Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna
Zdroj: ©Shutterstock

10 mrazivých sériových vrahov, ktorých polícia dodnes nedokázala vypátrať

Niektoré mrazivé a šokujúce vraždy ostali nepotrestané.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko mrazivých a desivých sériových vrážd, ktorých páchateľov sa nikdy nepodarilo vypátrať. Niektoré zločiny siahajú hlboko do minulosti, takže je dnes už len malá pravdepodobnosť, že sa vrahov podarí odhaliť.

Niektoré z nich sú však prekvapivo čerstvé. V bonuse vám tiež prinášame dlho neobjasnené vraždy sériového vraha, ktorého sa však po desiatkach rokov podarilo odhaliť.

Jack Rozparovač

Jack Rozparovač je pravdepodobne najznámejším neodhaleným sériovým vrahom histórie. Išlo o neznámeho páchateľa, ktorý na jeseň v roku 1888 v chudobnej londýnskej štvrti Whitechapel brutálne vraždil prostitútky.

Profimedia

Počet obetí sa zvykne rôzniť, avšak odborníci sa zhodujú minimálne na piatich zavraždených ženách. Obete boli šialene zohavené, boli im vyvrhnuté vnútornosti a niektoré vnútorné orgány chýbali.

Scotland Yard zároveň dostal asi 600 listov, ktorých pisatelia sa vyhlasovali za Jacka Rozparovača. Väčšina z nich však boli podvrhy, minimálne jeden list s názvom „Z pekla“ by však mohol byť autentický. Okolo Jacka Rozparovača vzniklo mnoho teórií a zoznam podozrivých obsahuje viac ako 100 ľudí, 10 z nich sme ti predstavili v dvoch článkoch (tu a tu). Jeho identita však dodnes nebola (a už zrejme nebude) odhalená.

Zodiac

Vrah s prezývkou Zodiac vyčíňal v americkej Kalifornii (možno aj v Nevade) v 60. – 70. rokoch a pripisuje sa mu minimálne 5 obetí. Ich počet však môže byť vyšší, niektoré autority uvádzajú 20-28 obetí. Samotný Zodiac tvrdil, že zavraždil 37 ľudí.

Profimedia

Podobne ako Jack Rozparovač, aj Zodiac čulo komunikoval s políciou a posielal jej výsmešné listy. Niektoré boli zašifrované a podľa pisateľa obsahovali miesto, kde boli obete zakopané, ako aj meno samotného vraha. Zo štyroch zašifrovaných listov sa však podarilo dekódovať len jeden. Aj v prípade Zodiaca sa ponúka niekoľko podozrivých, avšak žiadny priamy dôkaz neexistuje.

Alphabet Murders

The Alphabet Murders (či The Alphabet Killer) odkazujú na tri vraždy malých dievčat (10-11 rokov), ktoré sa odohrali medzi rokmi 1971-1973. Všetky tri dievčatká boli znásilnené a zaškrtené.

Boli vypočuté stovky možných páchateľov, ale vraha sa nepodarilo vypátrať. Jeden z hlavných podozrivých spáchal samovraždu šesť týždňov po poslednej vražde. V roku 2007 sa na základe DNA podarilo odhaliť, že tento muž nebol vrahom.

Odporúčame prečítať:

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

Bible Belt Strangler

Medzi rokmi 1978-1992 došlo v šiestich amerických štátoch k brutálnym vraždám siedmich žien (obetí však môže byť aj jedenásť). Spoločným menovateľom bolo, že všetky obete mali ryšavú farbu vlasov. Niektoré obete sa nepodarilo identifikovať.

Shutterstock

Vyšetrovatelia si dodnes nie sú istí, či tieto obete zabil jeden vrah, alebo išlo o skupinu vrahov. Obete boli zaškrtené. Vraha sa dodnes nepodarilo vypátrať. Polícii sa síce podarilo zatknúť 37-ročného vodiča kamióna, ktorý sa pokúšal zaškrtiť ženu s ryšavými vlasmi, avšak po preskúmaní dôkazov ho vyšetrovatelia ako vraha vylúčili.

Bible John

Neznámy sériový vrah s prezývkou Bible John má na svedomí 3 mladé ženy, ktoré zavraždil medzi rokmi 1968-1969 v škótskom Glasgowe. Jeho obete boli brunetky, mali 25-32 rokov a predpokladá sa, že všetky tri sa s vrahom stretli v podniku Barrowland Ballroom. Pátranie bolo jedným z najrozsiahlejších v škótskej histórii, avšak viedlo do slepej uličky.

Na základe podobného „modusu operandi“ sa neskôr súdilo, že páchateľom môže byť uväznený vrah a násilník Peter Tobin. Dôkazy však chýbajú.

Profimedia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť