10 legendárnych filmových scén, ktoré hercov a herečky strašia v zlých snoch a hanbia sa za ne

Mnoho z týchto scén sa stalo kultovými. Pre hercov a herečky však bolo nakrúcanie často utrpením.

Zdroj: Twentieth Century Fox

Kultového postavenia sa nedostáva len samotným filmom, ale často aj jednotlivým scénam. Viaceré z nich sa nezmazateľne vryjú divákom do pamäti, a nie je možné na ne zabudnúť. Je to podobný prípad aj niektorých scén, ktoré sme pre teba vybrali nižšie.

Niektoré sú ikonické, iné menej, ale všetky majú jedno spoločné: herci sa za ne dodnes hanbia, prípadne sa im dané scény vôbec netočili ľahko.

1. Kurt Russel (Osem hrozných)

Skvelý western Quentina Tarantina Osem hrozných sa v určitej chvíli stal nočnou morou pre Kurta Russela. Ten si tu zahral brutálneho lovca ľudí Johna Rutha. Výborná scéna, keď Ruthova väzenkyňa Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) hrá na gitare a spieva baladickú pieseň, skončí tým, že nahnevaný Ruth jej gitaru vytrhne a roztrieska ju o stĺp.

Problémom bolo, že Russel nevedel, že gitara v skutočnosti nie je len rekvizita, ale skutočný a veľmi hodnotný hudobný nástroj, ktorý mal asi 145 rokov. Jeho cena bola vyčíslená na 40 tisíc dolárov. Šokovaná ostala aj Jennifer Jason Leigh, ktorej prekvapenie v tom momente nebolo hrané. Kurt Russel sa následne ospravedlnil a vyhlásil, že veľmi ľutuje, že túto vzácnosť tak zničil.

2. Kate Dickie (Čarodejnica)

Vynikajúci historický horor Čarodejnica od talentovaného Roberta Eggersa si užili skôr náročnejší diváci. Režisér nám doručil nádherne znepokojivú pecku, ktorá milovníkov kvalitných hororov mimoriadne potešila. Vo filme nájdeme hneď niekoľko mrazivých scén, jedna z nich ale herečke Kate Dickie spôsobila priam nočné mory.

Ide o scénu, keď jej havran ďobe zobákom priamo do prsnej bradavky. Herečka neskôr prezradila, že štábu sa našťastie podarilo natočiť scénu hneď na prvýkrát. Havran bol síce vycvičený, ale dosť veľký a Dickie z neho mala veľký strach. Nakrúcanie tejto scény označila za najnepríjemnejší zážitok kariéry.

3. Sharon Stone (Základný inštinkt)

Čo dodať? Scénu, v ktorej zvodná Sharon Stone v thrilleri Základný inštinkt prekríži nohy tak, aby bolo všetko vidieť, pozná každý (aj ten, kto Základný inštinkt nikdy nevidel). Herečka však pri nakrúcaní vôbec netušila, že diváci jej intímne partie uvidia.

Režisér Paul Verhoeven ju síce presvedčil, aby si vyzliekla nohavičky, ale zdôvodňoval to tým, že postava tým chce dať najavo svoju dominanciu nad mužmi. Navyše herečke sľúbil, že vo finálnom strihu nič nebude vidieť. Ako sa ukázalo, bola to lož a Stone bola pri premiére poriadne šokovaná. Údajne potom Verhoevena poriadne prefackala.

4. Kate Winslet (Titanic)

Ani túto scénu zo slávneho veľkofilmu Titanic zrejme nemusíme predstavovať. Mladá Rose v podaní Kate Winslet v nej pózovala maliarovi Jackovi úplne nahá. Ako sa herečka neskôr vyjadrila, natáčanie tejto scény jej nebolo vôbec príjemné, keďže sa za svoje telo trochu hanbila.

Navyše sa mala vyzliecť pred svojím dobrým kamarátom Leonardom DiCapriom, ktorý stvárnil Jacka. Fanúšikovia od Winslet často chceli, aby sa im podpísala práve na fotky z tejto scény, čo jej tiež na pohode práve nepridávalo.

5. Margot Robbie (Vlk z Wall Street)

Dnes celosvetovo známa Margot Robbie poriadne prerazila práve čiernou komédiou Vlk z Wall Street od Martina Scorseseho. Keď sa mladá herečka dozvedela, že sa musí pred postavou Leonarda DiCapria objaviť úplne nahá, bola z toho dosť nervózna.

Navyše bolo okolo asi 30 členov štábu (všetko muži). Herečka priznala, že mala z tejto scény obavy a aby sa upokojila, musela do seba pred nakrúcaním hodiť tri panáky tequily. Ako však neskôr povedala, všetci sa správali absolútne profesionálne, takže scénu napokon zvládla natočiť úplne bez problémov.

6. Shelley Duvall (Osvietenie)

Herečka Shelley Duvall si počas nakrúcania kultového hororu Osvietenie prešla skutočným peklom. Režisér Stanley Kubrick bol odjakživa známy pre svoj perfekcionizmus, ktorým hercov často privádzal do zúfalstva. Inak tomu nebolo ani pri Shelley. Tá musela scénu, v ktorej sa jej postava zaháňa baseballovou pálkou na svojho manžela Jacka (Jack Nicholson), opakovať neuveriteľných 127-krát.

Vyslúžila si tým aj zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Shelley Duvall však dosť trpela aj pri iných scénach a na pľaci nebola medzi ňou a Kubrickom núdza o tvrdé hádky. Od neustáleho stresu dokonca herečke začali vypadávať vlasy. Sám Kubrick sa však o nej neskôr vyjadroval len v superlatívoch a chválil jej herecké schopnosti.

7. Natalie Portman (Čierna labuť)

Aj pre Natalie Portman bolo nakrúcanie sexuálnej scény s jej kolegyňou Milou Kunis celkom nepríjemné. V psychologickom thrilleri Čierna labuť od Darrena Aronofského stvárnila Portman nadanú baletku Ninu, ktorá práve dostala vytúženú hlavnú rolu v balete Labutie jazero.

Erotická scéna medzi dvomi ženami bola pre Portman komplikovaná z toho dôvodu, že s Milou Kunis sú dobré a blízke kamarátky, takže to proste pôsobilo „divne“. Herečka dokonca uvažovala, že by ju v scéne mohla zaskočiť dablérka, ale napokon ju zvládla natočiť sama.

8. Jim Carrey (Kick-Ass 2)

V roku 2013 si známy komediálny herec Jim Carrey zahral maskovaného superhrdinu v pokračovaní úspešnej komiksovky Kick-Ass. Neskôr sa však od filmu pomerne silno dištancoval. Film totiž (rovnako ako prvý diel) obsahoval pomerne štedrú porciu násilia a Carrey po natočení dvojky usúdil, že ho bolo až príliš.

Keď v roku 2012 došlo k strašnému masakru na základnej škole Sandy Hook, herec vyhlásil, že s ohľadom na tieto udalosti jednoducho „nemôže podporovať takého množstvo násilia. (…) Nehanbím sa za to, ale posledné udalosti spôsobili zmenu v mojom vnútri.“

9. Ellen Page (Juno)

Parádna dramédia Juno katapultovala sympatickú a talentovanú herečku Ellen Page do svetla reflektorov a dokonca jej vyniesla aj nomináciu na Oscara pre najlepšiu herečku. V snímke stvárnila 16-ročnú študentku, ktorá sa musela potýkať s neželaným tehotenstvom.

Page neskôr priznala, že jeden detail vo filme si mohla odpustiť. Keď v jednej scéne diskutuje o potenciálnom mene pre dieťa s náhradným otcom v podaní Jasona Batemana, na jeho návrh odpovie: „Madison? Nie je to trochu… teplé meno?“

Herečka si s odstupom času nasypala popol na hlavu a priznala, že dnes by už tento vtip nepovedala, keďže jej príde homofóbny.

10. Leonardo DiCaprio (Revenant)

Nakrúcanie westernového thrilleru Revenant bolo naozaj náročné. Alejandro González Iñárritu odmietal robiť ústupky a využívať zelené plátno, takže herci museli čeliť zime, vlhku a nehostinným podmienkam. To sa, pravdaže prejavilo aj na ich psychike, Tom Hardy si napríklad s režisérom aj neraz skočili do vlasov.

Leonardo DiCaprio si tiež užil svoje. Vo filme stvárnil stopára Hugha Glassa, ktorý dokázal prežiť útok medveďa a následne sa sám vydal na drastickú cestu, aby pomstil svojho mŕtveho syna. DiCaprio si za svoj výkon odniesol vytúženého Oscara.

Do svojej úlohy dal všetko, o čom svedčí napríklad aj scéna, v ktorej jeho postava nájde surovú pečeň bizóna. DiCaprio prezradil, že išlo o skutočné surové mäso a on ho na pľaci naozaj jedol. A to aj napriek tomu, že je vegetarián. Tomu sa povie oddanosť herectvu!

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ulicami slovenských miest sa cez víkend opäť previezli Mikulášovia na motorkách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME