Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.7.2024
sk
Nina
cz
Bořek

Slovenskom sa istý čas v roku 2016 niesla záhada fekálneho fantóma, ktorý útočil na ženy vlastnými exkrementami. Nuž, nie každý vie, ako naložiť s vlastným odpadom a tak ho rozotiera po spoluobčanoch. Naša planéta sa čoraz viac zamoruje odpadkami a všelijakým svinstvom, do ktorého patria aj ľudské výlučky. Buď prestaneme kadiť, alebo sa utopíme v sr*čkách. Aj takto by sa dal definovať tento neprekvapivý problém. Niektoré miesta však so svojím fekálnym problémom spadajú do kolónky – kuriozity.

Mount Everest

Vyliezť na Mount Everest musí byť neskutočný zážitok, no pamätaj, že každá jedna zamrznutá mŕtvola po ceste hore, bola raz premotivovaným človekom, ktorý si šiel za svojím snom. Okrem mŕtvych tiel je Mount Everest posiaty aj exkrementami. Jediné toalety sa nachádzajú v základnom tábore a to vo výške 5500 metrov. Ďalších vyše 3300 metrov si už horolezci musia uľaviť, kde to na nich príde. A ako správne tušíš, tento výlučok sa nerozloží, ale zamrzne. Aj kvôli tomu majú ľudia počas výstupu časté črevné problémy a virózy. Ani roztápať a následne piť sneh sa veľmi neodporúča.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jake-gyllenhaal-jason-clarke-everest-RD8U86hZCOFNe)

Čína

Uľaviť si niekde pri ceste je bežné aj pre zmätených rodičov a ich ratolesti, ktoré to už nevydržia. Niekto by vyhľadal najbližšie toalety, no Číňania sa s tým jednoducho ne*erú. Dokonca nechávajú svoje deti behať bez nohavíc, aby to bolo o čosi jednoduchšie. Ani dospelým to však nerobí problém a keď to už raz na nich príde, uľavia si. Horšie je skôr to, že tento nechutný zvyk si so sebou nesú aj mimo ich rodnej krajiny. Tabuľka v Louvre v Paríži upozorňuje turistov, aby nekadili kade- tade. Je napísaný v mandarínčine, takže cieľová skupina je jasná. Čínski turisti však nie sú obľúbení aj preto, že ignorujú pravidlá cestnej premávky, pľujú na uliciach a ničia verejný majetok. Aj hotelové rezorty na Maledivách zažili zaujímavé chvíle, keď zistili, že čínski turisti si v rýchlovarných kanviciach pripravujú rezance. Po tom, čo ich z izieb odstránili, nastal bojkot hotela, až kým im ich nevrátili.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reaction-mood-67skGz7YlLW9C229Yf)

Ahmedabad, India

Viac ako polovica ľudí v Indii nepoužíva toalety. Krajina je vysoko znečistená a vyše 200-  tisíc detí ročne zomrie kvôli hnačke a dehydratácii. Nielenže nemajú dostatočné množstvo toaliet, aj keby ich mali, nepoužívali by ich. V Indii je totiž rozšírená povera, že sa na záchodoch schovávajú čarodejnice a unášajú deti. Vskutku originálne. Mesto Ahmedabad dodalo dostatok toaliet pre všetkých obyvateľov, no tí radšej vykonávajú potrebu pri miestnej železnici. A tak aby prinútili ľudí chodiť na toaletu, platia im za to. Jedna rupia za každý jeden deň, keď použili záchod. V iných mestách sa postupne zavádzajú tabule hanby, kde zverejňujú mená a niekedy aj fotografie ľudí, ktorí nemajú problém uľaviť si, kde to na nich príde.

https://memehub.sk/post/89311

Bulawayo, Zimbabwe

Pred dvoma desaťročiami zažilo druhé najväčšie mesto Zimbabwe obdobie sucha, keď kvôli nedostatku vody, celkom logicky, nemohli ani splachovať toalety. Výkaly sa nemohli dostať do kanalizácie a tak uviazli v potrubiach a zablokovali ich. Vláda vtedy nariadila hromadné a súčasné splachovanie. Podobný problém malo mesto aj v roku 2012, keď bola voda k dispozícii len 4 dni v týždni. Aby sa predišlo opätovnému zablokovaniu kanalizačného potrubia, vláda opäť pristúpila k šikovnému hromadnému splachovaniu.  Na tomto princípe mesto ďalej fungovalo ešte pár týždňov, každý pondelok a štvrtok o pol ôsmej ráno všetci obyvatelia spláchli to, čo za štyri dni naložili.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mayhem-march-madness-dean-winters-mayhem-xT9DPlQl5wKmvtcuek)

Španielsko

V Španielsku majú nezodpovedných psíčkarov, ktorým zber exkrementov ich milovaných miláčikov akosi nič nehovorí. Niektoré mestá ako Guadalajara, Tarragona, Huelva a Malaga sa rozhodli tento problém riešiť DNA testami. Mestá vytvorili databázu psov a tak nájdené psie hovienko odošlú na expertízu. Majiteľ potom musí zaplatiť 250 eur a ešte aj preplatiť náklady na testy. Mesto Brunete pristupuje k takýmto ľuďom oveľa kreatívnejšie a to tak, že hovienko zabalí do krabice s nadpisom ,,stratený majetok“ a odošle na adresu majiteľa psíka. Po 150- tich zásielkách sa výrazne znížil počet psích exkrementov na uliciach o to až o 70%.

https://memehub.sk/post/82277

New Taipei, Taiwan

Aj v tomto meste majú veľké problémy so psími exkrementami. Tu sa však rozhodli odmeňovať. Za jednu tašku nazbieraných psích výkalov dostanete žreb do národnej lotérie. 4000 ľudí prinieslo okolo 14 500 tašiek a to už je čo povedať. Víťaz lotérie dostal zlatú tehlu v hodnote 2200 dolárov, ďalší štyria výhercovia zlaté tehličky v hodnote pár stoviek dolárov a 80- tim ostatným  dali aspoň cenu útechy. Táto forma priniesla výrazné zlepšenie a lotéria pre veľký úspech pokračuje ďalej.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/poo-12sp9lxMYzi716)

Colorado Springs, Colorado

Veľmi zaujímavý príbeh riešili aj v tomto meste počas leta v roku 2017. Istá žena si chodievala pravidelne zabehať a uľaviť si popritom niekde na kraj cesty. Ľudia sa na ňu začali sťažovať, no policajti nevypátrali jej identitu. Istý výrobca toaletného papiera jej sľúbil ročnú dodávku toaleťáku úplne zadarmo, no žena s prezývkou ,,Mad Pooper“ nereagovala. Špekuluje sa o jej psychickom stave, no mnoho ľudí si myslí, že šlo len o nejakú hlúpu stávku alebo žart.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/rhony-ramona-singer-kristen-taekman-FU7m756299Vte)

Alabama

V minulosti odpadové kanalizačné toky mesta New York ústili do oceánu. To sa však po čase stalo neúnosným a tak mesto začalo vyvážať fekálny odpad každý týždeň do Alabamy a to vlakmi a aj nákladnými autami. Obyvatelia Alabamy sa začali samozrejme sťažovať a to hlavne v mestách, cez ktoré pravidelne prechádzala táto páchnuca zásielka. Birmingham, West Jefferson a Parrish boli na tom najhoršie. Ľudia si nemohli viac ani posedieť na svojich terasách a obávali sa aj o možnú kontamináciu spodných vôd.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/justin-g-stinky-stink-stench-3o7ZezSB4ckAYlcCRy)

Old Orchard Beach, Maine

Bývať na pláži je snom nejedného z nás. Až kým ti pred domom nekadí tak 10 až 15 ľudí denne. Na tejto pláži sa nachádzajú psie, ale aj ľudské výkaly. Ľudská lenivosť a sprostosť v tomto bode dosiahla svoj vrchol. Toalety sa nachádzajú vraj príliš ďaleko a tak v tejto oblasti nie je výnimočné ani také plávajúce ho*ienko. Na pláži pribudli teda nové záchody a všetci pevne veríme, že budú čo najčastejšie využívané.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/deal-with-it-jurassic-park-R9cQo06nQBpRe)

Americké vojenské základne v Afganistane a Iraku

Niektoré z týchto základní sú odkázané na obrovské jamy, ktoré plnia odpadom a neskôr ich zapália. Nájde sa v nich všetko od elektroniky, plastu, výbušnín, munície, batérie, cez výkaly či časti ľudských tiel. Toto však nebol zámer americkej armády. Tieto jamy vznikli ako dočasné riešenie, kým sa nepostavia spaľovne. To sa však doteraz nestalo. Výsledkom sú vojaci, ktorí sa domov vracajú so zdravotnými problémami ako je astma, bronchitída, či amyotrofická laterálna skleróza. No a to by nebola Amerika, keby vláda nepoprela akékoľvek súvislosti medzi týmito ochoreniami a pálením odpadu.

Titulná fotka: amazon.com
Zdroj: listverse.com


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.