Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Disney+ / MovieStillsDb

10 lákavých seriálov, ktoré uvidíme do konca roka

Záver roka 2021 bude seriálovo nabitý.

Rok sa nám pomaly, ale isto končí, čo ale neznamená, že nás ešte nečaká plno pozoruhodných seriálových titulov. Počas jesennej a zimnej sezóny sa môžeme tešiť na lákavé novinky, ale aj overené značky.

V tomto článku ti predstavíme výber 10 z nich.

1. Tiger King 2

Už o pár dní si na Netflixe zapneme druhú sériu úspešného dokumentárneho seriálu Tiger King. Tá prvá sa prehnala Netflixom ako veľká voda a získala si obrovské množstvo fanúšikov. Bizarný príbeh Joea Exotica, chovateľa veľkých mačkovitých šeliem, a jeho úhlavnej nepriateľky Carole Baskin tak ešte nekončí.

A podľa traileru sa zdá, že nás opäť čaká poriadna dávka absurdity a šialených zvratov. O tom, že aj tentokrát pôjde o hit, ani trochu nepochybujeme. Druhá séria si odbije premiéru 17. novembra na Netflixe.

Mohlo by ťa zaujímať:

Joe Exotic sa vracia! Druhá séria dokumentárneho hitu Tiger King sa predstavuje oficiálnou ukážkou

2. Cowboy Bebop

Veľké očakávania vzbudzuje aj seriál Cowboy Bebop. Ide o hranú adaptáciu legendárneho anime s veľkou fanúšikovskou základňou. Podobné pokusy síce doteraz nedopadali príliš slávne, takže skupine drsných lovcov odmien sa môže podariť toto prekliatie konečne zlomiť. V centre príbehu bude skupina lovcov, ktorí hľadajú tých najnebezpečnejších zločincov galaxie.

Samozrejme, za tučné prachy. V hlavných úlohách uvidíme Johna Cho, Alexa Hassella, Daniellu Pineda, Elenu Satine a Mustafu Shakira. Trailery nevyzerajú márne, takže šancu seriálu určite dáme. Dočkáme sa ho 19. novembra na Netflixe.

3. Wheel of Time

Fantasy seriál Wheel of Time bude mať iste ambíciu byť dôstojným nástupcom Hry o tróny. Adaptácia kultovej série kníh Roberta Jordana sa točí okolo Moiraine (Rosamund Pike), členky mocnej organizácie Aes Sedai, ktorá hľadá legendárneho hrdinu Draka Znovuzrodeného, ktorého príchod predpovedali dávne proroctvá. Ten môže svet zachrániť alebo úplne zničiť.

Okrem Rosamund Pike uvidíme aj Daniela Henneyho, Madeleine Madden, Michaela McElhattona, Zoe Robins či Marcusa Rutherforda. Trailery na nás zatiaľ pôsobia trochu rozpačito a nie sme si úplne istí, či bude Wheel of Time kopať prvú ligu. Radi sa ale necháme vyviesť z omylu. Seriál si odbije premiéru 19. novembra na Prime Video.

Mohlo by ťa zaujímať:

10 zaujímavých dokumentárnych seriálov z poslednej doby, ktoré nájdeš na Netflixe

4. The Great

S novými epizódami sa prihlási aj výborná historická komédia The Great. Elle Fanning si v nich opäť strihne ruskú panovníčku Katarínu Veľkú. Tá sa konečne dostáva na trón a začína vládnuť celému Rusku. Tým si ale vyrobí aj mnoho nepriateľov.

Ako v prvej sérii, ani v tej druhej sa evidentne nebude šetriť sarkazmom, ostrým humorom a bláznivými nápadmi. Vo vedľajších úlohách sa objavia Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley a Gwilym Lee. Nových častí sa dočkáme už 19. novembra na Hulu.

5. Hawkeye

Pokiaľ si sa stále neprejedol komiksoviek zo stajne Marvelu, iste ťa bude zaujímať seriál Hawkeye. Ten sa bude točiť okolo dobre známeho hrdinu Clinta Bartona v podaní Jeremyho Rennera, ale aj jeho zverenkyne Kate Bishop (Hailee Steinfeld), ktorá jedného dňa nastúpi na jeho miesto.

Spolu s ňou bude Barton bojovať proti rôznym zloduchom a zároveň sa musí konfrontovať so svojou minulosťou. V seriáli uvidíme aj Veru Farmigu, Fraa Feeho, Tonyho Daltona, Zahna McClarnona, Briana d’Arcy Jamesa, Alaquau Cox či Florence Pugh. Na Disney+ Hawkeye dorazí 24. novembra.

6. Harlem

Začiatkom decembra na naše monitory a obrazovky dorazí aj zaujímavo vyzerajúca novinka Harlem. Komediálny seriál sa bude točiť okolo štyroch najlepších kamarátok, ktoré práve doštudovali vysokú školu a musia sa pobiť so skutočným životom.

Z ukážky pôsobí seriál sympaticky a môže z neho vzísť príjemná zábava. V hlavných úlohách sa predstavia Tyler Lepley, Meagan Good, Grace Byers, Shoniqua Shandai či Jerrie Johnson. Harlem dorazí 3. decembra na Prime Video.

7. Landscapers

Svojský zážitok sľubuje aj čiernohumorná kriminálka Landscapers. Tá vychádza zo skutočných udalostí a rozpráva o manželoch Susan (Olivia Colman) a Christopherovi (David Thewlis) Edwardsovcoch, ktorí sa dostanú do hľadáčika polície, keď sa na ich dvore nájdu zakopané mŕtvoly ich rodičov.

Vo vedľajších úlohách uvidíme Kate O’Flynn, Samuela Andersona, Karla Johnsona či Felicity Montagu. Námet, teaser a obsadenie znie viac než nádejne, takže si Landscapers určite nenecháme ujsť. Seriál dorazí 6. decembra na HBO.

8. Station Eleven

Seriálová novinka Station Eleven sa zameria na skupinu hudobníkov a hercov, ktorí cestujú po Amerike, ktorú zachvátila ničivá chrípková pandémia. Čiže námet je poriadne aktuálny, hoci ide o adaptáciu románu z roku 2014.

V hlavných úlohách uvidíme Mackenzie Davis, Himesha Patela, Davida Wilota či Nabhaana Rizwana. Seriál má pod palcom HBO, takže očakávame poriadne kvalitnú jazdu. Premiéru si odbije 16. decembra.

Mohlo by ťa zaujímať:

Silný slovenský dokument Ako som sa stala partizánkou odhalí osudy Rómov v protinacistickom odboji

9. The Witcher

Fanúšikovia fantasy už iste počítajú dni do premiéry druhej série úspešného seriálu The Witcher. Zaklínač Geralt (Henry Cavill) v nej bude trénovať Ciri (Freya Allan) na mýtickej zaklínačskej pevnosti Kaer Morhen, ale bude sa musieť vysporiadať aj vlastnými démonmi a práve prebiehajúcou vojnou, ktorá pustoší celý Kontinent.

V nových epizódach sa vrátia aj Eamon Farren, Anya Chalotra či Joey Batey. Trailery zatiaľ pôsobia dobre a vcelku epicky, tak dúfame, že nás čaká poriadna dávka poctivého dobrodružstva. Nové časti si budeme môcť na Netflixe vychutnať 17. decembra.

10. The Book of Boba Fett

Naprázdno neobídu ani milovníkov Star Wars, na samom sklonku roka si totiž odbije premiéru seriál The Book of Bobba Fett. Ten sa zameria na lovca ľudí Bobu Fetta (Temuera Morrison), syna Jango Fetta. Čaká ho boj s galaktickým podsvetím a obávaným Jabbom Huttom.

Seriál Mandalorian svojho času dokázal poriadne zabodovať, takže dúfajme, že sa podobný husársky kúsok podarí aj Boba Fettovi. Dozvieme sa to 29. decembra, keď si seriál odbije premiéru na Disney+.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť