Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára
Zdroj: ©Marvel Studios / MovieStillsDB

10 herečiek, ktoré patria medzi najtalentovanejšie svojej generácie (2. časť)

Fantastické herečky, pri ktorých sa tešíme na ich každý ďalší film.

6. Alicia Vikander

Alicia Vikander sa narodila v roku 1988. Začínala v krátkych filmoch ako Standing Outside Doors, The Rain či Darkness of Truth. Jej celovečerným debutom bol film Pure, ktorým si vyslúžila chválu kritikov. Nasledovali úspešné snímky ako Kráľovská aféra, Anna Karenina a hlavne sci-fi Ex Machina, ktorým Vikander definitívne prerazila.

Objavila sa aj v dráme Dánske dievča, dramédii Dokonalý šéf, akčňáku Jason Bourne či romantickom filme Svetlo medzi oceánmi. Zaujala aj ako Lara Croft v adaptácii videohry Tomb Raider. Za svoj výkon v Dánskom dievčati si odniesla sošku Oscara. Medzi jej najnovšie snímky patrí dráma Blue Bayou, fantasy artovka Zelený rytier a akčný triler Beckett. Vikander v týchto dňoch nakrúca psychologický horor Firebrand.

Najtalentovanejšie herečky 30 plus, Alicia Vikander
Shutterstock

7. Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence sa narodila v roku 1990 a dnes patrí medzi TOP herečky súčasného Hollywoodu. Debutovala v roku 2008 nezávislou drámou Garden Party, v roku 2010 si vyslúžila potlesk kritikov za drámu Zmrznutá kosť a neskôr sa objavila v úspešnej sérii X-Men a Hry o život. Za zmienku stojí aj romantická komédia Terapia láskou, čierna komédia Špinavý trik, dramédia Joy či kontroverzný alegorický horor mother!

Len nedávno sme Lawrence mohli vidieť v X-Men: Dark Phoenix a satire Don’t Look Up. V post-produkcii sa nachádza dráma Red, White and Water. Jennifer Lawrence má na konte štyri nominácie na Oscara, pričom tú za Terapiu láskou aj premenila na víťazstvo.

Najtalentovanejšie herečky 30 plus, Jennifer Lawrence
Shutterstock

8. Emily Blunt

Emily Blunt je ročník 1983 a jej debutom je dráma My Summer of Love z roku 2004. O dva roky neskôr sa objavila v úspešnej komédii Diabol nosí Pradu. Dariť sa jej začalo hlavne okolo roku 2011, keď si zahrala v sci-fi Správcovia osudu. Nasledovala dramédia Your Sister’s Sister, akčné sci-fi Looper: Nájomný zabijak či sci-fi Na hrane zajtrajška.

Výborne sa predviedla aj v trileri Sicario: Nájomný zabijak či sci-fi horore Tiché miesto. Medzi jej posledné kúsky patrí Tiché miesto: Časť II a dobrodružná komédia Expedícia: Džungľa. Budúci rok ju uvidíme aj v očakávanej novinke od Christophera Nolana Oppenheimer.

Najtalentovanejšie herečky 30 plus, Emily Blunt
Shutterstock
Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

Odporúčame prečítať:

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

9. Scarlett Johansson

Scarlett Johansson sa narodila v roku 1984 a pred kamerou sa pohybuje od roku 1994. Práve vtedy si odbil premiéru jej debut North. Kľúčový pre ňu však bol až rok 2001, keď si zahrala v čiernej komédii Muž, ktorý nebol a coming-of-age dramédii Prízračný svet. Tieto úlohy jej vyniesli uznanie kritikov, ktorí sa zhodli, že mladú Scarlett sa oplatí sledovať. Svoje obrovské kvality potvrdila v dráme Stratené v preklade, ktorá definitívne potvrdila jej renomé jednej z najlepších mladých herečiek.

Nasledovali úspešné filmy ako Match Point: Hra osudu, Ostrov, Dokonalý trik či Ona. Johansson sa začala objavovať aj v marvelovkách ako hrdinka Black Widow. Medzi jej najčerstvejšie filmy patrí vojnová dramédia Králiček Jojo, komiksovka Black Widow a animák Spievaj 2. V post-produkcii sa nachádza jej romantická komédia Asteroid City a beží tiež nakrúcanie snímky My Mother’s Wedding. Scarlett Johansson má na konte dve nominácie na Oscara, konkrétne za filmy Marriage Story a Králiček Jojo.

Najtalentovanejšie herečky 30 plus, Scarlet Johansson
Shutterstock

10. Margot Robbie

Margot Robbie začala svoju kariéru v nezávislých snímkach ako Vigilante či ICU. Zaujala v sci-fi romantike Lásky čas a hlavne v čiernej komédii Vlk z Wall Street. Práve tento film jej otvoril dvere k ďalším zaujímavým projektom. Zahrala si v post-apokalyptickej dráme Z for Zachariah, krimi komédii Focus či dobrodružnom filme Legenda o Tarzanovi. Veľkému úspechu sa tešila komiksovka Jednotka samovrahov a tiež biografická čierna komédia Ja, Tonya.

Zmieniť tiež musíme ďalšie jej úspešné filmy ako Mária, kráľovná škótska, Vtedy v Hollywoode, Bombshell či Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn. Naposledy sme Robbie mohli počuť v animáku Králik Peter na úteku a vidieť v komiksovke The Suicide Squad: Samovražedná misia.

Tento rok si odbijú premiéru až dva jej filmy: jednak komédia Amsterdam a tiež historický kúsok Babylon. V roku 2023 dorazí Barbie a na dátum premiéry čaká aj snímka Asteroid City. Margot Robbie má na konte dve nominácie na Oscara, za filmy Ja, Tonya a Bombshell.

Najtalentovanejšie herečky 30 plus, Margot Robbie
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť