Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

V našej menšej sérii nostalgických článkov sme si predstavili už viacero skvelých seriálov, ktoré nás sprevádzali detstvom. Obísť ale nemôžeme ani kultový Večerníček. Pri ňom sme totiž strávili skvelé chvíle tesne pred spaním. A musíme povedať, že s týmito krásnymi rozprávkami sa nám zaspávalo hneď lepšie. Pripomeňme si aspoň 10 z nich.

Macko Uško

Klasika s nezabudnuteľným dabingom Michala Dočolomanského. Seriál pochádza z Poľska a v našich končinách sa mu dostalo veľkej popularity. Seriál navyše deťom nenásilnou formou predával aj nejaké tie poučenia.

Pat a Mat

Legendárne duo kreatívnych nešikovných kamarátov Pata a Mata patrí do zlatého fondu animovanej grotesky. Klobúk dolu pred autormi a ich nápaditosťou. Pat a Mat sa už navždy zapísali do našich sŕdc a vždy sa k nim budeme radi vracať.

Pásli ovce valasi

Jeden z najobľúbenejších slovenských večerníčkov. Príbehy dvoch podarených pastierov Maťka a Kubka, ktorí popri pasení oviec zažívajú aj všelijaké dobrodružstvá. Vyzdvihnúť treba kvalitnú animáciu, scenáre a famózny dabing Jozefa Kronera.

Slimák Maťo a škriatok Klinček

Ďalší z príjemných večerníčkov, ktorý nás sprevádzal detstvom. Seriálu Slimák Maťo a škriatok Klinček nechýbala roztomilosť a svojská poetika. Jednotlivé príbehy však nemali také dobré scenáre ako niektoré iné tituly. Napriek tomu ide o nostalgickú klasiku, na ktorú nedáme dopustiť.

Jurošík

Slovenský večerníček sa inšpiroval populárnym Jánošíkom a dopadlo do famózne. Zbojník Jurošík a jeho patálie so zemepánom (hláška „Ja nešťastná zemepáááán!“ sa sama o sebe stala kultom) boli jednoducho výborné. Jeden z najlepších večerníčkov vôbec.

Pa a Pi

„My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem…“ Úvodná pesnička v podaní Mariky Gombitovej nám hrá v hlave dodnes. Príbehy mačky Pa a kocúra Pi boli nápadité, ale aj poučné. Netreba tiež zabudnúť na kvalitnú animáciu.

Mach a Šebestová

Obrovský kult zo susedného Česka, ktorý si však našiel mnoho fanúšikov aj u nás. Niet divu. Príhody Macha a Šebestovej, dvoch školákov s čarovným telefónnym slúchadlom, vymyslel Miloš Macourek. Boli plné skvelého humoru, bláznivých nápadov a hravosti. A ako bonus, dokonalý dabing Petra Nárožného. Niet čo vytknúť.

https://www.youtube.com/watch?v=oxVZKf2oPz0

Sedem výmyselných budíkov

Ďalší večerníček s mimoriadne chytľavou úvodnou piesňou („Ja som budík budíček, budiť je môj koníček…“). To však nebolo jediné pozitívum. Mali sme tu aj skvelé príbehy a pohodovú atmosféru, ktorá bola nákazlivá. Pecka.

Čin-Čin

Známy animák podľa rovnako známej rozprávkovej knižky Ľudmily Podjavorinskej. Do seriálovej verzie sa síce čo-to z knihy nedostalo, ale stále ide o krásny seriál so sympatickými postavičkami a dokonalým dabingom Ivana Krajíčeka.

Jajo a Pajo

Vynikajúci večerníček Jajo a Pajo rozpráva o dobrodružstvách dvoch chlapcov, Jaja a Paja, ktorí žijú so svojím dedkom Lebedom. Nezabudnuteľnou postavou je aj lakomý sused Krkovička. Seriál má krásnu bábkovú animáciu a jednotlivé epizódy patria k tomu najlepšiemu, čo sa v tunajších večerníčkoch dá vidieť.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť