10 lákavých rozprávok od Disneyho, ktoré sa pripravovali, ale ktorých sme sa nikdy nedočkali

Prípady, keď Disney zaradil spiatočku.

Zdroj: Walt Disney Pictures (úprava redakcie)

Štúdio Walt Disney je už roky jedným z najväčších hráčov na filmovom trhu. Za ten čas nám doručilo množstvo skvelých filmov. Možno však nevieš, že plno zaujímavo znejúcich projektov Disney nekompromisne zrušil. Poď sa s nami pozrieť na 10 z nich.

1. The Seven Dwarfs

The Seven Dwarfs mal byť prequelom k legendárnej Snehulienke z roku 1937. Walt Disney ho plánoval od počiatku roku 2000 a príbehovo sa mal točiť okolo kultových trpaslíkov. Konkrétne sme mali vidieť, ako sa stretli a dali dohromady, a scenáristi tiež plánovali zobraziť to, ako sa zlá kráľovná dostala na trón.

Niekedy v roku 2006 sa však práce zastavili, keďže v štúdiu usúdili, že príbeh je pre detského diváka až príliš temný. Jednou príbehovou líniou malo byť totiž aj prezradenie, prečo trpaslík Kýblik stratil hlas. Bolo to v dôsledku toho, že videl svoju matku zomrieť. Predstavitelia štúdia mali pocit, že toto by detskí diváci nepredýchali.

Walt Disney Pictures

2. King of the Elves

Možno tomu nebudete veriť, ale Disney skutočne chcel natočiť animovaný film podľa poviedky kultového spisovateľa Philipa K. Dicka. Poviedka je odklonom od všeobecne známej sci-fi tvorby tohto spisovateľa a rozpráva fantasy príbeh muža menom Shadrach Jones, ktorý musí pomôcť skupine elfov. Tí si ho vyvolia za svojho nového kráľa a on s nimi bude musieť prekonať nejedno nebezpečné dobrodružstvo.

Disney plánoval vytvoriť 3D animovanú snímku a na réžiu počítal s režisérmi Aaronom Blaiseom a Robertom Walkerom (Medvedie srdce). Premiéra sa mala uskutočniť v roku 2012, ale napokon sa práce ukončili. V roku 2010 o projekt prejavil záujem Chris Williams (Blesk), ale približne po roku vyhlásil, že to nie je film, ktorý by chcel robiť. Odvtedy sa s ním nepohlo a zrejme ho už nikdy neuvidíme.

Walt Disney Pictures

3. Wild Life

Koncom 90. rokov Disney plánoval animák s názvom Wild Life. Snímka nás mala zaviesť do prostredia prestížneho klubu, ktorý práve hľadal nové talenty. A jeden našiel aj v svojráznej slonici Elle, ktorá dokázala rozprávať. Túžila sa stať slávnou popovou speváčkou, ale neverila si. Na svojej ceste tak musela prekonať nejednu prekážku.

Produkcia filmu bola v roku 2000 zastavená, keďže sa z neho stal film skôr pre dospelých (resp. staršie deti) a obsahoval aj viacero humoru nevhodného pre deti. Malo ísť tiež skôr o satiru na popkultúru Ameriky 70. rokov. O réžiu sa mali postarať Howard Baker a Roger Gould.

Walt Disney Pictures

4. Mort

Disney mal svojho času v hľadáčiku aj knižnú predlohu Mort od Terryho Pratchetta. Išlo o štvrtú časť jeho rozsiahlej série o Plochozemi. Režírovať mali John Muskers a Ron Clemens. Príbeh predlohy sa točil okolo chlapca, ktorý sa stal učeníkom samotnej Smrti. Keď sa však zamiloval do mladej princeznej, ktorá mala pôvodne zomrieť a nechal ju žiť, rozpútal tým ohňostroj nečakaných následkov.

V štúdiu bolo okolo projektu veľa otáznikov. V prvom rade si jeho predstavitelia neboli istí, či je dobré v detskom filme mať ako jednu z hlavných postáv Smrť. Zároveň sa práva ku knihe predávali spolu s ostatnými dielmi Plochozeme, o ktoré Disney nemal záujem. V jeho réžii tak film (zrejme) nikdy neuvidíme. Ale ktovie, možno sa tejto vďačnej látky chopí niekto iný.

View this post on Instagram

Book 29 ~ Mort by Terry Pratchett 6/10 I love the concepts and ideas that Terry Pratchett uses in his books. They're all so interesting and bizarre, but I think I'm less keen on his writing style?? I enjoyed Mort, but not to the point of re-reading it. The book follows the character Mort as he becomes Death's Apprentice, and makes a mistake. There were some bits which were so funny and others which just went completely over my head. I quite liked how it didn't end how it seemed it would half way through as well! #bookstagram #books #book #readmyheightinbooks #readmyheightchallenge #readmyheight #mort #mortbook #terrypratchett #terrypratchettdiscworld #discworld #wizards #death #magic #hourglass #fantasy

A post shared by bubble_60bo0ks (@bubble_60bo0ks) on

5. Newt

Animák Newt mal byť ďalším projektom úspešného Disneyho štúdia Pixar a v kinách sme sa ho pôvodne mali dočkať v roku 2011. Hlavnými postavami boli dva posledné mloky s modrými nohami. Tie boli odchytené vedcom a prinútené zostať spolu, hoci sa neznášali.

Disney projekt vymazal z kalendára premiér roku 2011 a neskôr sa potvrdilo, že Newt bol zrušený. Zákulisné hlasy tvrdili, že Disney sa skrátka presunul k potenciálne viac finančne a divácky úspešnejším projektom. Iní tvrdili, že z realizácie zišlo preto, lebo Newt mal až príliš veľa podobností s animákom Rio od Carlosa Saldanhu.

Walt Disney Pictures

6. Gigantic

Lákavo vyzerajúci animák mal byť novým stvárnením klasickej rozprávky o Jackovi a veľkej fazuli. Mladý Jack sa aj v tomto príbehu mal dostať po obrovskej fazuli do sveta obrov a skamarátiť sa tam s 11-ročnou obryňou Immou. Spoločnými silami mali potom zabrániť zlým Búrkovým obrom v tom, aby ovládli svet obrov aj ľudí.

O réžiu sa mali postarať Nethan Greno (Na vlásku) a Meg LeFauve (V hlave) a film mal byť natočený v štýle muzikálu (na hudbe a piesňach sa mali podieľať autori hudby k Ľadovému kráľovstvu). Premiéry sme sa pôvodne mali dočkať tento rok, avšak v roku 2017 Disney oznámilo, že Gigantic nefunguje tak, ako si predstavovali, a teda ho do kín neuvedú. Škoda.

Walt Disney Pictures

7. Monsters, Inc. 2: Lost in Scaradise

V roku 2013 sme sa síce dočkali prequelu ku slávnemu animáku Príšerky, s. r. o (2001) s názvom Príšerky: Univerzita, ale pôvodne bol na pláne aj regulérny druhý diel. V roku 2005 sa rozbehli práce na scenári. Príbeh sa mal odohrávať rok po udalostiach jednotky. Mike a Sully v ňom mali navštíviť svet ľudí na narodeniny Boo. Po tom, čo zistia, že Boo sa odsťahovala, sa rozhodnú ju nájsť.

Príbeh rozhodne neznie zle a určite mal potenciál byť hitom. Napriek tomu sme sa filmu v kinách nedočkali. Pracovala na ňom totiž spoločnosť Circle 7 Animation, ktorá bola po vypršaní 7-ročného kontraktu medzi Disneym a Pixarom, zrušená. Tým zanikli aj práce na projekte Monders, Inc. 2: Lost in Scaradise.

8. Dumbo 2

Svojho druhého dielu sa mal dočkať aj lietajúci sloník Dumbo, ktorého sme prvýkrát spoznali v roku 1941. O réžiu sa mal postarať Robert C. Ramirez (Jozef: Kráľ snov) a premiéra bola naplánovaná na rok 2001. Dátum premiéry bol najprv zmenený, a napokon bol film úplne zrušený, a to v roku 2006, keď sa do vedenia Walt Disney Animation Studios dostal John Lasseter (Toy Story).

Príbeh sa mal odohrávať jeden deň po príbehu originálu. Dumbo a jeho zvierací priatelia sa stratia v New Yorku a musia nájsť cestu domov. Každé jedno zvieratko pritom malo predstavovať jednu odlišnú časť detstva. Príbeh mal tiež ponúknuť odpoveď na otázku, čo sa stalo s Dumbovým otcom Mr. Jumbom.

9. Chicken Little 2: Mission to Mars

Disney plánoval aj druhý diel animáku z roku 2005, ktorý v našich končinách poznáme pod názvom Udatné kuriatko. Lákala naň aj videohra Chicken Little: Ace in Action. Napokon však z toho nič nebolo. Scenár bol údajne celkom zábavný, avšak zrealizovaný napokon nebol z prostého dôvodu, že Udatné kuriatku pohorelo u kritikov aj divákov.

Walt Disney Pictures

10. Roger Rabbit II: The Toon Platoon

Mix hraného a animovaného filmu Kto obvinil králika Rogera? od Roberta Zemeckisa z roku 1988 už patrí do zlatého fondu kinematografie. V pokračovaní kultového hitu sme sa spolu s králikom Rogerom mali dozvedieť, že Roger bol adoptovaný. Vydá sa teda hľadať svoju biologickú matku.

Príbeh sa odohrával v rokoch 1941-1943 (ide teda o prequel) a o scenár sa v roku 1990 postarali Nat Mauldin a Jeff Stein. Stopku projektu však vystavil Steven Spielberg, ktorého spoločnosť Amblin spoluprodukovala aj originál. Nepáčilo sa mu totiž zasadenie do obdobia druhej svetovej vojny a vyobrazenie nacistov.

Počas nasledujúcich rokov sa film ešte občas dostal medzi filmové novinky, keďže viacero režisérov prejavilo o látku záujem, a to aj vrátane Roberta Zemeckisa, režiséra pôvodného filmu. Napokon však vyhlásil, že súčasná Disneyho politika neumožňuje produkciu filmu, takže sa ho zrejme už nedočkáme.

Walt Disney Pictures

Zdroj: disney.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com, cancelled-movies.fandom.com

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keď zvieratá čelia malým drámam bežného života, o zábavu je postarané

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME