10 najlepších marveloviek, ktoré sme zatiaľ videli. Prekoná ich Avengers: Endgame?

To najlepšie, čo nám Marvel zatiaľ ponúkol.

Zdroj: Marvel

Tento týždeň do našich kín dorazí očakávaná komiksovka Avengers: Endgame. Pracne budované univerzum by tak malo dostať patrične veľkolepé vyvrcholenie.

Pri tejto príležitosti by bolo možno dobré pozrieť sa do minulosti a vybrať 10 doteraz najlepších marveloviek. Rozhodne máme z čoho vyberať, tak poďme rovno na to.

Iron Man

Film, ktorý to všetko odštartoval. Iron Man pod režisérskou taktovkou Jona Favreaua položil prvý stavebný kameň pre marvelovské univerzum. Okrem toho však išlo o zábavnú, svižnú a akčnú snímku so sympatickým Tonym Starkom v podaní neprekonateľného Roberta Downeyho, Jr. Iron Man v skúške času obstál a dodnes sa k nemu oplatí vracať.

Avengers

Prvá tímovka Avengers bola nevídaným úspechom a je nutné dodať, že absolútne zaslúženým. Mali sme v nej dočinenia s kopou skvelých hrdinov (okrem Iron Mana dorazil aj Thor, Captain America, Black Widow či Hulk).

Navyše sme si mohli vychutnať aj jedného z najlepších marvelovských záporákov Lokiho v podaní Toma Hiddlestona. Skrátka, po všetkých stránkach kvalitná komiksová zábava.

Iron Man 3

Po slabšej dvojke sa Iron Man vrátil do formy svojím tretím dielom. Režisér a scenárista Shane Black sa nenechal zahanbiť a poslal do kín scenáristicky kvalitnú komiksovku, ktorá sa z marvelovského univerza predsa len trochu vymyká.

A to najmä svojím väčším zameraním na postavy a vypiplané dialógy. Samozrejme, stále ide v prvom rade o zábavu, avšak, Blackov rukopis Iron Manovi len a len prospel.

Captain America: Zimný vojak

Zimný vojak je pravdepodobne jednou z najlepších marveloviek (a možno aj najlepšou). To je celkom zaujímavé, pokiaľ prihliadneme k faktu, že prvý Captain America rozhodne nebol žiadna sláva. Tentokrát je to však iná pesnička. Výborný príbeh, tempo, ktoré ani na moment nespomalí a najmä akýsi vážnejší prístup vystrelili Stevea Rogersa medzi to najlepšie z MCU.

Strážcovia galaxie

Príjemné osvieženie. Strážcovia galaxie nás zaviedli do ďalekého vesmíru a predstavili nám nový superhrdinský tím. Ten sa v tejto časti, samozrejme, ešte len musí dať dohromady (aj cez vzájomné animozity) a opäť raz musí zachrániť svet.

James Gunn na režisérskej stoličke doručil príjemný a zábavný komiks, ktorý ťahajú hlavne skvelé sympatické postavy, resp. ich hereckí predstavitelia (Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper).

Captain America: Občianska vojna

Ďalšia veľká kvalitka z MCU, ktorá tentokrát zaujme najmä tým, že jej ústredný konflikt sa odohráva priamo medzi členmi Avengers. Bratia Russovci tým mierne vybočili zo zažitého konceptu a výsledkom bola výborne dynamická akčná jazda. Navyše nám okrem starých známych predstavila aj Spider-Mana v podaní Toma Hollanda, ktorý do tejto úlohy padne na sto percent.

Doctor Strange

Iste, do istej miery je to klasický marvelovský origin, ale v tomto prípade predsa len nejde o rutinnú jazdu. Vizuálne podmanivá komiksovka s fantastickým Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe dokáže baviť, akčné scény sú patrične veľkolepé a záporák Madsa Mikkelsena patrí určite k tým najlepším v MCU. Takže, z našej strany rozhodne spokojnosť.

Spider-Man: Návrat domov

Možno so zaradením Spider-Man: Návrat domov nebudete súhlasiť, pre nás však ide o pomerne svieži závan, keď sa superhrdinský žáner celkom umne skombinoval s coming-of-age tínedžerskou komédiou.

Funguje to až prekvapivo dobre, navyše Tom Holland je sympaťák, rovnako ako aj ďalší herci, či už je to krásna Laura Harrier, sarkastická Zendaya či kvalitný Spider-Manov súper Vulture v podaní Michaela Keatona. Skrátka solídna zábava.

Thor: Ragnarok

Angažovanie režiséra Taiku Waititiho, ktorý si urobil meno niekoľkými svojskými nezávislými komédiami, sa v tomto prípade ukázalo ako viac než správne. Thor: Ragnarok je tak pravdepodobne najlepším filmom s Thorom v hlavnej úlohe.

Waititi poňal Ragnarok ako ten správny úlet, v ktorom nechýbajú skvelé gagy, dialógový humor, ako aj skvelé herecké výkony a výborná záporáčka v podaní Cate Blanchett. Čo viac si priať?

Avengers: Infinity War

Áno, Avengers: Infinity War vynechať nemôžeme. A to nielen preto, že sa k nám blíži druhá časť. Po všetkých stránkach ide skrátka o poriadne epickú komiksovku, ktorú iste nebolo jednoduché ukočírovať. Postáv je totiž ohromné množstvo a príbehových línií tiež, takže je až obdivuhodné, ako dobre sa to bratom Russovcom podarilo zrealizovať.

Navyše sme dostali s prehľadom najlepšieho záporáka celého MCU v podaní Josha Brolina. Sme mimoriadne zvedaví, čo nám ponúkne Endgame.

Loading

Ktorá marvelovka z nášho výberu je podľa teba naj?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Úspešná YouTuberka ilustruje problémy všetkých dievčat, ktoré sa snažia cvičiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME