10 najkrajších večerníčkov, ktoré sme ako deti milovali

Vráťte sa s nami do detských čias a pripomeňte si krásne animované seriály, ktoré sme sledovali tesne pred spaním.

Zdroj: Krátký film Praha

V našej menšej sérii nostalgických článkov sme si predstavili už viacero skvelých seriálov, ktoré nás sprevádzali detstvom. Obísť ale nemôžeme ani kultový Večerníček. Pri ňom sme totiž strávili skvelé chvíle tesne pred spaním. A musíme povedať, že s týmito krásnymi rozprávkami sa nám zaspávalo hneď lepšie. Pripomeňme si aspoň 10 z nich.

Macko Uško

Klasika s nezabudnuteľným dabingom Michala Dočolomanského. Seriál pochádza z Poľska a v našich končinách sa mu dostalo veľkej popularity. Seriál navyše deťom nenásilnou formou predával aj nejaké tie poučenia.

Pat a Mat

Legendárne duo kreatívnych nešikovných kamarátov Pata a Mata patrí do zlatého fondu animovanej grotesky. Klobúk dolu pred autormi a ich nápaditosťou. Pat a Mat sa už navždy zapísali do našich sŕdc a vždy sa k nim budeme radi vracať.

Pásli ovce valasi

Jeden z najobľúbenejších slovenských večerníčkov. Príbehy dvoch podarených pastierov Maťka a Kubka, ktorí popri pasení oviec zažívajú aj všelijaké dobrodružstvá. Vyzdvihnúť treba kvalitnú animáciu, scenáre a famózny dabing Jozefa Kronera.

Slimák Maťo a škriatok Klinček

Ďalší z príjemných večerníčkov, ktorý nás sprevádzal detstvom. Seriálu Slimák Maťo a škriatok Klinček nechýbala roztomilosť a svojská poetika. Jednotlivé príbehy však nemali také dobré scenáre ako niektoré iné tituly. Napriek tomu ide o nostalgickú klasiku, na ktorú nedáme dopustiť.

Jurošík

Slovenský večerníček sa inšpiroval populárnym Jánošíkom a dopadlo do famózne. Zbojník Jurošík a jeho patálie so zemepánom (hláška „Ja nešťastná zemepáááán!“ sa sama o sebe stala kultom) boli jednoducho výborné. Jeden z najlepších večerníčkov vôbec.

Pa a Pi

„My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem…“ Úvodná pesnička v podaní Mariky Gombitovej nám hrá v hlave dodnes. Príbehy mačky Pa a kocúra Pi boli nápadité, ale aj poučné. Netreba tiež zabudnúť na kvalitnú animáciu.

Mach a Šebestová

Obrovský kult zo susedného Česka, ktorý si však našiel mnoho fanúšikov aj u nás. Niet divu. Príhody Macha a Šebestovej, dvoch školákov s čarovným telefónnym slúchadlom, vymyslel Miloš Macourek. Boli plné skvelého humoru, bláznivých nápadov a hravosti. A ako bonus, dokonalý dabing Petra Nárožného. Niet čo vytknúť.

Sedem výmyselných budíkov

Ďalší večerníček s mimoriadne chytľavou úvodnou piesňou („Ja som budík budíček, budiť je môj koníček…“). To však nebolo jediné pozitívum. Mali sme tu aj skvelé príbehy a pohodovú atmosféru, ktorá bola nákazlivá. Pecka.

Čin-Čin

Známy animák podľa rovnako známej rozprávkovej knižky Ľudmily Podjavorinskej. Do seriálovej verzie sa síce čo-to z knihy nedostalo, ale stále ide o krásny seriál so sympatickými postavičkami a dokonalým dabingom Ivana Krajíčeka.

Jajo a Pajo

Vynikajúci večerníček Jajo a Pajo rozpráva o dobrodružstvách dvoch chlapcov, Jaja a Paja, ktorí žijú so svojím dedkom Lebedom. Nezabudnuteľnou postavou je aj lakomý sused Krkovička. Seriál má krásnu bábkovú animáciu a jednotlivé epizódy patria k tomu najlepšiemu, čo sa v tunajších večerníčkoch dá vidieť.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otravné činnosti, za ktoré ťa tvoji kolegovia budú nenávidieť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME