Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

S tehotenstvom herečiek počas nakrúcania, ktoré môže byť aj pomerne nečakané, sa samotné herečky a filmoví tvorcovia vyrovnávajú rôzne. Niektorí samotné tehotenstvo zakomponujú do príbehu, iní si dajú záležať, aby rastúce bruško nebolo na herečke vidieť, pretože by to narušilo zmysel jej postavy.

Samotné herečky sa niekedy dokonca rozhodli, že nikomu o svojom tehotenstve nepovedia a, viac-menej, sa im ho podarilo skryť aj pred členmi štábu. V tomto článku ti predstavíme 10 skvelých herečiek, ktoré počas tehotenstva zvládli odohrať náročné úlohy.

1. Lisa Kudrow (Priatelia)

Bláznivá Phoebe v podaní Lisy Kudrow sa v 4. sérii stala náhradnou matkou detí pre svojho brata. Tvorcovia sa pre tento príbehový motív rozhodli jednoducho preto, lebo herečka bola v tom čase naozaj tehotná a filmárom sa nechcelo to maskovať. Keďže však Phoebe čakala trojičky (a herečka „len“ jedno dieťa), museli jej brucho vypchať vankúšom.

NBC

2. Cate Blanchett (Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky)

Fantastická herečka Cate Blanchett nás už omráčila v mnohých úžasných rolách. Počas nakrúcania dobrodružného filmu Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky však bola už tretíkrát tehotná. Zaujímavosťou je, že o predchádzajúcich dvoch tehotenstvách sa zhodou okolností dozvedela tiež počas nakrúcania filmov (Charlotte Gray a Život pod vodou).

Aj napriek tretiemu tehotenstvu však Blanchett neostala svojej povesti nič dlžná a náročné nakrúcanie Indianu Jonesa absolvovala bez väčších problémov (vrátane niekoľkých nebezpečných kaskadérskych kúskov).

Paramount Pictures

3. Penélope Cruz (Piráti z Karibiku: V neznámych vodách)

Šarmantná Penélope Cruz bola počas nakrúcania štvrtého dielu Pirátov z Karibiku tiež v radostnom očakávaní. Tehotenstvo však bolo v ranom štádiu, takže si filmári nemuseli lámať hlavu nad tým, ako ho skrývať. Kameramani si však napriek tomu dávali pozor, aby príliš nezachytávali herečkine brucho. V niektorých záberoch ju nahradila Penélopina sestra.

Walt Disney Studios Motion Pictures

4. Jodie Foster (Úkryt)

Výborný psychologický triler Úkryt od Davida Finchera ti iste nemusíme predstavovať. Možno však nevieš, že počas jeho nakrúcania bola tehotná aj jeho hlavná hviezda Jodie Foster. Tá pôvodne nemala chuť objaviť sa vo filme, ale keď projekt opustila pôvodne zvažovaná Nicole Kidman, tak na ponuku prikývla. Pri nakrúcaní sama zvládla aj niekoľko náročnejších kaskadérskych kúskov.

Columbia Pictures

5. Gal Gadot (Wonder Woman)

O tom, že je Gal Gadot tehotná, netušil počas natáčania komiksovky Wonder Woman v podstate nikto. Herečke sa túto skutočnosť podarilo úspešne zatajiť pred zvyškom štábu. Neskôr však tajomstvo predsa len prasklo, keď sa herečka musela zúčastniť dotáčok. Tvorcovia jej bruško s pomocou špeciálneho kostýmu a digitálnych efektov v post-produkcii odstránili.

Warner Bros.

6. Courteney Cox (Priatelia)

V prípade Monicy, ktorú v sitcome Priatelia hrala Courteney Cox, filmári nemohli siahnuť po podobnom ťahu ako pri Phoebe. Z toho jednoduchého dôvodu, že v predchádzajúcich sériách jasne povedali, že Monica nemôže mať vlastné deti. Herečke sa však počas nakrúcania poslednej série podarilo otehotnieť.

Filmári sa teda rozhodli obliecť ju do čo najvoľnejších šiat, aby tehotenstvo zakryli. V posledných epizódach však pozornejšiemu divákovi iste neujde, že sa herečka začínala pomaly zaguľacovať.

NBC

7. Morena Baccarin (Homeland)

Morenu Baccarin si väčšina divákov pamätá z oboch dielov Deadpoola či zo seriálu Gotham. Výborne sa však predviedla aj v špionážnom seriáli Homeland. Práve počas nakrúcania tretej série herečka otehotnela.

Filmárom sa ale vcelku umne podarilo tento fakt zakryť digitálnymi trikmi v post-produkcii a prácou s rekvizitami. Zaujímavosťou je, že počas natáčania otehotnela aj predstaviteľka hlavnej úlohy Claire Danes.

Showtime

8. Emily Blunt (Dievča vo vlaku)

Emily Blunt čakala v roku 2016 svoje druhé dieťa, a práve vtedy nakrúcala aj zaujímavú kriminálku Dievča vo vlaku. Ako sama prezradila, jej tehotenstvo spôsobilo, že bola oveľa emotívnejšia a citlivejšia. To sa podľa herečky dobre hodilo aj k samotnej postave, ktorú vo filme stvárnila.

Za zmienku tiež stojí, že keď bola Emily tehotná prvýkrát, tiež práve nakrúcala fantasy muzikál Príbehy z lesov.

Universal Pictures

9. January Jones (Mad Men)

Úspešný seriál Mad Men si našiel mnoho fanúšikov aj v našich končinách. Diváci si iste zapamätali aj talentovanú January Jones, ktorá si v ňom zahrala Betty Draper (za rolu si odniesla aj niekoľko ocenení). Jones bola tehotná počas nakrúcania piatej série a filmári sa opäť rozhodli tento fakt radšej pred divákmi skryť.

Vyriešili to šalamúnsky: kombináciou mejkapu a výberom šiat, vďaka ktorým sa zdalo, že postava proste len pribrala na váhe.

AMC

10. Reese Witherspoon (Trh márnosti)

Druhé tehotenstvo zastihlo počas rušného natáčania aj Reese Witherspoon. Konkrétne išlo o snímku Trh márnosti. Herečka sa rozhodla o svojom tehotenstve nikoho neinformovať, ale neskôr poznamenala, že jej tento fakt výrazne pomohol s rolou, ktorú hrala.

Focus Features

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť