10 mrazivých a strašidelných stránok Wikipédie, po ktorých sa ti nebude ľahko zaspávať

Desivé a tajomné udalosti nezriedka píše skutočný život.

Zdroj: Pixabay

Ak máš chuť na poriadnu dávku mrazenia či strachu, nemusíš si nutne púšťať hororový film. Občas bohato stačí zasurfovať si napríklad na takej Wikipédii. Aj v nej totiž môžeš objaviť životné príbehy či skutočné udalosti, z ktorých tuhne krv v žilách.

Prinášame ti 10 stránok z Wikipédie, pri ktorých čítaní ťa iste neraz zamrazí. Na daný článok vo Wikipédii sa dostaneš po kliknutí na jeho názov nižšie.

1. Zoznam ľudí, ktorí záhadne zmizli

Počet ľudí, ktorí záhadne a bez stopy zmizli, je až nepríjemne vysoký. Na tejto stránke nájdeš tieto prípady na jednom mieste, rozdelené podľa jednotlivých rokov.

View this post on Instagram

Enduring Rifts – Santiago, Chile. Four decades after the military overthrew Salvador Allende's democratically elected government, the past remains a vital force in the country. This next two weeks we are taking an in-depth look at the legacy of Pinochet's regime four decades after the coup. Patio 29 was a section of Santiago's General Cemetery where political dissidents were buried in mass graves during the early part of Augusto Pinochet's regime. Hundreds of men and women were buried here and to this day not all the victims have been correctly identified. #dissident #massgrave #graves #dissapeared #desaparecido #pulitzercenter #jeffkellylowenstein @jonlowenstein #noorimages @noorimages #photograph #blackandwhite #nofilter #pinochet #communist #cemetery #cross #thecross

A post shared by The New Yorker (@newyorkermag) on

2. Les Aokigahara

Neslávne známy les Aokigahara sa nachádza v Japonsku a prezývajú ho aj „les samovrahov“. Svoj život sa v ňom dobrovoľne rozhodlo skončiť už niekoľko stoviek ľudí.

3. Carl Tanzler

Carl Tanzler bol röntgenológ, narodený v Nemecku, ktorý bol posadnutý pacientkou Mariou Elenou Milagro de Hoyos. Tá zomrela na tuberkulózu, Tanzler však po dvoch rokoch vybral z hrobu jej telo a sedem rokov s ním žil v jednej domácnosti. Po odhalení bol postavený pred súd, ale napokon do väzenia nešiel. Neskôr vytvoril podobizeň Marie Eleny a s ňou žil až do svojej smrti.

4. H. H. Holmes

H. H. Holmes bol americký sériový vrah, ktorý má na svedomí deväť dokázaných obetí. Priznal sa však k 27 vraždám. Niektoré odhady dokonca hovoria, že mohol zabiť až 200 ľudí. Holmes tiež vlastnil rozľahlú budovu, prezývanú The Murder Castle, ktorá mala mať viacero tajných chodieb, miestností a pascí. Práve tu mali svoj koniec nájsť mnohé jeho obete. Holmesa popravili v roku 1896.

5. Edward Mordake

Legenda o Edwardovi Mordakehovi je pravdepodobne číry výmysel, ale na mrazivosti jej to neuberá. Podľa nej sa totiž Edward Mordake narodil s dvomi tvárami, pričom tú druhú mal na zadnej časti hlavy. Druhá tvár nemohla nahlas rozprávať, ani sa nijako inak výraznejšie prejavovať.

Keď bol však Mordake smutný, usmievala sa, a keď v noci spal, šepkala mu desivé vety. On sám ich nechcel opakovať, pretože podľa neho ich mohol vysloviť len niekto, kto pochádza zo samotného pekla. Doktorov zúfalo žiadal, aby mu hlavu vyoperovali, ale nikto z nich si na to netrúfol. Mordake teda spáchal samovraždu.

6. The Hands Resist Him

Pod názvom The Hands Resist Him sa skrýva znepokojivá maľba od umelca Billa Stonehama z roku 1972. Zachytáva malého chlapca a dievča, v pozadí na sklenených dverách môžeme vidieť mnoho rúk. Celý obraz pôsobí veľmi mrazivo a okrem toho sa o ňom hovorí, že je prekliaty.

7. June a Jennifer Gibbons

June a Jennifer Gibbons boli sestry, identické dvojčatá, ktoré sa narodili v roku 1963. Prezývali ich aj „tiché dvojčatá“, keďže komunikovali výhradne len medzi sebou. Ako tínedžerky boli hospitalizované na psychiatrii. Novinárka Marjorie Wallace, ktorá o sestrách písala, tvrdila, že medzi nimi existuje dohoda o tom, že ak jedna z nich zomrie, tá druhá musí začať rozprávať a žiť normálny život.

To sa napokon aj stalo. Jennifer mala súhlasiť, že sa obetuje. Našli ju mŕtvu v jej izbe, zomrela na akútny zápal srdcového svalu (myokarditída). Jej sestra June bola prepustená a žije tichým životom, hoci o sebe a svojej sestre poskytla aj niekoľko rozhovorov.

View this post on Instagram

✊🏿#TheBhmCyphers Recognizes The 📚#BlackHerstory About These Two Sistahs ************* The Silent Twins"*************** June Gibbons (born 11 April 1963) Jennifer Gibbons (11 April 1963 – 9 March 1993) . #IdenticalTwins who grew up in the United Kingdom. The twin sisters were inseparable and their particular high-speed #BajanCreole made it difficult for people to understand them. . As the only black children in the British community they were ostracized at school.This proved to be traumatic for the twins eventually causing their school administrators to dismiss them early each day so that they might avoid bullying. . Eventually the twins spoke to no one except each other and their younger sister Rose. . They became known as #TheSilentTwins since they only communicated with each other. . They began writing amazing works of fiction to express them selves they also kept diaries of their life after years of being misunderstood they turned to crime after setting a building on fire both children were admitted to BroadmoorHospital a high security #MentalHealth Hospital where they were held as juveniles for 12 years way into adulthood. . June later blamed this lengthy sentence on their selective muteness: . "'Juvenile delinquents get two years in prison… We got 12 years of hell because we didn't speak… We lost hope" ☝🏿June Gibbons ☝🏿 . The Twins were Placed on high doses of antipsychotic medications resulting in Jennifer developing tardive dyskinesia(a neurological disorder resulting in involuntary repetitive movements) . Jennifer later died at the age of 29 while being released from the hospital. . June is still alive and has documented her time as the last Silent Twin. #MustRead . . . . #RipJenniferGibbons #Blackunity #Equality #Autism #Bhm #Blachistory365 #Blacklove #Blackfamily #Sisters #BlackAuthors #Blackchildren #Childabuse #UnsolvedDeaths #Blackhistory#Blackgirlmagic #Blackwomen #Uk #Barbados #Caribbean #Documentaries #injustice #Unfairpunishment #RealHorrorstories

A post shared by Black History Month Cyphers (@thebhmcyphers) on

8. Časová os ďalekej budúcnosti

Pokiaľ máš skôr náturu vedca, táto stránka by mohla byť niečo pre teba. Pohľad do budúcnosti, špeciálne tej ďalekej, je totiž tiež poriadne desivý. Vedci totiž už dnes dokážu celkom presne predpovedať napríklad to, kedy naša Zem definitívne prestane existovať.

9. Zločin v mene Slender Mana

V roku 2014 došlo v americkom Wisconsine k šialenému zločinu. Dve 12-ročné kamarátky Anissa Weier a Morgan Geyser vylákali svoju spolužiačku do lesov a kuchynským nožom jej zasadili 19 bodných rán. Podľa svojich slov takto chceli zapôsobiť na Slender Mana, fiktívnu hororovú postavu, ktorú vytvoril Eric Knudsen.

Obe dievčatá boli postavené pred súd, kde boli vyhlásené za psychicky choré. Následne ich súd odsúdil k dlhoročným pobytom v psychiatrických liečebniach.

10. Zodiac

Sériový vrah s prezývkou Zodiac bol aktívny v 60. a 70. rokoch v Spojených štátoch, hlavne v štáte Kalifornia (a zrejme aj v Nevade). Nikdy sa ho nepodarilo vypátrať. Vrah pritom čulo komunikoval s políciou a novinami, ktorým posielal výsmešné listy a šifry. Zodiac tvrdil, že zavraždil 37 ľudí, polícii sa podarilo nájsť a identifikovať 5 obetí a 28 ďalších možných obetí.

Do svojich šifier údajne skryl svoju totožnosť a miesta, kde sú pochované telá jeho obetí. Zo štyroch šifier sa však dodnes podarilo rozkódovať len jednu.

San Francisco Police Department/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Zodiac_Killer#/media/File:Zodiac-Killer.jpg)

Zdroj: Wikipedia

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
24
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príbehy podvedených ľudí, ktorí pristihli svoje (bývalé) polovičky pri nevere

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME