Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
Zdroj: ©Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

10 herečiek a hercov, ktorí už veľmi dlho nenatočili dobrý film (2. časť)

V posledných rokoch sa im akosi nedarí.

Jeden článok o hercoch, ktorí už dlhšiu dobu nenatočili skutočne dobrý film, už môžeš na EMEFKA nájsť. V tomto pokračovaní nájdeš ďalšiu desiatku hercov a herečiek, ktorí nepochybne patria k obrovským talentom, ale v poslednom období si nevyberajú filmy práve najšťastnejšie.

1. Demi Moore

Demi Moore má na konte množstvo ocenení, vrátane viacerých nominácií na Zlatý glóbus, a v 90. rokoch patrila k najobľúbenejším herečkám. Stačí si spomenúť na hity ako Duch, Zopár správnych chlapov či Šarlátové písmeno. Neskôr ale jej kariéra začala upadať a ona si dala od herectva na niekoľko rokov pauzu. Následne natočila ešte niekoľko slušných snímok, ale v súčasnej dobe sa jej príliš nedarí presadiť.

Filmy ako Divoká babská jazda, Love Sonia či Corporate Animals prešumeli a treba povedať, že zaslúžene. Trochu viac sa Moore darilo na poli televíznych seriálov, najlepšie prijatý bol zrejme titul Animals z roku 2018. Najbližšie Demi Moore uvidíme v dráme Please Baby Please, ktorá sa práve nachádza v post-produkcii. Tak snáď to bude stáť za to!

Shutterstock

2. Zooey Deschanel

Sympatická Zooey Deschanel má na konte tiež viacero výborných filmov. Pamätať si ju môžeš z komédie Stopárov sprievodca galaxiou, nezávislákov The Good Life, 500 dní so Summer či The Go-Getter alebo coming-of-age drámy Most do krajiny Terabithia. Vo všetkých predviedla výborné herecké výkony.

Je preto škoda, že v posledných rokoch jej kariéra stagnuje. Od roku 2011 točila málo a aj to, čo natočila, sa nestretlo s pozitívnym prijatím. Jej posledným filmom je animák Trollovia: Svetové turné z roku 2020 a aj v ňom mala len hlasové cameo. Herecky už príliš aktívna nie je a venuje sa skôr hudbe a rodine.

Shutterstock

3. Will Ferrell

Will Ferrell má vo svojom portfóliu kvalitné komédie aj zaujímavé drámy, za všetky môžeme zmieniť tituly ako Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho, Horšie to už nebude či Rýchlo a desivo: Šialené preteky. Posledné roky ale preňho nie sú práve najúspešnejšie. Najlepšie prijatý bol zrejme animák Lego príbeh, v ktorom si Ferrell zahral len malú rolu.

Komédie Holmes & Watson, Ocko je doma či Rodičia pod parou sa ale stretli skôr s nezáujmom, prípadne rovno silným odporom. Trochu lepšie dopadla komédia Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga, ktorá to dotiahla až na udeľovanie Oscarov (získala nomináciu za najlepšiu originálnu pieseň), ale aj pri nej boli kritické reakcie skôr priemerné. Ferrel momentálne chystá vianočný komediálny muzikál Spirited.

Shutterstock

4. Arnold Schwarzenegger

Hviezda akčných filmov 80. a 90. rokov Arnold Schwarzenegger natočil plno filmov, ktoré sú dnes už zaslúženými klasikami. Barbar Conan, Terminátor, Terminátor 2: Súdny deň, Predátor či Total Recall. Všetko pecky, na ktoré sa nezabúda. Potom si Arnie odskočil do politiky a filmu sa venoval len málo. A keď sa k nemu napokon vrátil, už bolo jasné, že je tak trochu za zenitom.

Na svoj úspech nadviazať nedokázal a točil jednu katastrofu za druhou: Terminátor: Genisys, Aftermath, Viy 2: Journey To China. Najlepšie bol prijatý hádam len Terminátor: Temný osud z roku 2019, ale aj v jeho prípade boli recenzenti skôr v rozpakoch. Nehovoriac už o tom, že film finančne vybuchol. Schwarzenegger na rok 2022 plánuje akčnú komédiu Kung Fury 2. Nezdá sa ale, že by sa ňou mal vrátiť do prvej ligy. A možno o to už ani sám nestojí.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Obľúbené postavy z animovaných rozprávok, ktorých predlohou boli skutoční ľudia

5. Milla Jovovich

Pôvabná Milla Jovovich si zahrala v hitoch ako Piaty element, Dummy, Dazed and Confused, Johanka z Arku či The Million Dollar Hotel. Neskôr si urobila meno ako akčná hrdinka, v čom jej pomohli snímky ako Ultraviolet či séria Resident Evil. Už viac ako dekádu sa však Milla čvachtá v priemerných či rovno podpriemerných projektoch.

Tituly ako Survivor, Šok a úžas, Future World či Hellboy rozhodne nemôžeme radiť k jej vrcholom. Naposledy (minulý rok) sa nám pripomenula akčným fantasy trilerom Monster Hunter, ktorý si odniesol skôr negatívne recenzie. Natočí Milla ešte niečo s väčšími ambíciami?

Shutterstock

6. Michael Fassbender

Michael Fassbender je skvelý herec a potvrdil to už mnohokrát. Stačí zmieniť snímky ako 12 rokov otrokom, Nehanební bastardi, Macbeth či Steve Jobs. Na konte má aj dve nominácie na Oscara. Žiaľ, Fassbender je známy aj tým, že si v posledných rokoch vyberá scenáre dosť nešťastne. Výsledkom sú potom nepodarky ako Snehuliak, X-Men: Apokalypsa či Votrelec: Covenant.

Jeho posledným zárezom je nepodarená komiksovka X-Men: Dark Phoenix z roku 2019. V post-produkcii má však hneď dva filmy: jednak akčnú komédiu Kung Fury 2 a hlavne športovú dramédiu Next Goal Wins v réžii talentovaného Taiku Waititiho. Prajeme mu úspech!

Shutterstock

7. Johnny Depp

Čo si budeme hovoriť, hviezda Johnnyho Deppa v posledných rokoch pohasínala. Kedysi bodoval v hitoch ako Ed Wood, Nožnicovoruký Edward, Mŕtvy muž, Krycie meno Donnie Brasco, Ospalá diera či Piráti z Karibiku. Lenže jeho posledným skutočne pozitívne prijatým filmom bol zrejme Sweeney Todd z roku 2007. Odvtedy sa Depp len motal medzi nudným priemerom a neznesiteľným podpriemerom.

Na pohode mu nepridal ani rozvod s Amber Heard a opletačky so súdmi. Jeho posledné snímky The Professor, Mesto lží či Waiting for the Barbarians veľa vody nenamútili a aj dráma Minamata z minulého roka si odniesla skôr rezervované ohlasy. Je to škoda, Depp na to stále má a pod dohľadom kvalitného režiséra a s dobrým scenárom poruke by ešte mohol dokázať divy. Či sa ale vráti na výslnie (aj vzhľadom na jeho osobné škandály), je ale viac ako otázne.

Shutterstock

8. Clive Owen

Clive Owen si v minulosti odniesol nomináciu na Oscara za drámu Na dotyk a pýšiť sa tiež môže Zlatým glóbusom. Zahral si v kvalitných kúskoch ako Gosford Park, Sin City: Mesto hriechu, Spojenec či Potomkovia ľudí. Približne od roku 2012 sa mu ale veľmi nedarí. Filmy ako Blood Ties, Words and Pictures či Last Knights kritika zadupala do zeme a svetlou výnimkou bola snáď len dráma The Confirmation z roku 2016.

V posledných rokoch sa ale Owen objavuje v tituloch, ktoré sú len plytvaním jeho času aj talentu. O filmoch Ophelia či Anon skoro nikto nepočul a ani Gemini Man nedopadol príliš slávne. Owenovi sa ale lepšie darilo v seriálových vodách. Zahral si jednak v minisérii Lisey’s Story a hlavne v dráme Impeachment: American Crime Story, v ktorej stvárnil Billa Clintona.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

15 filmov so smutnými koncami, ktoré aj napriek tomu ľudia milujú

9. Cameron Diaz

Cameron Diaz odštartovala svoju hviezdnu dráhu kultovou komédiou Maska z roku 1994. Aj ďalšie jej filmy slávili úspech, najčastejšie sa objavovala v romantických komédiách (Niečo na tej Mary je), ale cudzie jej neboli ani náročnejšie kúsky (V koži Johna Malkovicha). Darilo sa jej aj s príchodom nového milénia, natočila hity ako Charlieho anjeli, Shrek, Gangy New Yorku či Minority Report. Okolo roku 2008 však jej kariéra začala pomaly upadať. Objavila sa v mizerne prijatom horore The Box, nevtipnej komédii Gambit a nemenej otravnej komédii Sex Tape.

Jediným zaujímavejším pokusom bol triler Konzultant, ktorý kritikov výrazne polarizoval. Ten Diaz natočila v roku 2013 a odvtedy s ňou nevzniklo nič, čo by stálo za komentár. Jej posledným filmom je podpriemerný muzikál Annie z roku 2014. Cameron Diaz následne oznámila, že si dáva od herectva pauzu. Je teda otázkou, či sa pred kamery ešte vráti a či od nej môžeme čakať nejaký comeback.

Shutterstock

10. Val Kilmer

Kvalitný, ale Hollywoodom príliš nedocenený Val Kilmer sa zapísal do myslí divákov hitmi ako Top Gun, Willow, The Doors, Tombstone, Neľútostný boj či Pollock. Na počiatku nového milénia sa ale začal objavovať v nudných béčkach, z ktorých sa vyšvihol len v roku 2005, keď si zahral v skvelej komédii Kiss Kiss Bang Bang. Následne sa objavil v niekoľkých nepodstatných snímkach, ktoré zamierili priamo na videotrh. Zdalo sa, že jeho najlepšie roky sú už dávno preč.

K tomu sa pridala aj jeho komplikovaná povaha a napokon, žiaľ, aj závažné zdravotné problémy. Hoci Kilmer stále točí, jeho snímky z nedávnej doby nestoja za veľa. Za zmienku stojí hlavne dokumentárny film Val, ktorý mapuje jeho súkromný a profesionálny život. Je ale možné, že Kilmerovi sa podarí triumfálny návrat. Na budúci rok sa totiž objaví v pokračovaní Top Gunu s podtitulom Maverick. Držíme palce!

Mohlo by ťa zaujímať:

8 herečiek a hercov, ktorí už veľmi dlho nenatočili dobrý film

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť