6. Využi verejnú dopravu alebo „pešibus“
Ak je to možné, využívaj verejnú dopravu namiesto vlastného vozidla. Týmto spôsobom ušetríš na pohonných hmotách, ktoré sú v dnešnej dobe jednou z najvýraznejších výdavkových položiek. A ak máš možnosť, namiesto verejnej dopravy použi spôsob cestovania vlastnými nohami alebo bicyklom. Takto to bude úplne zadarmo.
7. Obmedz impulzívne nákupy
Pred nákupom si daj čas na rozmyslenie a plánovanie. Často sa totiž necháme stiahnuť ponukami, ktoré nám obchody tlačia pred oči, a kúpime aj také veci, ktoré vôbec nepotrebujeme. Zastavenie impulzívnych nákupov je jedným zo skvelých spôsobov, ako ušetriť.
8. Vyhľadávaj bezplatné zábavné aktivity
Hľadaj alternatívne formy zábavy, ktoré sú bezplatné alebo lacnejšie ako iné drahé aktivity. Namiesto drahej permanentky do fitka skús napríklad lacnejšie online kurzy, ktoré môžeš cvičiť aj doma. Využívaj verejné knižnice, okolitú prírodu na prechádzky či verejné kultúrne podujatia.
9. Zruš nepotrebné predplatné
Skontroluj si svoj bankový výpis a zruš predplatné na služby, ktoré nevyužívaš. Ak chceš vedieť, ako ušetriť, skús využiť zdieľané, skupinové či rodinné predplatné. Týmto spôsobom si užiješ zábava na streamovacích platformách a zároveň nejaké to euro či dve mesačne ušetríš.
10. Plánuj si jedlá vopred
Plánovanie si jedál a ich príprava vopred ti nielenže ušetrí množstvo času počas pracovného týždňa, ale tiež si tým zabezpečíš, že budeš mať každý deň plnohodnotné jedlo a nielen rýchly snack a vyhneš sa zbytočným predraženým riešeniam v podobe donášky. Pred nákupom si teda naplánuj aj varenie, aby si mohol nakúpiť vo väčšom množstve, čo vo väčšine prípadov vyjde z hľadiska financií výhodnejšie.