Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Na Netflix síce takmer každý deň pribúda stále nový a nový obsah, ale občas sa tiež stane, že streamovací gigant sa rozhodne niektoré tituly zo svojho programového portfólia stiahnuť. To je aj prípad 10 filmov, na ktoré ťa upozorňujeme v tomto článku. Tie si síce ešte na Netflixe zapnúť môžeš, ale už čoskoro z ponuky zmiznú. Pokiaľ si ich teda stále nevidel, tak by si sa mal poponáhľať.

1. Scott Pilgrim proti celému svetu

Výborná komiksová komédia Scott Pilgrim proti celému svetu od Edgara Wrighta sa točí okolo 22-ročného Scotta (Michael Cera) a jeho osudovej lásky k tajomnej Ramone (Mary Elizabeth Winstead). Aby ju získal, bude musieť poraziť všetkých sedem jej bývalých partnerov. A to nebude úplne jednoduché. Snímka veľmi umne využíva prvky komiksovej a videohernej estetiky, má parádne tempo, skvelé postavy a vynikajúcich hercov. Na Netflixe si ju môžeš pozrieť do 15. septembra.

2. Pod zemou

Za pozretie stojí aj found footage horor Pod zemou od Johna Ericka Dowdlea. V centre príbehu je skupina študentov, ktorí sa rozhodnú zostúpiť do desivých parížskych katakomb. Ako sa ale veľmi rýchlo ukáže, v podzemí a temnote prebývajú sily, o ktorých je radšej lepšie nič nevedieť… Snímka síce nie je dokonalá, ale má solídne tempo aj atmosféru a najmä v závere je poriadne napínavá. Pod zemou Netflix opustí 15. septembra.

3. Kung Fu Panda

Čas na Netflixe sa kráti aj obľúbenému animáku Kung Fu Panda od Johna Stevensona a Marka Osbornea. Hlavným hrdinom je Po, ktorý zo všetkého najviac obdivuje kung-fu. Vplyvom nečakaných okolností ale musí zahodiť svoju lenivosť, tomuto bojovému umeniu sa naučiť a postaviť sa nebezpečnému protivníkovi. Snímka ponúka solídnu dávku humoru aj kvalitnú animáciu a odniesla si aj nomináciu na Oscara za najlepší animovaný film. Netflix opustí 30. septembra.

4. Kung Fu Panda 2

Pri pandách ešte chvíľu ostaneme. Z Netflixu sa totiž čoskoro odporúča aj sequel Kung Fu Panda 2, ktorý natočila Jennifer Yuh. Hlavným hrdinom je opäť Po, ktorý sa bude musieť vrátiť do akcie. Snímka si odniesla trochu horšie recenzie než jednotka, ale za pozretie určite stojí. Stále je totiž dostatočne zábavná a nápaditá jazda. Kung Fu Panda 2 si odniesla nomináciu na Oscara za najlepší animovaný film a na Netflixe bude dostupná do 30. septembra.

5. Star Trek

Celovečerný reboot kultového seriálu Star Trek natočil skvelý J. J. Abrams a posvietil si v ňom na začiatky známeho hrdinu Jamesa T. Kirka (Chris Pine), ale aj ďalších starých známych postáv. Snímka sa stretla so solídnym kritickým aj finančným úspechom a má potenciál osloviť nielen fanúšikov seriálu, ale aj novú generáciu divákov. Netflix opustí 30. septembra.

6. Kým prišla búrka

Drámu Kým prišla búrka natočil Balthasar Kormákur a rozpovedal nám v nej skutočný príbeh snúbencov Richarda (Sam Claflin) a Tami (Shailene Woodley), ktorí sa počas plavby na jachte dostanú do silného hurikánu a ocitnú sa vydaní napospas divokým vlnám. Ich boj o prežitie práve začína. Film je solídne natočený a Claflin a Woodley sú viac než presvedčiví. Celkovo solídna survival dráma, ktorú si na Netflixe budeš môcť pozrieť do 1. septembra.

7. Turbo

Animák Turbo natočil David Soren a jeho hlavným hrdinom je rovnomenný slimák s hlasom Ryana Reynoldsa. Ten sa túži stať tým najrýchlejším pretekárom v okolí. Podarí sa mu to? Snímka má podobnú premisu ako veľa iných animákov, ale tvorcovia ju dokázali uchopiť relatívne schopne. Film tak dokáže pobaviť a človek si pri ňom dokonale oddýchne. Netflix opustí 11. septembra.

8. Sociálna sieť

Oscarová dráma Sociálna sieť od Davida Finchera nás zavedie do obdobia vzniku Facebooku. Ten vytvoril Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg). Celé to však bolo oveľa zamotanejšie a dramatickejšie. Sociálna sieť ponúka fantastický scenár a dialógy od Aarona Sorkina, presných hercov (okrem Eisenberga aj Andrew Garfield, Justin Timberlake či Armie Hammer) a výborne prekreslené postavy. Odniesla si osem nominácií na Oscara, z toho tri sošky premenila. Netflix opustí 1. septembra.

9. Kicking and Screaming

Milovníci nezávislých dramédií by si nemali nechať ujsť skvelú snímku Kicking and Screaming od Noaha Baumbacha. Príbeh sa točí okolo niekoľkých kamarátov, ktorí práve skončili vysokú školu a mali by sa vo svojich životoch pohnúť dopredu. Lenže im sa do toho nejako nechce.

Hlavným plusom sú výborne obsadené postavy a svižne napísaný scenár. Film iste svojím tónom a absenciou nejakého dramatickejšieho deja nesadne každému, ale milovníci nezávislákov či Baumbacha budú viac než spokojní. Snímka z Netflixu zmizne 4. septembra.

10. Karate Kid

Karate Kit je kultová rodinná dráma, ktorá sa spája s detstvom nejedného z nás. Natočil ju John G. Avildsen a jeho hlavným hrdinom je Danny La Russo (Ralph Macchio), ktorý sa s matkou práve presťahoval do nového mesta. Tu sa stane terčom školskej šikany, avšak Danny sa nemieni svojim trýzniteľom vzdať len tak.

Rozhodne sa teda naučiť karate pod vedením majstra Miyagiho (Pat Morita). Snímka bola svojho času veľkým úspechom (kritickým aj finančným) a má na konte aj tri sequely. Na Netflixe ju budeš môcť vidieť do 30. septembra (rovnako ako druhý a tretí diel).


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.