Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Space Rocket Nation / MovieStillsDB

10 hororov, pri ktorých diváci omdlievali, vracali či zdesene utekali z kina

Horory, ktoré boli pre divákov príliš tuhou kávou.

Aký je tvoj vzťah k hororom? Či už ich máš rád, alebo nie, iste uznáš, že viaceré z nich sa dokázali s diváckymi nervami naozaj solídne pohrať. Dokonca až tak, že to mnohí diváci nerozdýchali.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na 10 strašidelných filmov, ktoré boli pre divákov také strašidelné či nechutné, že počas ich sledovania kolabovali, utekali z kina či odpadávali.

1. Vyháňač diabla

Klasický horor Vyháňač diabla natočil William Friedkin. Jeho príbeh sa točí okolo mladej Regan (Linda Blair), ktorej správanie sa začne radikálne meniť. Nadáva, mení sa jej hlas, telo sa jej zvíja v neprirodzených polohách. Lekári sú bezradní a ukazuje sa, že jediným spôsobom, ako dievča zachrániť, je vykonať starodávny rituál exorcizmu.

Kritika film označila ako najstrašidelnejšiu snímku všetkých čias a silné boli aj reakcie divákov. Tí sa v kinách triasli od strachu a mnohí sledovanie nevydržali a opúšťali sálu. Iní zase omdlievali, hovorí sa dokonca, že istá diváčka pri sledovaní potratila. Na niektorých film zapôsobil tak silno, že si vsugerovali, že sú tiež posadnutí diablom, a vyhľadávali kňazov so žiadosťami o exorcizmus.

YouTube video

2. Raw

Hororová dráma Raw od Julie Ducournau rozpráva o mladej Justine (Garance Marillier), oddanej vegetariánke, ktorá začína študovať na veterinárnej vysokej škole. Keď je v rámci šikany prinútená zjesť surovú králičiu obličku, začne sa v nej prebúdzať túžba po krvi a mäse. Po ľudskom mäse.

Snímka si odniesla potlesk kritikov, a hoci rozhodne nie je taká brutálna, ako naznačujú trailery, aj tak to bolo pre mnohých divákov až príliš. Počas premietania skolabovalo niekoľko ľudí a na mieste museli zasahovať záchranári.

YouTube video

3. Jack stavia dom

Lars von Trier je známy provokatér, ktorý sa vo svojej tvorbe nevyhýba brutálnym témam a scénam. Inak to nebolo ani v jeho hororovej dráme Jack stavia dom, v ktorej sa bližšie pozrel na život sériového vraha Jacka (Matt Dillon). Ten počas svojich vražedných výpadov stále viac riskuje a je tiež stále viac brutálny. Snímka kritikov výrazne polarizovala.

Jeden tábor ju považoval za majstrovské dielo, druhý za lacný pokus o šok. Bola tiež označená ako najextrémnejší a najkontroverznejší horor roku 2018. Počas slávnostnej premiéry v Cannes z premietania odišlo viac ako 100 divákov. Na konci si však film vyslúžil aj 10-minútový standing ovation.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje