10 každodenných vecí, ktoré sme doteraz robili pravdepodobne úplne zle

Odteraz už budeš vždy dávať dosku na toalete dolu…

Niekedy si život komplikujeme sami – svojimi rozhodnutiami, alebo spôsobmi, ktorými niečo robíme. Vždy sa však dá nájsť spôsob, ako to robiť oveľa jednoduchšie.

Prinášame vám 10 každodenných vecí, ktoré ste doteraz robili zle a ani ste si to neuvedomili.

1. Ako správne držať svoj nápoj

Instagram.com

Možno je to síce trochu nepraktické, no ak si objednáme víno, či akýkoľvek iný nápoj v pohári so stopkou, mali by sme ho držať za stopku. Dôvod je úplne jednoduchý. Ak sklenený pohár chytíme rovno do dlaní, môže sa stať, že teplota našich rúk ovplyvní aj samotný nápoj, ba dokonca môže zmeniť jeho chuť aj vzhľad.

2. Umývanie vlasov

depositphotos.com ( https://ru.depositphotos.com/135360406/stock-illustration-cartoon-woman-take-a-bath.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

Kaderníci a dermatológovia sa zhodli na tom, že každodenné umývanie vlasov, môže byť pre ne naozaj škodlivé. Lenže, ktorá z nás by nechcela mať svoje vlasy voňavé a čisté každý deň? Práve v tom je ten háčik. Ak svoje vlasy umývate každý deň, odstraňujete z nich maz, dôležitý pre naše telo.

Vlasy si to kompenzujú tým, že začnú produkovať ešte viac mazu ako zvyčajne. Jednoducho napísané, ak svoje vlasy umývate každý deň, zabezpečujete im mastný efekt aj napriek tomu, že si myslíte, že ho odstraňujete. Ak teda nechcete, aby sa vaše vlasy príliš rýchlo nezamastili, stačí si ich umývať len dva alebo trikrát za týždeň.

3. Ako ohriať jedlo v mikrovlnke

Reddit.com / Instagram.com

Predpokladám, že sa vám už miliónkrát stalo, že keď ste ohrievali svoje jedlo v mikrovlnke, niektoré časti boli studené, a iné zase teplé, či horúce. Dôvodom nie je to, že si naložíte veľa jedla, ale to, že si na tanieri urobíte nesympatickú kôpku. Ak si však jedlo dáte na tanier podľa pravého obrázka, zabezpečíte mu rovnomerné ohrievanie, pretože teplo prejde naozaj všetkými stranami.

4. Ako nosiť sponky do vlasov

Instagram.com

Tieto sponky, alebo po mojom „vlásenky“ sú brutálnym pomocníkom najmä vtedy, keď sa pokúšate o nejaký účes, no vaše vlasy majú zrovna vtedy potrebu žiť si vlastný život. Ale ani ich zopnutie nemusí vždy vyzerať okúzľujúco. Pravdou je, že by sa mali používať vlnkovanou stranou smerom ku vlasom, pretože vlnky lepšie zafixujú vlasy a z opačnej, rovnej strany pútajú menej pozornosti.

5. Umiestnenie varešky počas varenia

Instagram.com, Reddit.com

Už sa vám stalo, že keď ste sa odhodlali niečo dobré uvariť, tak ste mali počas celého procesu všade navôkol čisto? Ani mne nie. A vždy za to môže jediný vinník. Áno, ja, ale teraz sa budem snažiť hodiť všetku svoju vinu na varešku. Zamiešam omáčku, varešku položím vedľa. Dochutím, znova zamiešam a špinavú varešku položím úplne inam. No a takto varešky, lyžičky, či iní šikovní pomocníci cestujú po celej kuchyni a spôsobujú zbytočný neporiadok.

Práve preto sa na hrnci nachádza špeciálny držiak s otvorom. My ho však stále používame iba na zavesenie. Otvor je tam aj na to, aby ste doň vložili varešku a mali ju vždy pripravenú na každé ďalšie zamiešanie. A čo je najdôležitejšie – týmto spôsobom určite nezašpiníte polovicu kuchyne.

6. Množstvo zubnej pasty

depositphotos.com ( https://ru.depositphotos.com/103108006/stock-photo-toothbrush-with-toothpaste.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

Tu platí len jedno jediné pravidlo. To, že si dáte viac zubnej pasty na svoju kefku neznamená, že vám to zabezpečí dokonalé vyčistenie zubov a už vôbec nie to, že ich budete mať viac biele. Každý zubár by vám povedal, že na správne čistenie zubov postačí množstvo pasty, ktoré zodpovedá malému hrášku.

7. Horúca vaňa pred spánkom

Depositphotos.com

Pre veľa ľudí je horúci kúpeľ perfektným relaxom pred tým než idú spať. Niektorí si dokonca myslia, že im to pomôže skôr zaspať. Nie je to však to najlepšie riešenie, pretože horúca voda zabezpečí to, že vaša telesná teplota zostane zvýšená a v pozore zostanú aj vaše žily, či srdce. Ak ste však veľkým milovníkom kúpeľa, doprajte si ho minimálne hodinu pred spaním, alebo použite teplú vodu namiesto horúcej.

8. Správne držanie pera

Správna technika držania pera spočíva v tom, že palec, ukazovák a stredný prst vytvárajú trojuholník. Pero položíte o stredný prst a ukazovák umiestnite na jeho vrchol. Pero by ste nemali držať pevne, pretože si rýchlo unavíte ruku.

9. Ako správne nalievať džús

Instagram.com, Reddit.com

Nalievanie džúsu by malo byť olympijským športom a najlepšie zimným aj letným, pretože tie mokré tričká, šaty, ale aj stoly a podlaha, naozaj stoja za to. Najmä, keď si domov pozvete nejakú návštevu. Aj tomu sa však dá jednoducho predísť. Stačí, keď si krabičku tohto obľúbeného nápoja opriete o pohár a otvor budete mať navrchu.

10. Splachovanie záchoda

Depositphotos.com

Keď splachujete záchod, väčšinou nikdy nedávate dole dosku. To však spôsobí, že všetky baktérie a vírusy, ktoré sa nachádzajú vo vašich fekáliách sa rozvíria do vzduchu. Takýmto spôsobom skončia na vašich uterákoch, zubných kefkách, mydle, a aj na podlahe. Spomeňte si na svoje zdravie, keď pôjdete nabudúce na toaletu.

Zdroj: brightside.me

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelkyňa vtipne ilustruje útočné zbrane dvojročného dieťaťa a ich využitie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME