Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada
Zdroj: ©17th Street Productions / MovieStillsDB

10 hereckých dvojíc, ktoré sa tak nenávideli, až spolu odmietli ďalej natáčať

Tieto dvojice na obrazovke spolu tak skoro neuvidíme (ak vôbec)...

Naše obľúbené filmy či seriály máme napozerané odpredu aj odzadu, a predsa nevieme, čo sa v ich pozadí odohráva. Niektorí herci si nesadli, iní sa priam nenávidia, ďalší spolu odmietli natáčať z iných dôvodov. O kom je reč, to sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1. Blake Lively a Leighton Meester

Hviezdnu kariéru týchto dvoch nestarnúcich herečiek odštartoval v roku 2007 seriál Gossip Girl. V ňom si zahrali dvojicu najlepších kamarátok, ktoré si spolu preskákali množstvo zrád, sklamaní a udobrovačiek. Ich kamarátstvo bolo pevné a vydržalo celých šesť sérií. O to ťažšie je predstaviť si, že v skutočnosti žiadne neexistovalo.

Len čo sa ich spoločné pôsobenie v seriáli skončilo a ony už nemuseli tráviť osemnásť hodín na pľaci vo svojej bezprostrednej blízkosti, pobrali sa každá svojou cestou. Momentálne sa jedna druhej veľmi neokato vyhýbajú a je veľmi nepravdepodobné, že ich v budúcnosti ešte uvidíme zdieľať jednu obrazovku.

17th Street Productions / MovieStillsDB

2. Bill Murray a Lucy Liu

Billa Murraya považuje široká verejnosť za príjemného pohoďáka. Jeho bývalá herecká kolegyňa Lucy Liu sa však tejto jeho stránky akosi nedočkala a na natáčaní Charlieho anjelov si s ním vytrpela svoje.

Bill podrýval jej autoritu a urážal jej herecké schopnosti do neúnosnej miery. Tieto urážky zabraňovali vzájomnému fungovaniu na natáčaní, čo bolo dôvodom, prečo úlohu po hercovi v ďalšom diele prebral Bernie Mac.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

3. Alyssa Milano a Shannen Doherty

Seriál o troch čarodejniciach Charmed sprevádzal deti deväťdesiatych rokov pomerne hojnú časť ich detstva. Nepochybujeme teda o tom, že si každé z nich pamätá ten šok, keď sa namiesto Shannen z ničoho nič na obrazovke objavila nová tvár, ktorá magickú trojicu dopĺňala. Herečka opustila seriál po tretej sérii kvôli nezhodám so svojou kolegyňou Alyssou Milano.

Skutočný dôvod ich potýčok ostáva aj po rokoch stále neznámy. Medzičasom si však hviezdy svoje problémy vydiskutovali a zakopali vojnovú sekeru. To však nič nemení na fakte, že si tieto dve herecké kapacity bok po boku už asi nezahrajú.

Spelling Television / MovieStillsDB

4. Channing Tatum a Emma Watson

Nevinná Emma Watson, ktorá hereckú kariéru odštartovala ešte v útlom veku, sa od klasických úloh „pre dospelých“ pomerne dlho dištancovala. To sa zmenilo príchodom hororovej komédie This is the End, kde herečka stvárnila postavu so svojím vlastným menom (všetky postavy sa volali rovnako ako herci, ktorí ich stvárňovali).

Svoje rozhodnutie oľutovala v momente, keď prišlo na lámanie chleba v podobe dráždivej scény s Channingom Tatumom. Pohľad na obnaženého herca v tangáčoch ju natoľko rozrušil, že opustila natáčanie. Keď sa napokon vrátila, natočila z inkriminovanej scény tri minúty… a tam to skončilo.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

10 problematických hercov, ktorých nemajú radi režiséri ani ich hereckí kolegovia

5. Ryan Gosling a Rachel McAdams

The Notebook sa stal na trhu romantických filmov akousi kultovou záležitosťou. Vďačí za to práve hlavnému hereckému obsadeniu, ktoré prenieslo nezameniteľnú chémiu medzi Allie a Noahom z obrazovky priamo do diváckych obývačiek. Otázne však je, kde sa táto chémia nabrala, keďže predstavitelia týchto postáv sa v realite práve dvakrát nemuseli.

Ich vzťah na pľaci by sa dal skôr označiť za profesionálnu toleranciu, než čokoľvek podobné priateľstvu či príťažlivosti. Boli k sebe viac než chladní, neustále sa hádali a režisér Nick Cassavetes prezradil, že mal čo robiť, aby ich primäl spolu fungovať aspoň na hereckej úrovni. Vzájomnú nevraživosť sa im však časom podarilo prekonať a na počudovanie sa po natáčaní dali dohromady.

New Line Cinema / MovieStillsDB

6. Dwayne Johnson a Vin Diesel

Vin Diesel aj The Rock sú obaja veľkí drsní chlapci a človek by predpokladal, že dvaja veľkí drsní chlapci budú spolu dobre vychádzať. Opak je však pravdou. Ich herecké cesty sa skrížili na natáčaní The Fast and the Furious, kde si po ľudskej stránke vôbec nesadli.

Dôkazom toho bol aj Dwaynov post, ktorý jasne hovoril o tom, že so ženskými herečkami nemá najmenší problém. Mužskí kolegovia sú na tom o čosi horšie. „Ak si v apríli pozriete film a budete mať pocit, že mi seriózne vrie krv v žilách – máte pravdu,“ dodal v ňom The Rock na záver.

Universal Pictures / MovieStillsDB

7. Lena Headey a Jerome Flynn

Cersei Lannister a Bronn si v jednom z najpopulárnejších seriálov pod slnkom, Game of Thrones, veľa spoločných scén teda neužili. Nie preto, že sú z diametrálne odlišných vrstiev a Cersei by s niekým takým nestrácala čas… dôvodom je ich súkromie.

V roku 2002 toto herecké duo tvorilo pár. Ich romanca očividne neskončila dobre, keďže si ešte ani teraz nedokážu prísť na meno ani v rámci práce.

HBO, HBO / MovieStillsDB

8. Wesley Snipes a Ryan Reynolds

Nikto nemá rád kolegov, ktorí svojou lenivosťou a ľahostajnosťou sabotujú výslednú prácu. To sa stalo aj v prípade Ryana a Wesleyho, ktorí bok po boku stvárňovali hlavné postavy vo filme Blade: Trinity.

Pre Ryana táto spolupráca rozhodne nebola prechádzkou ružovou záhradou. Wesley mal natáčanie kompletne v paži, často sa počas neho niekde zašíval a jeho herecký kolega musel väčšinu času spolupracovať s dablérom. Tvrdeniam dal za pravdu nielen celý zvyšok štábu, ale aj fakt, že sa ich Wesley nijakým spôsobom nepokúsil vyvrátiť.

New Line Cinema / MovieStillsDB
fail, škodoradosť, náhoda, nehoda, zábava, nešikovnosť

Odporúčame prečítať:

20 vtipných náhod a nehôd, na ktorých sa zasmejú len tí škodoradostní

9. Kate Beckinsale a Luke Wilson

S neprofesionalitou sa stretla aj herečka Kate Beckinsale v roku 2007 pri natáčaní hororového trileru Vacancy. Hlavnú mužskú rolu vo filme stvárňoval Luke Wilson, ktorý mal svoju prácu očividne… vieme kde.

Na pľac prichádzal často s neskutočnou opicou a Kate, pochopiteľne, prehlásila, že za takýchto podmienok pracovať odmieta. Výsledkom bol teda podpriemerný hororový zážitok, v ktorom sa divák častejšie stretával s dvojníkom ako so samotným hercom.

Screen Gems / MovieStillsDB

10. Robert Downey Jr. a Terrence Howard

Dvojica mužských hercov sa po prvý raz stretla na natáčaní prvej časti filmovej komiksovej trilógie Iron Man. Tam sa ich vzájomná spolupráca aj nadobro skončila. Terrence obvinil Roberta zo sabotáže. Údajne ho obral o peniaze a zničil akúkoľvek šancu, že sa ako postava Rhodeyho objaví aj v ďalších dieloch. Mal pravdu a jeho úlohy sa v posledných dvoch dieloch zhostil herec Don Cheadle.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť