Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Shutterstock

10 mien známych celebrít, ktoré nikto nevie správne vysloviť

Problém s výslovnosťou ich mien majú ich kolegovia aj fanúšikovia.

Mená známych celebrít sú niekedy poriadnym orieškom. Problém s ich správnou výslovnosťou majú často aj ich blízki kolegovia či priatelia. V tomto článku sme sa pozreli na 10 svetoznámych hviezd s trochu krkolomnými menami a prezradíme ti aj, ako sa majú správne vyslovovať.

1. Timothée Chalamet

Timothée Chalamet patrí medzi najtalentovanejších mladých hercov Hollywoodu. Zažiaril v snímkach Daj mi tvoje meno, Beautiful Boy, Malé ženy či The King. Na konte má jednu nomináciu na Oscara, dve nominácie na Zlatý glóbus a mnoho ďalších ocenení.

Naposledy sme ho mohli vidieť v epickom sci-fi Duna, komédii Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun a satire Don’t Look Up. Jeho meno však mnohí nevedia správne vysloviť. Pokiaľ k nim patríš aj ty, tak vedz, že správna výslovnosť v angličtine je Timotý Šalamej.

Shutterstock

2. Chiwetel Ejiofor

Chiwetel Ejiofor má vo svojej filmografii plno skvelých filmov, menovite napríklad Americký gangster, 12 rokov otrokom, Marťan či The Boy Who Harnessed the Wind. Je tiež držiteľom Oscara, piatich nominácií na Zlatý glóbus či ceny BAFTA.

Medzi jeho posledné filmové zárezy patria snímky Locked Down či Infinite. Uvidíme ho aj v chystanej marvelovke Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Jeho meno by sa po správnosti malo vyslovovať Čúittel Edžíofor.

Shutterstock

3. Saoirse Ronan

Mimoriadne talentovaná Saoirse Ronan je bezpochyby jednou z najlepších mladých herečiek súčasnosti. Dokázala to napríklad v cenených snímkach Grandhotel Budapešť, Lady Bird, Malé ženy, Ammonite či Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun.

V post-produkcii sa nachádza jej chystaný film See How They Run. Ronan má na konte už štyri nominácie na Oscara, jeden Zlatý glóbus a plno ďalších ocenení. Jej nezvyčajné krstné meno ale často nedokážu správne vysloviť ani jej kolegovia. Vyslovuje sa Sŕša.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Slovenská influencerka Natália Muchová: Ako žena vraj strácam určitú hodnotu, ak sa neoholím. Svoje telo by sme mali poznať

4. Lupita Nyong’o

Lupitu Nyong’o si môžeš pamätať z drámy 12 rokov otrokom, Čierneho pantera či hororu My. Táto charizmatická a nadaná herečka si odniesla Oscara, dve nominácie na cenu BAFTA, cenu Emmy či nomináciu na Zlatý glóbus.

Najbližšie by sme ju mali vidieť v akčnom trileri The 355 a neskôr tiež, samozrejme, v marvelovke Black Panther: Wakanda Forever. Jej meno sa vyslovuje Lupíta Ňjongo.

Shutterstock

5. Djimon Hounsou

Djimon Hounsou si zahral v kúskoch ako Eragon, Constantine, Legenda o Tarzanovi, Kráľ Artuš: Legenda o meči či Aquaman. Nedávno sme ho mohli vidieť v Tichom mieste 2 a v našich kinách si čoskoro odbije premiéru aj akčňák The King’s Man: Prvá misia.

Hounsou momentálne chystá animák Blazing Samurai, uvidíme ho aj v komiksovke Shazam! Fury of the Gods. A ako vysloviť jeho meno? Správne to znie Džájmun Hansú.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.