Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek
Zdroj: ©Shutterstock

10 hercov, ktorých tvorcovia filmov preobsadili uprostred natáčania

K preobsadzovaniu hercov dochádza aj počas prebiehajúceho natáčania.

Preobsadzovanie filmových úloh nie je nič neobvyklé. Jednotlivé roly sa obyčajne ponúkajú viacerým hercom, hoci režisér môže mať konkrétnu predstavu o tom, kto by mal v jeho filme hrať. Niekedy sa ale až počas nakrúcania ukáže, že daný herec nebol pre rolu ten pravý.

Preobsadenie hercov počas rozbehnutého nakrúcania je finančne náročné a komplikovanejšie, ale aj podobné prípady v Hollywoode nájdeme. V tomto článku ti predstavíme 10 z nich.

1. Harvey Keitel (Apokalypsa)

Legendárna vojnová dráma Apokalypsa od Francisa Forda Coppolu patrí k zrejme najlepším filmom histórie. Hlavnú rolu kapitána Benjamina L. Willarda si v nej zahral Martin Sheen. Ten bol od začiatku pre režiséra prvou voľbou, ale herec najprv musel odmietnuť, keďže mal veľa práce s nakrúcaním iného filmu.

Coppola teda rolu obsadil Harveym Keitelom, ale už po pár týždňoch mu bolo jasné, že ide o omyl. Keitelov herecký štýl sa Coppolovi do filmu nehodil, takže herec produkciu napokon opustil. Sheen tentokrát už nezaváhal a do projektu naskočil. Za svoj výkon si odniesol nomináciu na cenu BAFTA.

Shutterstock

2. James Purefoy (V ako Vendeta)

Dystopické sci-fi V ako Vendeta natočil James McTeigue. Hlavná postava maskovaného anarchistu menom V bola pôvodne obsadená hercom Jamesom Purefoyom. Ten sa zúčastnil asi šiestich týždňov nakrúcania, ale napokon projekt opustil. Tvrdil, že s maskou na tvári sa mu zle hrá a nedokáže tak hodnoverne preniesť emócie na divákov.

Purefoy tak bol nahradený Hugom Weavingom. Pôvodné scény s Purefoyom vo filme ostali, keďže vzhľadom na to, že hlavný hrdina nosil masku, nebolo nutné ich nanovo pretáčať.

Shutterstock

3. Lori Petty (Demolátor)

Populárne akčné sci-fi Demolátor vzniklo v réžii Marca Brambillu. Hlavné úlohy stvárnili Sylvester Stallone a Wesley Snipes. Dôležitou postavou bola však aj policajtka Lenina Huxley v podaní Sandry Bullock.

Pôvodne však producent Joel Silver počítal s herečkou Lori Petty. Tá sa na pľaci napokon zdržala len dva dni. Podľa dostupných informácií sa herečka s tvorcami nezhodla na zobrazení svojej postavy a odišla kvôli „kreatívnym nezhodám“.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

10 hercov, ktorí navždy ostanú v tieni svojich najznámejších postáv (2. časť)

4. Stuart Townsend (Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa)

Aragorn je bezpochyby jednou z najdôležitejších postáv fantasy trilógie Pán prsteňov od Petera Jacksona. V nej si ju bezchybne strihol Viggo Mortensen. Pôvodne však bol ako Aragorn obsadený herec Stuart Townsend. Ten sa zúčastnil celkom štyroch natáčacích dní, ale akosi to nebolo ono.

Peter Jackson si totiž uvedomil, že Townsend je na túto rolu príliš mladý. Rola bola ponúknutá aj Danielovi Day-Lewisovi, ktorý ju ale odmietol. Napokon sa však k projektu pripojil skvelý Mortensen.

Shutterstock

5. Samantha Morton (Ona)

V prípade romantickej sci-fi drámy Ona nebolo preobsadenie hlavnej ženskej úlohy príliš problematické. Ak si film videl, tak vieš, že hlavný hrdina v ňom nadviaže vzťah s inteligentným operačným systémom menom Samantha, ktorý komunikuje len hlasom.

Režisér Spike Jonze si pre rolu Samanthy vyhliadol herečku Samanthu Morton. Tá nahovorila všetky svoje repliky, ale až po skončení nakrúcania si Jonze uvedomil, že Morton v danej úlohe nefunguje. Samantha teda bola preobsadená Scarlett Johansson. Výroba filmu sa tak natiahla o štyri mesiace.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.