Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Japonsko je veľmi známe svojimi bláznivými nápadmi, ktoré si mnohí z nás nespájajú len s čudesnými jedlami, ale aj s netradičnými televíznymi reláciami, ktorých ukážky obleteli svet. Najčastejšie ide o šou, v ktorých sa súťažiaci dostávajú do mimoriadne trápnych alebo životu nebezpečných situácií. Toto je 10 najšialenejších súťaží z japonských televíznych obrazoviek. Bol by si ochotný zúčastniť sa nejakej z nich?

1. Sladkosť alebo aj nie

https://giphy.com/gifs/japan-chocolate-sale-maocZoCvikYgg
https://giphy.com/gifs/candy-crush-8UpKhwKbjqKME

V tejto šou sa objavujú celebritní súťažiaci, ktorí nemajú až takú ťažkú úlohu. Ich jedinou starosťou je ochutnať pripravený objekt a zistiť, či sa jedná o sladkosť alebo o obyčajný predmet. Sladkosti sa najčastejšie vyrábajú pomocou techniky „sokkuri“, vďaka ktorej dokážu cukrári čokoládu vytvarovať do akejkoľvek podoby, až je na nerozoznanie od skutočného predmetu.

2. DERO! DERO!

https://giphy.com/gifs/japanese-pit-floor-D3EoGKj07DdAs

Súťažiaci sú v tejto hernej šou nútení riešiť hádanky a odpovedať na otázky, ktoré sa môžu divákom zdať na prvý pohľad veľmi jednoduché. Šou sa však odohráva v naozaj extrémnych podmienkach a tak je na súťažiacich vyvíjaný neskutočný tlak, ktorý dokáže aj jednoduché zadanie zmeniť na tú najťažšiu úlohu. Hra je tiež zameraná na rýchle reakcie a ak nepatríte k tým najšikovnejším, môže sa napríklad stať, že by ste voľným pádom skončili v nádrži plnej vody.

3. TORE!

https://giphy.com/gifs/crazy-japanese-prove-QjtaK5Miv7DXy

Čo sa týka japonských súťaží, sú Japonci naozaj veľmi vynaliezaví vo vytváraní čo najviac stresujúcich podmienok pre súťažiacich. V tejto súťaži musia súťažiaci odpovedať na 7 otázok skôr, než na nich dôjde k úplnej mumifikácii. A nekončí to len pri celotelovom ovinutí do plátna! Súčasťou prehry je tiež umiestnenie do hrobu.

4. Ľudský tetris

https://giphy.com/gifs/tetris-Eg0J1hdTAXnXi

Úlohou súťažiacich je prispôsobiť svoje telo výrezu v pohyblivej stene, ktorá sa k nim nezadržateľne približuje a teda prejsť cez túto stenu. Zábavná hra má každým kolom náročnejšie výrezy, ktoré hráči nie sú schopní napodobniť a tak sú stenou vytlačení z plošiny, na ktorej stoja.

5. Zadková hra

https://www.youtube.com/watch?v=9w1-ogBFRNo

Táto šou je dôkazom, že nie je všetko len o intelekte a zručnosti. Úlohou (väčšinou) dievčat v tejto šou je umiestniť svoj zadok to formy, vďaka ktorej bude ich identita od ostatných súťažiacich na nerozoznanie. Úlohou súťažiacich je zistiť, ktorý zadok patrí ktorej dievčine súdiac len podľa dvoch výrezov odhaľujúcich ich pozadie.

6. AKBingo!

https://giphy.com/gifs/game-japan-shows-OarVuE2hnoBCE

Hra, ktorá začína ako neškodná vybíjaná, končí s fatálnymi následkami pre porazených. Trest za zasiahnutie je vyberaný vždy známym komediálnym duom. Jeden z trestov raz obnášal predbiehanie sa vo „fúkaní“ hmyzu v trubici, na ktorej koncoch stáli mladé ženy. Tá so slabším dychom skončila s chrobákom v ústach.

7. Poďme na koniec sveta

https://giphy.com/gifs/box-glass-attacks-sLi7pXbYozive

Súťažiaci si v tejto šou môžu splniť svoje cestovateľské sny, no na potulkách svetom však musia čeliť naozaj nebezpečným výzvam. Jeden súťažiaci bol raz umiestnený do „predátorského boxu“, aby čelil voľne žijúcim zvieratám.

8. Roztiahni nohy

https://www.youtube.com/watch?v=_FXeDmp5LOU
https://www.youtube.com/watch?v=_FXeDmp5LOU

Táto bolestivá hra zamestnáva hneď tri súťažiace naraz. Jedna točí kolesom, druhá sedí v mučiacom zariadení a tretia ho manipuluje. Číslo, ktoré sa na kolese vytočí, zodpovedá sile, akou bude mučiace zariadenie manipulované. Zariadenie rozťahuje nohy dievčaťa čo najďalej od seba, no ako sa stať víťazom je naozaj ťažké povedať.

9. Klzké schody

https://giphy.com/gifs/comedy-japan-comedians-26u4mWz1GN2uQAolG

https://www.youtube.com/watch?v=NGPLNQzKGSA

Japonci majú radi pohľad na bolesť, čoho dôkazom je tiež táto súťaž. Úlohou súťažiacich je dostať sa na vrch schodov, ktoré sú však absolútne klzké. Väčšina súťažiacich pri svojom páde zo schodov zachytí aj súpera, čím pochová všetku jeho snahu a tak môžu ísť na vec pekne od začiatku. Toto je náš osobný favorit!

10. Ľudský bowling

https://imgur.com/gallery/GMIEY70

Táto hra stavia súťažiaceho do podoby bowlingovej gule a jeho úlohou nie je nič iné, ako spustiť sa na nafukovacom kolese zo šikminy a zhodiť čo najviac koliek.

Titulná fotka: pinterest.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.