Melanie Griffith si za svoj výkon dokonca odniesla nomináciu na Zlatú malinu. Griffith sa vo filme objavila aj so svojou vtedy 10-ročnou dcérou Dakotou Johnson. Z tej medzičasom vyrástla kvalitná herečka, ktorá si nás získala vo filmoch ako Suspiria či The Lost Daughter.

Mohlo by ťa zaujímať:

KVÍZ: Uhádneš názvy 10 filmov a seriálov len na základe troch indícií?

5. Nezabudnuteľné detstvo (Robin Williams a Zelda Williams)

Dramédiu Nezabudnuteľné detstvo zrežíroval a napísal David Duchovny, ktorý si v nej aj zahral jednu z hlavných úloh. Stvárnil maliara Toma Warshawa, ktorý sa rozhodne vyrozprávať svoj životný príbeh manželke. Dospievanie v New Yorku bolo plné radostí aj starostí, priateľstva aj prvej lásky.

Vo filme si zahral aj skvelý Robin Williams a tiež jeho dcéra Zelda Williams. Snímka samotná ale veľa vody nenamútila a odniesla si vyslovene negatívne recenzie.

6. Lara Croft – Tomb Raider (Jon Voight a Angelina Jolie)

Akčňák Lara Croft – Tomb Raider, adaptácia známej videohry, vznikol pod režisérskym vedením Simona Westa. Mladú archeologičku Laru Croft stvárnila Angelina Jolie. Tá sa vydáva na nebezpečnú misiu, ktorej cieľom je získať starobylý talizman schopný ovládať čas. O túto relikviu ale majú záujem aj iní (a nebezpeční) ľudia.

Westov film dopadol prinajlepšom priemerne a kritici pri ňom dávali skôr palec dole. Zarobil však dosť na to, aby vznikla lepšie prijatá dvojka Lara Croft: Tomb Raider – Kolíska života. Zaujímavosťou je, že vo filme si otca Lary Croft zahral skutočný otec Angeliny Jolie Jon Voight. V dvojke sa však už neobjavil.

7. Kalvária (Brendan Gleeson a Domhnall Gleeson)

Pozoruhodná dráma s čiernohumornými prvkami Kalvária od Johna Michaela McDonagha rozpráva príbeh kňaza Jamesa Lavella (Brendan Gleeson), ktorý pôsobí v malom anglickom mestečku. Ten sa ale počas spovede od jedného z obyvateľov dozvie, že ho dotyčný o týždeň neskôr zabije.

Snímka sa dočkala pozitívneho prijatia od kritikov a získala aj niekoľko cien. Okrem Brendana Gleesona si v nej zahral aj jeho syn Domhnall Gleeson. Stvárnili ale poriadne protikladné postavy. Brendan dobráckeho farára a Domhnall uväzneného sériového vraha žien Freddieho Joycea.

Mohlo by ťa zaujímať:

Z hororu komédia. 10 filmov, ktoré vznikli podľa predlôh úplne odlišného žánru

8. Vládkyňa zla (Angelina Jolie a Vivienne Jolie-Pitt)

Disneyovku Vládkyňa zla natočil Robert Stromberg. Hlavnou hrdinkou je kráľovná Zloba (Angelina Jolie), ktorá v snahe udržať si trón zošle kliatbu na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanning). Ako Aurora dospieva, Zloba v nej vidí potenciálneho nepriateľa a rozhodne sa k drastickému činu.

V jednej scéne si s Angelinou Jolie zahrala aj jej malá dcérka Vivienne Jolie-Pitt. Tá stvárnila malú Auroru. Samotná Angelina prezradila, že jej dcéra bola obsadená z toho dôvodu, že sa jej ako jediná nebála (keďže v scéne mala oblečený svoj špecifický tmavý kostým).

Film bol prijatý relatívne dobre a podarilo sa mu bodovať, aj čo sa týka tržieb. Dočkali sme sa teda aj sequelu Vládkyňa zla 2. Ten už ale dopadol o dosť horšie.

9. Rocky V (Sylvester Stallone a Sage Stallone)

Piaty diel známej športovej série Rocky vznikol v réžii Johna G. Avildsena. Legendárny boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) sa stále spamätáva zo súboja s Ivanom Dragom. Finančná núdza ho prinúti otvoriť si vlastnú telocvičňu. V nej sa stretáva s mladým boxerom Tommym Gunom (Tommy Morrison). Rocky sa ujme jeho tréningu, ale jednoduché to s ním mať rozhodne nebude.

Vo filme si po boku Stallona zahral aj jeho syn Sage Stallone. Išlo preňho o vôbec prvú filmovú úlohu. Neskôr sa objavil aj v ďalších snímkach, v roku 2012 však vo veku 36 rokov tragicky zomrel. Samotný Rocky V patrí zrejme k tým najhorším zárezom v sérii, ale jej fanúšikovia si aj v ňom prídu v niekoľkých scénach na svoje. Ďalšieho dielu s názvom Rocky Balboa sme sa ale dočkali až v roku 2006.

10. Rockerky (Susan Sarandon a Eva Amurri)

Komédiu Rockerky má na svedomí Bob Dolman, ktorý si k nej aj napísal scenár. V centre príbehu je bývalá rockerka Suzette (Goldie Hawn), ktorá sa ocitne bez práce a bez peňazí. Rozhodne sa teda vrátiť sa do rodného Phoenixu a spolu s kamarátmi zaspomínať na mladosť. Keď ale vyhľadá svoju kamarátku Vinnie (Susan Sarandon), ostane v šoku. Vinnie totiž nechala divoký svet rocku za sebou a teraz žije ako slušná manželka a matka.

V úlohe Ginger Kingsley, jednej z Vinniených dcér, sa objavila skutočná dcéra Susan Sarandon Eva Amurri. Tá sa objavila aj v niekoľkých ďalších filmoch, ale väčšinou išlo o malé úlohy. Samotné Rockerky nie sú zlou komédiou, hoci kritické ohlasy svojho času pozbierali skôr zmiešané. Goldie Hawn si ale za svoj výkon odniesla nomináciu na Zlatý glóbus.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje