Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

10 hercov, ktorí takmer stvárnili známe postavy vo filmovej sérii Harry Potter

Chýbalo málo a naše obľúbené postavy mohli stvárniť úplne iní herci.

Harry Potter je skrátka Daniel Radcliffe. Dnes si už v hlavnej úlohe ságy o mladom čarodejníkovi nevieme predstaviť žiadneho iného herca. Neplatí to len pre postavu Harryho, ale aj Hermiony, Dumbledora či Snapea. Casting sa skrátka v prípade ságy o Harrym Potterovi podaril na jednotku s hviezdičkou a nič by sme na ňom nemenili.

Možno ale nevieš, že ešte pred samotným nakrúcaním sa tvorcovia pohrávali aj s ďalšími zaujímavými hercami a herečkami, ktoré mohli naše obľúbené postavy stvárniť. Vedel by si si ich tam predstaviť?

1. Henry Cavill – Cedric Diggory

Rolou Cedrica Diggoryho sa do väčšieho povedomia dostal herec Robert Pattinson. Možno ale nevieš, že o rolu mal záujem aj Henry Cavill, známy zo Zaklínača. Ako ale vieme, napokon ju nedostal. Cavill poznamenal, že pravdepodobne to bolo preto, lebo tvorcovia chceli obsadiť o niečo mladšieho herca.

Profimedia

2. Robin Williams – Hagrid

Dobráckeho Hagrida, hájnika Rokfortských lesov, lúk a hájov, si vo filmoch zahral Robbie Coltrane. O rolu sa však zaujímal aj známy a obľúbený herec a komik Robin Williams. Ten mal veľký záujem si Hagrida zahrať, ale tvorcovia chceli obsadiť len britských hercov. Myslíme, že na úlohu by sa hodil, ale asi je lepšie, že ju napokon stvárnil Coltrane.

Profimedia

3. Bill Nighy – Lucius Malfoy

Slizkého Luciusa Malfoya, otca Draca Malfoya, si vo filmoch zahral výborný Jason Isaacs. Tvorcovia ale počítali s tým, že by si túto postavu mohol strihnúť aj herec Bill Nighy. Ten sa napokon objavil ako minister Rufus Scrimgeour. Okrem Nighyho bola úloha Luciusa Malfloya ponúknutá aj Richardovi E. Grantovi.

Profimedia
RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko

Odporúčame prečítať:

RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko. Už čoskoro sa skončí dlhoročné čakanie na ich koncert u nás

4. David Thewlis – Profesor Quirrel

Profesora Quirrella si prvom filme zahral Ian Hart. Tvorcovia sa ale pohrávali aj s myšlienkou, že by ho mohol stvárniť David Thewlis. Napokon sa tak síce nestalo, ale Thewlis neodišiel naprázdno, keďže v ságe stvárnil profesora Lupina.

Shutterstock

5. Tom Felton – Harry Potter

Tom Felton si v ságe o Harrym Potterovi zahral Draca Malfloya, ktorý Harryho a jeho kamarátov nemal príliš v láske. Felton ale prezradil, že pôvodne prišiel na konkurz s tým, že by si chcel zahrať práve hlavnú rolu – Harryho Pottera. Zároveň mal záujem aj o úlohu Rona Weasleyho (Rupert Grint).

Napokon to ale všetko dopadlo inak a Felton bol obsadený do úlohy Draca. Ako sa herec vyjadril, je rád, že dostal práve túto rolu. Vyhlásil, že na Harryho a Rona sa nehodí nikto lepšie než Daniel Radcliffe a Rupert Grint.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť