10 hercov, ktorých veľa ľudí považuje za zlých, ale v skutočnosti sú výborní a talentovaní

Prvý pohľad často klame.

Zdroj: Summit Entertainment / moviestillsdb.com

Každý z nás má svojich obľúbených hercov a herečky. Je tiež prirodzené, že niektorých z hercov, ktorých v súčasnosti vo filmoch či seriáloch vídame, nepovažujeme za príliš kvalitných či talentovaných. Často za to môže prostý fakt, že sa upísali všeobecne neobľúbenému filmu či dokonca celej sérii podobných filmov. Ale tento pocit sa často nezakladá na realite.

V tomto článku ti prinášame zoznam 10 hercov, ktorých veľa ľudí považuje za netalentovaných, ale v skutočnosti sú nadanými umelcami. Len treba vedieť, ktoré filmy s nimi sledovať…

1. Dakota Johnson

Dakota Johnson dlho bola (a ešte niektorými stále je) považovaná za nudnú a nezaujímavú herečku. Navyše jej neprospelo, že sa upísala príšernej erotickej sérii 50 odtieňov. Pravdou ale je, že Johnson je skutočne schopnou herečkou.

Ukázala to už vo viacerých filmoch, menovať môžeme originálny triler Zlé časy v El Royale, mrazivý artový horor Suspiria či príjemnú nezávislú dramédiu The Peanut Butter Falcon. Dakota skrátka hrať vie a my sa rozhodne tešíme na jej ďalšie projekty.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/dakota-johnson-attends-suspiria-photocall-during-1171014427)

2. Zac Efron

Zac Efron je pre mnohých len peknou tváričkou z Disney Channelu. Je pravdou, že najviac ho preslávila práve muzikálová séria High School Musical, ale odvtedy už ubehol nejaký ten rok a veci sa zmenili. Efron už dokázal, že mu nerobia problém ani náročnejšie a komplexnejšie úlohy.

Výborný bol v muzikálovej dráme Najväčší showman, ešte lepší v trileri Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou a nesmieme zabudnúť ani na komédiu The Beach Bum či oceňovaný titul Disaster Artist.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/hollywood-ca-august-20-2015-zac-308218955)

3. Kristen Stewart

Kristen Stewart kedysi mnoho ľudí považovalo za najväčšiu hereckú nádej Hollywoodu. Lenže potom sa herečka upísala upírskej sérii Stmievanie a všetko sa zmenilo. Na jednej strane jej účasť v nej priniesla slávu a veľa fanúšikov, ale aj rovnako veľa odporcov. No, aby sme boli úprimní, jej výkony v Stmievaní za veľa nestoja. Prečo však hodnotiť len na základe jednej nevydarenej série? Kristen Stewart má totiž na konte oveľa viac pozoruhodných filmov, hoci väčšinou ide o nenápadnejšie artovky či nezávislé filmy.

Vynikajúce výkony podala napríklad v oscarovke Still Alice, hudobnej dráme The Runaways či v mysterióznej dráme Personal Shopper. V remaku Charlieho anjelov bola s prehľadom najlepšia z celého hereckého obsadenia a za zmienku stoja aj filmy ako Adventureland, Certain Women, Café Society či Seberg. Nesmieme tiež zabudnúť na jej parádny výkon v dráme Sils Maria. Stojí za zmienku, že za tento výkon si ako vôbec prvá americká herečka odniesla prestížnu cenu César.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/actress-kristen-stewart-attends-equals-premiere-569592916)

4. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf sa do povedomia divákov zapísal ako hlavný hrdina v sci-fi sérii Transformers. Nijako zvlášť kritikov neoslnil a príliš tomu nepridali ani jeho škandály a konfliktná povaha. Istú dobu bol teda považovaný za zlého herca a magora, s ktorým je peklo spolupracovať. Lenže časy sa menia.

Shia si totiž stihol zahrať v oceňovanej dvojdielnej dráme Nymfomanka od Larsa von Triera a objavil sa aj vo výbornom vojnovom akčňáku Železné srdce. Svoju kvalitu následne potvrdil v artovkách a nezávislákoch American Honey, Borg/McEnroe či The Peanut Butter Falcon. Medzi jeho posledné úspechy patrí vydarená dráma Honey Boy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/actor-shia-labeouf-attends-man-down-570885880)

5. Robert Pattinson

Robert Pattinson je tiež pevne spojený s upírskou ságou Stmievanie. Tá z neho urobila hviezdu prvej veľkosti, ale zároveň si treba priznať, že mnoho divákov a kritikov mu nemohlo prísť na meno. Nevideli v ňom skrátka žiadny talent. Herec ale po skončení ságy dal blockbusterom zbohom a začal si budovať meno kvalitného herca, ktorý si vyberá náročné nezávisláky a artové diela.

Vidieť sme ho tak mohli v skvelej dráme Cosmopolis, post-apokalyptickom trileri Tulák, dobrodružnom filme Stratené mesto Z či v mysterióznej dráme The Childhood of a Leader. Vo všetkých prípadoch podal famózne výkony. Veľký zlom preňho prišiel s kriminálkou Good Time, za ktorú si odniesol ovácie kritikov aj divákov.

Hotový herecký koncert predviedol aj v horore Maják a v sci-fi High Life. Za zmienku stojí aj jeho menšia rolička v historickom epose The King a najnovšie absolútne vynikajúci výkon v sci-fi trileri Tenet od Christophera Nolana. Ten pre Pattinsona predstavoval návrat do blockbusterovej ligy a určite presvedčil mnohých neprajníkov, že na to skutočne má. Na jeho Batmana sa teda ohromne tešíme.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/robert-pattinson-magnolia-pictures-premiere-damsel-1445666996)

6. Adam Sandler

Dobre, treba uznať, že Adam Sandler má nezanedbateľné množstvo fanúšikov. Lenže nájdu sa aj ľudia, ktorí tie jeho komédie (resp. väčšinu z nich) nemôžu vystáť. Práve tí považovali Sandlera za otravného a netalentovaného klauna, ktorý zvláda len hrubozrnný humor. Nie je to však tak a Sandler už viackrát dokázal, že má rozhodne na viac, než sú jeho tradičné béčkové komédie.

Famózny bol napríklad v nedocenenej dráme Muži, ženy a deti, ale aj v chválenej dramédii Meyerowitz Stories od Noaha Baumbacha. Minulý rok zase uchvátil kritikov aj divákov v strhujúcej kriminálke Uncut Gems, v ktorej predviedol zrejme svoj najlepší výkon.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/adam-sandler-los-angeles-premiere-thats-306860081)

7. Nicolas Cage

Nicolas Cage má v tomto rebríčku trochu zvláštne postavenie. Totiž, aby sme si rozumeli: ešte niekedy v 90. rokoch bol Cage rešpektovaný herec, o ktorého kvalitách nebolo pochýb. Koniec-koncov, Oscara za drámu Zanechať Las Vegas nedostal len tak pre nič za nič. Problém ale nastal v tom, že Cage si postupom času začal vyberať úlohy v idiotských akčňákoch, kde šialeným spôsobom prehrával.

Divákom sa tak dnes spája s béčkovými hlúposťami a nechcene smiešnymi hereckými výkonmi. Lenže Cage aj v posledných rokoch natočil viacero filmov, ktoré stoja za pozornosť. V prvom rade je tu skvelý oscarový animák Spider-Man: Paralelné svety, ale zaujímavé tituly má Cage aj na poli hraných filmov. Môžeme spomenúť chválený horor Mandy či horor podľa poviedky H. P. Lovecrafta Color Out of Space.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-germany-february-15-nicolas-cage-128403575)

8. Zendaya

Zendaya je ďalšia hviezdička, ktorá sa v začiatkoch kariéry spájala so štúdiom Disney. Mnohí ju považovali skôr za speváčku, pričom jej herecké schopnosti príliš nedoceňovali. Zendaya ale dokazuje, že s ňou treba počítať. Jednak tu máme úspešné marvelovky Spider-Man: Návrat domov a Spider-Man: Ďaleko od domova, v ktorých si získala srdcia divákov aj kritikov.

Okrem toho ale zaujala aj v muzikáli Najväčší showman a hlavne v parádnej tínedžerskej seriálovej dráme Euphoria. Za svoj výkon si odniesla aj niekoľko cien. Najbližšie ju uvidíme v epickom sci-fi Duna. Toto dievča čaká skvelá budúcnosť!

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jun-26-zendaya-coleman-1439469029)

9. Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg si síce odniesol nomináciu na Oscara za drámu Sociálna sieť, ale ani to mnohých jeho kritikov neodradilo. Podľa nich je totiž Eisenberg hercom „jednej úlohy“ a vo všetkých filmoch hrá prakticky rovnako. To ale nie je pravda a Jesse to už viackrát dokázal.

Výborne sa blysol napríklad v nezávislej dráme Nočné pohyby či v životopisnej dráme The End of the Tour. Kvalitný výkon predviedol aj v originálnej čiernej komédii The Art of Self-Defense a v bizarnom sci-fi horore Vivarium.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/jesse-adam-eisenberg-attends-cafe-society-419202436)

10. Olivia Munn

Olivia Munn má v prípade filmov tak trochu smolu. Okrem Iron Mana 2 by sme v jej filmografii asi len ťažko hľadali nejaký výraznejší kúsok. To viedlo mnohých k tvrdeniu, že Olivia je ako herečka skrátka taká „nemastná-neslaná“.

Seriáloví diváci ale vedia, že to ani náhodou nie je pravda. Munn si totiž zahrala jednu z hlavných úloh vo famóznom seriáli Newsroom, za ktorým stojí geniálny Aaron Sorkin, a podala v ňom úchvatný výkon. Nestratila sa ale ani v ďalšom seriáli Seal Team 6 či v zaujímavom fantasy The Rook.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/olivia-munn-los-angeles-premiere-office-532315453)
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 šialených a nechutných kuchárskych katastrof, po ktorých ťa hneď prejde hlad

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME