10 mýtov o introvertoch, ktoré je naozaj nutné vyvrátiť

Ak si si doteraz myslel, že introverti sa neradi rozprávajú, tak zistíš, že si bol na omyle

Toto sú tie najčastejšie nepravdivé myšlienky, ktoré sa nám s introvertmi spájajú.

1.

Percentuálna pravdepodobnosť toho, že introvert z vlastnej iniciatívy odštartuje nejakú konverzáciu, sa rovná nule. To je pravda. No to vôbec neznamená, že sa neradi rozprávajú. Áno, do plytkého rozhovoru o poprsí Zuzany Plačkovej, výpredajoch broskýň v Kauflande či počasí sa asi nezapoja, no keď príde na tému, ktorá ich skutočne zaujíma, tak verte tomu, že sa im huba nezavrie najbližšie dva týždne.

2.

Introvertovi ozaj neprekáža sedieť osamote celý večer pri horúcej čokoláde a premýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa, no stále sú to len ľudia. A ľudia si jednoducho užívajú prítomnosť iných ľudí. Nie všetkých, najmä nie takých, ktorí si neodpustia jednu či dve nemiestne narážky na to, že „toho veľa nenahovoria“, od takých by sa najradšej odsťahovali na opustený ostrov a do konca života žrali banány a chytali bronz. No na tých, ktorých majú radi, nedajú dopustiť a vždy im radi venujú chvíľku či dve.

3.

Niektorí naozaj sú. Niektorí len jednoducho nemajú chuť do ksichtu ti povedať, že tá existenčná kríza o zlomenom nechtíku na malíčku čo práve riešiš, ich zaujíma asi tak veľmi ako hemoroidy Andreja Bičana.

4.

Nie sú. Alebo možno sú. A vlastne, kto nie je? A kto určuje, čo je divné a čo je ešte v norme? Pokiaľ je okej minúť všetky ťažko vyfajčené peniažky na novú kabelku a potom sa ňou prezentovať pred celým Eurovea-gangom a divné ostať doma a starať sa o seba, tak je možné, že sú divní.

5.

Introvert a milosrdná lož sú asi takí kamoši ako autá s nízkym podvozkom a bratislavské cesty. Keď už niečo povedia, môžete si byť na sto percent istí, že je to úprimné. No úprimnosť sa v dnešnej dobe považuje za nevychovanosť, lebo ľudia majú držať hubu alebo hovoriť len to, čo druhí chcú počuť.

6.

Jasné, lebo keď si ticho, tak to automaticky znamená, že v hlave rátaš príklady kvantovej fyziky. Určite.

7.

Toto tvrdenie je z veľkej časti pravdivé, no trochu by som ho poupravila – introverti nemajú radi hlúpych, preafektovaných a „všade-som-bol-všetko-počul-no-hovno-viem“ ľudí. Čiže sedemdesiat percent ľudskej populácie.

8.

Každý sa zabáva iným spôsobom. A to, že niekto nepokladá tri promile alkoholu v krvi zapečené dobrým fonom za tú jeho, je úplne okej.

9.

Blbosť. Introverti len neradi chodia na verejnosť na príliš dlhú dobu. Sociálne interakcie s neznámymi ľuďmi sú pre nich totiž dosť vyčerpávajúce, preto si po určitom čase jednoducho musia ísť dobiť baterky.

10.

Samozrejme. A z gaya sa môže stať heterák, zo psa kobyla a z tvojej mamy tvor, ktorý ti pred každým odchodom z bytu nezapravuje kríže. Veď je to také prosté.

Zdroj: carlkingdom.com
Titulná fotka: brightside.me
Zdroje obrázkov: wikihow.com, wikihow.com

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
68
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jednoduché, umelecké, kreatívne, divné! Ako vyzerajú podpisy svetoznámych ľudí?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME