Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
Zdroj: ©New Line Cinema / MovieStillsDB

10 legendárnych komédií, ktoré ťa pobavia aj po rokoch

Výber vtipných komédií, ktoré ti zaručene spravia dobrý deň.

Každý z nás potrebuje niekedy rozveseliť. Keď už nastane ten čas, keď prídeme po práci domov a chceme vypnúť, radi si v televízii pustíme niečo na pobavenie. V dnešnej dobe sú v trendoch najmä seriály, množstvo sitcomov, ktoré nás bavia už celé roky. Dva a pol chlapa, Priatelia, Ako som spoznal vašu mamu, Teória veľkého tresku sú presne tým, čo potrebujeme na skrátenie času a jemné rozveselenie.

Podobne je to aj vo filmovom odvetví, kde môžeme nájsť tisícky zábavných snímok, ktoré nás vždy zaručene pobavia. Komédia je z historického hľadiska literárny a dramatický žáner, ktorý má za cieľ pobaviť a vyvolať smiech prostredníctvom humoru, satiry alebo irónie. Ako žáner je považovaný za jeden z najstarších v dramatickej literatúre, pričom jeho korene siahajú až do starovekého Grécka.

Za celé stovky rokov sa žáner vyvíjal skrz divadelné výstupy, až prerazil v kinematografii. Práve film a televízia sú poslednými formami, v ktorých žáner do dnešného dňa prekvitá. Aj v modernej ére komédie však nachádzame množstvo subžánrov, ako sú spomínané sitcomy, čoraz populárnejšie stand-up komédie, paródie a ďalšie.

Avšak, to podstatné, čo nás zaujíma, sú komediálne filmy. Počas svojej dlhej histórie žáner komédie obsiahol niekoľko horších, ale aj lepších filmov. Ktoré sú tie najobľúbenejšie? Ktoré komédie bavia ľudí najviac? Ktorý z filmov rozosmeje aj po tisícom prehratí? Toto je 10 geniálnych komédií, ktoré ti dozaista spravia deň a pobavia.

MovieStillsDB/20th Century Fox

10. The Hangover (Vo štvorici po opici)

Kto by nepoznal bláznivú komédiu Vo štvorici po opici, akoby ani nepoznal komédie. Keď snímka dorazila do kín, okamžite oslovila široké publikum a zapísala sa medzi najobľúbenejšie komédie vôbec. Šialený žúr, ktorý sa nečakane vyvinie na akciu roka. V hlavných úlohách nás bavia Bradley Cooper, Ed Helms, nezameniteľný Zach Galifianakis a Justin Bartha. Vo filme vystupuje aj samotný Iron Mike.

MovieStillsDB/Warner Bros.

9. Scary Movie

Jednou z najobľúbenejších komédií/paródií je Scary Movie, ktorá svojím príchodom šokovala celý svet kinematografie. Ide o prvý diel kultovej série, ktorý paroduje niekoľko najpopulárnejších hollywoodskych filmov. Brilantná snímka, ktorá sa absolútne vysmieva vážnym filmom a ponúka množstvo trefných vtipov. V hlavných úlohách sa objavujú Shawn Wayans, Marlon Wayans, Shannon Elizabeth a ďalší.

MovieStillsDB/Wayans Bros. Entertainment

8. How High (Kdo hulí, ten umí)

Ďalšia známa komédia, v ktorej čele stoja poprední americkí raperi Method Man a Redman ako Silas a Jamal. Dvaja kamaráti, ktorých jedinou záľubou je fajčenie marihuany, sa dostanú na Harvard. Aby však zvládli náročné skúšky, musia fajčiť jointa z odrody, ktorá vyrastá z hnojiva zmiešaného s popolom ich mŕtveho kamaráta. Jednoduchá komédia, ktorá je plná vtipných momentov.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

7. Ted (Macko)

Mark Wahlberg ako John a živý plyšový macko Ted, ktorý však nie je taký zlatý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Perfektná komédia, v ktorej sledujeme dvoch najlepších priateľov, ako si užívajú život. Všetko sa začne meniť s príchodom Lori, ktorú stvárňuje Mila Kunis. Tá začne Johnovi napravovať život, čo sa príliš nepáči Tedovi. Ide o novší film, ktorý sa zapísal medzi najobľúbenejšie komédie mnohých nadšencov.

MovieStillsDB/Universal Studios

6. Shrek

Obľúbený animovaný film Shrek nie je iba obyčajnou rozprávkou pre deti. Film, ktorého hlavným hrdinom je nezvyčajne škaredý zelený zlobor, ponúka množstvo vyspelých, trefných a humorných scén. Shrek baví všetky generácie ľudí, od tých najmladších až po dospelých. Popularita snímky je naozaj vysoká, o čom svedčí aj niekoľko ďalších pokračovaní, ktoré sú taktiež vynikajúce a dodnes bavia celý svet.

MovieStillsDB/Dreamworks Pictures

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.