Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

10 hercov, ktorým sa podarilo vymaniť z tieňa svojich najslávnejších postáv

Svoju najslávnejšiu úlohu nechali za sebou.


V Hollywoode sa to skrátka stáva. Herečka či herec, ktorí sa preslávia nejakou výraznou úlohou, majú následne problém striasť sa jej tieňa a dokázať, že zvládnu zahrať aj iné úlohy. V tomto článku ti prinesieme 10 hercov, ktorým sa to podarilo.

Aj keď sú možno ešte stále viacerými vnímaní ako „herci/herečky jednej úlohy“, v skutočnosti majú na konte omnoho viac zaujímavých filmov. Snáď ťa o tom presvedčíme aj týmto článkom.

1. Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe sa stal svetoznámym hlavne ako mladý čarodejník zo série o Harrym Potterovi. Pre Radcliffea išlo o prvú zásadnú úlohu, a aj dnes si ho väčšina divákov spája práve s Harrym. Nie je to však celkom fér, keďže Radcliffeovi sa podarilo z tieňa čarodejníka s jazvou na čele už viackrát vykročiť.

Spomenúť môžeme napríklad skvelú romantickú komédiu What If, pozoruhodnú biografickú drámu Zbav sa svojich miláčikov, fantasy Rohy či surreálnu dramédiu Swiss Army Man. Daniel Radcliffe už skrátka viackrát dokázal, že je pozoruhodný herecký talent, ktorý si vie vybrať zaujímavé projekty.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-ny-may-15-2019-1399814765)

2. Robert Pattinson

Robert Pattinson na seba upozornil hyper úspešnou romantickou fantasy ságou Stmievanie. Rola upíra Edwarda Cullena mu síce priniesla zástupy fanúšičiek, ale zvyšok sveta sa na jeho drevenom herectve dobre zabával. Pattinson sa tak po skončení Stmievania vrhol na náročnejšie úlohy, aby aj neprajníkom dokázal, že skutočne vie hrať.

A podarilo sa mu to na jednotku. Zahral si totiž vo viacerých skvelých nezávislákoch, spomenúť určite treba drámu Cosmopolis, mysteriózny historický film The Childhood of a Leader a hlavne kriminálku Good Time, za ktorú si odniesol ovácie kritikov. Parádny však bol aj vo filozofickom sci-fi High Life, anti-westerne Damsel, horore Maják či najnovšom Batmanovi.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/robert-pattinson-attends-good-time-photocall-668883163)

3. Jennifer Aniston

Jennifer Aniston aj dnes mnoho divákov vníma ako Rachel Green z kultového sitcomu Priatelia. Podobný osud neušiel ani jej kolegom. Faktom ale je, že Jennifer sa dokázala dobre etablovať ako schopná, hlavne komediálna herečka. Na konte má kvalitné kúsky ako Marley a ja, Šéfovia na zabitie, Skús ma rozosmiať či My sme Millerovci.

Nesmieme zabudnúť tiež na skvelú drámu Cake, v ktorej Jennifer predviedla zrejme zatiaľ svoj najlepší výkon kariéry (odniesla si zaň aj nomináciu na Zlatý glóbus).

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jun-7-jennifer-aniston-1108078547)

4. Blake Lively

Blake Lively sa preslávila ako nezabudnuteľná Serena van der Woodsen z populárneho seriálu Gossip Girl. Niet teda divu, že tieň tejto postavy sa s ňou vliekol ešte pomerne dlho. Bolo by však chybou myslieť si, že mimo Gossip Girl nemá Blake Lively čo ponúknuť.

Zahrala si napríklad v kvalitnej nezávislej dráme Elvis a Anabelle, trileri Mesto, kriminálke Divosi či v romantickej fantasy Navždy mladá. Upútala tiež výkonmi v horore Smrtiaci príliv, čiernej komédii Nebezpečná láskavosť či romantickej komédii Café Society.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/blake-lively-attends-cafe-society-premiere-525597955)

5. Zac Efron

Začiatky Zaca Efrona sú nerozlučne spojené s muzikálom High School Musical. S pozíciou disneyovskej hviezdičky sa však Efron rozhodne odmietal zmieriť a v poslednej dobe sme ho mohli vidieť vo viacerých skvelých snímkach. Spomenúť treba skvelú drámu The Disaster Artist, muzikál Najväčší showman či kriminálku Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, kde si Efron zahral sériového vraha Teda Bundyho.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jun-8-zac-efron-104740457)

6. Kristen Stewart

Kristen Stewart je trochu podobný prípad ako vyššie zmienený Robert Pattinson. Aj ona sa preslávila účasťou v sérii Stmievanie (hoci viacero skvelých úloh mala na konte už predtým) a ani ona sa nevyhla ironickým poznámkam na margo svojich hereckých schopností. Takýto odsudok bol, pravdaže, nezaslúžený, keďže Kristen už mnohokrát dokázala, že je výbornou herečkou.

Parádna bola v dráme Sils Maria, hudobnej biografickej dráme The Runaways či oscarovej snímke Still Alice. Kritikov aj divákov uchvátila v náročnejšej psychologickej dráme Personal Shopper či v nezávislej dráme Certain Women. Okrem toho má na konte aj kvalitné drámy Lizzie, Seberg či Café Society.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/venice-italy-august-30-kristen-stewart-1528838774)

7. Sean Connery

V očiach mnohých divákov bude Sean Connery už navždy agentom Jamesom Bondom. Je to do istej miery pochopiteľné, keďže ide o rolu, ktorá Conneryho preslávila po celom svete. Bola by však škoda, ak by sme ho vnímali len cez prizmu tejto úlohy.

Okrem toho si totiž zahral v takých kultovkách, ako Meno ruže, Highlander, Nepodplatiteľní, Indiana Jones a Posledná krížová výprava, Robin Hood: Kráľ zbojníkov či Skala.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/sean-connery-35th-annual-afi-life-111533054)

8. Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio dnes patrí k najrešpektovanejším hercom Hollywoodu. Aj on si však musel túto pozíciu tvrdo vydrieť. Veľkofilm Titanic z neho síce urobil hviezdu prvej veľkosti, ale zároveň bol mnohými vnímaný len ako pekná tvárička bez výraznejšieho talentu (pritom už mal na konte nomináciu na Oscara za drámu Čo žerie Gilberta Grapea).

DiCaprio však v tituloch, ako Pláž, Gangy New Yorku, Chyť ma, ak to dokážeš, Letec či Núdzový východ, dokázal, že je ohromne schopným a všestranným hercom. Ďalšie jeho pecky hádam ani netreba pripomínať, ale výborný bol aj vo filmoch Počiatok, Prekliaty ostrov, Divoký Django, Vtedy v Hollywoode či Revenant. Za posledný menovaný film si odniesol svojho prvého hereckého Oscara.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cannes-france-may-21-leonardo-dicaprio-1433831474)

9. Adam Sandler

Adam Sandler si síce urobil solídne meno v rôznych bláznivých komédiách, ale čo si budeme hovoriť, mnohé z nich za veľa nestáli. Niet preto divu, že si Sandler vyslúžil nálepku tak trochu otravného komedianta, aj keď úspešného. Dokázal však bodovať aj vo vážnych úlohách, kde mu to pristalo oveľa viac než v priblblých komédiách.

Výborný bol napríklad v svojráznej romantickej komédii Opití láskou (za ktorú si odniesol nomináciu na Zlatý glóbus), ďalej v (pomerne nedocenenej) dráme Muži, ženy a deti, dramédii Meyerowitz Stories a skvostnej kriminálke Uncut Gems, kde predviedol zrejme najlepší výkon kariéry.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/hollywood-february-1-comedian-adam-sandler-70339471)

10. Matthew McConaughey

Hoci mal Matthew McConaughey na svojom konte aj úlohy v pozoruhodných drámach (Amistad, Kontakt či Čas zabíjať), väčšina ľudí si ho dlho spájala s priemernými romantickými komédiami. McConaughey však, našťastie, toto obdobie nechal za sebou a dnes patrí k najlepším hercom Hollywoodu.

Absolútne dokonalé výkony predviedol napríklad v prvej sérii seriálu True Detective, dráme Mud, biografickej dráme Klub poslednej nádeje (za svoj výkon si odniesol Oscara), sci-fi Interstellar či v komédii The Beach Bum.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/london-uk-november-27-2018-matthew-1242500467)
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.