Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.5.2024
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam
Zdroj: ©Shutterstock

10 hrozivých zločincov a posledné jedlá, ktoré si vypýtali pred trestom smrti (2. časť)

Vrahovia a násilníci a ich posledné jedlá pred popravou.

18+

POZOR, OBSAH URČENÝ
PRE DOSPELÝCH!

Ak si ešte dieťa, nemôžeš si čítať článok, kde sú nahé tety a ujovia, zbrane,
drogy, násilie či iné veci, ktoré sú NSFW.

Vo väčšine štátov, kde sa stále vykonáva trest smrti, patrí k zaužívaným zvykom dodať odsúdeným pred popravou špeciálne posledné jedlo podľa ich výberu. Niektorí túto možnosť využili naplno, iní si zažiadali skutočne bizarné pokrmy a našli sa aj takí, ktorí si okrem jedla vypýtali aj pozretie filmu či cigaru.

Jeden článok o zločincoch a ich posledných jedlách sme ti už na EMEFKA priniesli. V tomto voľnom pokračovaní nájdeš 10 ďalších hrozivých kriminálnikov a jedlá, ktorými sa naposledy zasýtili pred smrťou.

1. Stephen Wayne Anderson

Status: Stephen Wayne Anderson bol americký sériový vrah, ktorý zavraždil celkom deväť ľudí, hoci niektorí odhadujú, že obetí mohlo byť viac. V roku 1980 počas lúpeže zastrelil 81-ročnú Elizabeth Lyman a v jej kuchyni si pripravil večeru. Práve za túto vraždu bol odsúdený na trest smrti.

Posledné jedlo: Dva sendviče s grilovaným syrom, cottage cheese, reďkovky, kukuričná kaša a čokoládová zmrzlina.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

2. Ted Bundy

Profimedia

Status: Ted Bundy bol americký sériový vrah, sexuálny násilník a nekrofil. Podarilo sa mu dokázať 20 vrážd, on sám sa priznal k 30 zavraždeným. Je tu ale predpoklad, že ich mohlo byť viac. Niekoľkokrát bol zatknutý a dvakrát sa mu podarilo z väzenia ujsť a zabiť ďalších ľudí. Forenzní psychiatri ho klasifikovali ako sadistu a sociopata bez schopnosti empatie či súcitu.

Posledné jedlo: Špeciálne jedlo odmietol, tak mu personál väzenia dal bežné jedlo podľa rozvrhu. Išlo o medium-rare steak, vajíčka, zemiakové placky, toast, maslo a džem, mlieko, kávu a džús. Podľa dostupných záznamov však Bundy nič z toho nezjedol.

Spôsob popravy: Elektrické kreslo.

3. Lawrence Russell Brewer

Status: Lawrence Brewer bol jedným z trojice neonacistov a rasistov, ktorí v roku 1998 zavraždili Afroameričana Jamesa Byrda Jr. Ďalšími páchateľmi boli Shawn Berry a John King. Berry bol odsúdený na doživotné väzenie a King na trest smrti. Samotný Brewer ani na súde svoj čin neoľutoval a tvrdil, že by vraždu spáchal znovu.

John Wick dostane ďalší spin-off. Zameria sa na obľúbenú postavu zo štvrtého dielu

Odporúčame prečítať:

John Wick dostane ďalší spin-off. Zameria sa na obľúbenú postavu zo štvrtého dielu

Posledné jedlo: Brewer sa stal známym aj tým, že si pred popravou objednal obrovské množstvo jedla. Konkrétne išlo o dva kuracie sendviče s omáčkou a krájanou cibuľou, cheeseburger s trojitou porciou slaniny, syrovú omeletu so slaninou, paradajkami, cibuľou a jalapeños, vyprážanú okru s kečupom, opekané mäso s bielym chlebom, tri plné fajity, mäsovú pizzu od Pizza Hutt, vanilkovú zmrzlinu, arašidové maslo s rozdrveným arašidmi a tri koreňové pivá.

Keď mu jedlo pripravili, Brewer sa ho ani nedotkol so slovami, že nie je hladný. Po tomto incidente štát Texas zakázal pre odsúdencov na smrť možnosť zažiadať si o posledné jedlo. Namiesto toho dostávajú klasickú večeru podľa denného rozvrhu.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

4. John Wayne Gacy

Profimedia

Status: John Wayne Gacy patrí medzi najhorších sériových vrahov histórie. Mučil a zavraždil najmenej 33 mladých chlapcov a mužov. Často vystupoval na detských oslavách v prezlečení za klauna, kde hľadal ďalšie obete. Jeho advokáti sa pred súdom snažili dokázať, že Gacy je psychicky chorý a trpí paranoidnou schizofréniou. Súd ho napokon uznal príčetným a odsúdil ho na trest smrti.

Posledné jedlo: Dvanásť smažených kreviet, vedierko Kentucky Fried Chicken, hranolky, miska jahôd a fľaša diétnej Coca-Coly.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

5. Fritz Haarmann

Status: Fritz Haarmann bol nemecký sériový vrah, sexuálny násilník a pravdepodobne aj kanibal, ktorého prezývali aj ako Mäsiar z Hanoveru, Upír z Hanoveru a Vlčí muž. Zavraždil minimálne 24 mladých chlapcov a mužov. Svoje obete najprv znásilnil, potom im prehryzol hrdlo a ich telá rozporcioval. Mäso zvykol predávať na čiernom trhu a vydával ho za bravčovinu.

Posledné jedlo: Drahá cigara a šálka brazílskej kávy.

Spôsob popravy: Sťatie gilotínou.

6. Robert Anthony Buell

Status: Robert Anthony Buell bol americký sériový vrah detí a sexuálny násilník. Podarilo sa mu dokázať vraždu 11-ročnej Kristy Harrison, pričom minimálne z jednej ďalšej bol podozrievaný. 10 rokov po jeho smrti mu bola dokázaná ďalšia vražda.

Posledné jedlo: Jedna nevykôstkovaná oliva.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

7. Ronnie Lee Gardner

Profimedia

Status: Ronnie Lee Gardner bol americký zlodej a vrah. V roku 1984 počas lúpeže zabil Melvyna Johna Otterstroma. Počas prevozu do súdnej siene, kde ho mali súdiť, sa pokúsil o útek, pričom zabil advokáta Michaela Burdella. Za prvú vraždu bol odsúdený na doživotný žalár, za druhú na trest smrti.

Posledné jedlo: Chvost homára, steak, jablkový koláč s vanilkovou zmrzlinou a nápoj 7 Up. V rámci svojho želania si počas jedenia chcel tiež pozrieť trilógiu Pán prsteňov.

Spôsob popravy: Popravná čata.

8. Harold McQueen Jr.

Status: Harold McQueen Jr. bol americký zlodej, ktorý počas ozbrojenej lúpeže zastrelil predavačku Rebeccu O’Hearn. Za túto vraždu bol odsúdený na trest smrti.

Posledné jedlo: Ako posledné jedlo si vyžiadal dva cheesecaky, s ktorými sa rozdelil so svojím obhajcom.

Spôsob popravy: Elektrické kreslo.

Po stroskotanom manželstve prišla opäť láska. Jason Momoa sa pochválil novou priateľkou

Odporúčame prečítať:

Po stroskotanom manželstve prišla opäť láska. Jason Momoa sa pochválil novou priateľkou

9. Wanda Jean Allen

Wikimedia Commons

Status: Wanda Jean Allen bola v roku 1989 odsúdená za vraždu svojej dlhoročnej partnerky Glorie Jean Leathers. Allen bola známa sklonmi k násiliu a v roku 1979 vraj dobodala na smrť ženu. Podľa odborníkov mohla trpieť poškodením mozgu a jej IQ sa pohybovalo tesne na hranici mentálnej retardácie.

Posledné jedlo: Ako svoje posledné jedlo si Wanda Jean Allen vypýtala jeden balíček čipsov.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

10. Bobby Wayne Woods

Status: Bobby Wayne Woods bol americký vrah, únosca a násilník. V roku 1997 uniesol 11-ročnú Sarah Patterson a jej brata. Toho zmlátil do bezvedomia a nechal ho zomrieť v lese (podarilo sa mu ale prežiť). Sarah znásilnil a zavraždil.

Posledné jedlo: Dva kuracie steaky, dve osmažené kuracie prsia, tri smažené bravčové kotlety, štyri krajce chleba, dva hamburgery so šalátom, paradajkami, cibuľou a dresingom, smažené zemiaky s cibuľou, niekoľko cibuľových krúžkov s kečupom, polovicu čokoládového koláča s polevou a dva džbány mlieka.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.