Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Rok sa s rokom zišiel a my tu tak opäť máme Vianoce. Iste aj ty uznáš, že tento rok bol poriadne dramatický a hektický, za čo, samozrejme, môže celosvetová pandémia koronavírusu. A práve ňou budú poznačené aj vianočné sviatky. Tentokrát sa budeme musieť zaobísť bez večierkov a častých návštev a skôr stráviť sviatky v kruhu najbližšej rodiny. No na druhej strane, práve o tom by mali byť Vianoce, nie?

Ako každý rok, aj teraz si môžeme vychutnať niekoľko vydarených reklám od rôznych veľkých spoločností. Viaceré z nich v nich akcentovali súčasnú situáciu s koronou, iné sa zamerali na rozpovedanie citlivého príbehu. V tomto článku nájdeš 10 výborných vianočných reklám, ktoré iste dojmú aj teba.

1. From Our Family To Yours

Túto vydarenú reklamu od štúdia Disney sme ti na EMEFKA predstavili aj v samostatnom článku. Sledujeme v nej príbeh babičky a jej milovanej vnučky, ktoré spolu každý rok na Vianoce vyzdobujú dom. Ako ale vnučka dospieva, s babičkou trávi stále menej a menej času. Potom si však uvedomí, že čas strávený s blízkymi je tým najvzácnejším, čo máme.

2. Being on a Christmas You Can Believe In

Svojou troškou sa tento rok rozhodol prispieť aj supermarket Lidl. V milej reklame so skvelou animáciou na príbehu jednej rodiny propaguje svoje výrobky za výhodné ceny.

3. Give a Little Love

Spoločnosť John Lewis si na svojich vianočných reklamách dáva záležať, a ani tento rok nie je výnimkou. Vo výbornom krátkom videu nám tvorcovia vo viacerých krátkych príbehoch zobrazili drobné, ale dôležité skutky lásky a dobra.

4. Coca-Cola

V rebríčku najlepších vianočných reklám nesmie chýbať ani Coca-Cola. Reklamu režíroval Taika Waititi (Králiček JoJo) a jej hlavným hrdinom je otec, ktorý sa vydá do práce s listom od svojej dcérky pre Santa Clausa. Keď ho ale zabudne poslať, rozhodne sa absolvovať cestu na Severný pól, aby Santovi list doručil včas. Dcéra má však už len jedno želanie: aby sa jej otec vrátil domov.

5. Give With All Your Heart

Reklama firmy Kohl’s sa dotýka udalostí okolo pandémie, ktorú tento rok zažívame. Poukazuje na zmeny v našom správaní, ale aj v našich želaniach. Oveľa viac si totiž prajeme lásku, zdravie a uvedomujeme si, že čas strávený s blízkymi je tým najlepším.

6. The Show Must Go On

Aj pozoruhodná reklama The Show Must Go On od Amazonu sa dotýka korona krízy. Jej hlavnou hrdinkou je mladá baletka, ktorá sa pripravuje na svoje očakávané vianočné vystúpenie. To je však kvôli pandémii zrušené. Baletka ale aj v tejto situácii nájde spôsob, ako svojím tancom predať radosť ostatným.

7. Inner Child

Vydarenú vianočnú reklamu si pre nás pripravila aj sieť fast foodových reštaurácií McDonald’s. V nej môžeme vidieť mamu, ktorá sa snaží naladiť na vlnu svojho dospievajúceho syna. Svojimi aktivitami sa v ňom snaží prebudiť dieťa, ktorým kedysi býval.

8. In Dad’s Shoes

Reklama firmy Macy’s rozpráva o dievčatku, ktoré si obuje topánky svojho otca a vydá sa s nimi na neobyčajnú cestu. Zároveň nájde pre otca perfektný darček.

9. The Magic of Small Things

Spoločnosť Not On The High Street sa vo svojej krásnej reklame zamerala na drobné darčeky, ktoré robia Vianoce takými zázračnými. Jednoduchý, ale efektný nápad, navyše výborne spracovaný.

10. Gift Like You Mean It: Nana

Vianočná reklama od spoločnosti Etsy tiež tematizuje pandémiu, resp. jej dôsledky. Kvôli nej totiž musíme obmedziť návštevy a svoj sociálny život. Aj napriek tomu ale stále môžeme byť (nielen) na Vianoce spolu.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.