Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

10 najlepších seriálov, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

O kvalitnú seriálovú tvorbu nebola núdza ani v prvej polovici tohto roka.


10 pozoruhodných filmov, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo nám zatiaľ tento rok priniesol, sme si už v jednom článku predstavili. Logicky sa teraz zameriame na seriály. Aj medzi nimi totiž nájdeme viacero výborných titulov, či už noviniek, alebo nových sérií overených značiek. Takže poďme na to!

1. Eufória (2. séria)

Druhá séria coming-of-age seriálu Eufória patrila k mimoriadne očakávaným a treba povedať, že rozhodne nesklamala. V hlavnej úlohe drogovo závislej stredoškoláčky Rue sa opäť predstavila skvelá Zendaya. Okrem nej majú ale vlastné problémy aj ďalšie známe postavy.

Dospievanie v súčasnosti skrátka nie je žiadny med (aspoň podľa tohto seriálu). Druhá séria opäť stavila na výborný scenár, experimentálnu réžiu a výborné herecké výkony. Kvalitná záležitosť.

2. Oddelenie

Sci-fi seriál Oddelenie možno patrí k nenápadnejším kúskom, ale o to väčšiu pozornosť si zaslúži. Hlavným hrdinom je Mark (Adam Scott), ktorý má na starosti tím zamestnancov, ktorým bola oddelená pracovná a mimopracovná pamäť. V práci si nespomínajú na nič zo svojho súkromia, v súkromí na nič zo svojej práce.

Keď ale Mark nečakane stretne kolegu z práce vo svojom osobnom živote, začne odhaľovať zlovestnú pravdu. Oddelenie je bezchybne nakrútenou dystopiou so skvelou atmosférou, premysleným scenárom a presnými hercami (okrem Scotta sú výborní aj Britt Lower, Patricia Arquette, John Turturro či Zach Cherry). Jednoznačne odporúčame.

3. Better Call Saul (6. séria)

Svojou šiestou sériou sa prihlásil aj kultový kriminálny seriál Better Call Saul. A nové epizódy rozhodne nesklamali, práve naopak. Stále si držia neuveriteľne vysokú úroveň. Zatiaľ sme síce nevideli kompletnú šiestu sériu (posledná epizóda bude mať premiéru 15. augusta), ale už teraz sa dá povedať, že tvorcovia opäť trafili do čierneho.

Pokračovanie príbehu advokáta Saula Goodmana (Bob Odenkirk) je po všetkých stránkach poriadne silným zážitkom a v súčasnosti patrí k absolútnej seriálovej špičke.

Mohlo by ťa zaujímať:

10 najlepších filmov, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

4. Love, Death & Robots (3. séria)

Animovaná antológia Love, Death & Robots aj vo svojej tretej sérii ponúkla pestrú zmes sci-fi poviedok. Ako to už pri antológiách býva, niektoré príbehy sú lepšie, iné slabšie, ale celok si stále udržiava vysokú úroveň.

Pri sledovaní deviatich príbehov s nádychom postapokalyptického sci-fi, hororu, čiernej komédie či drsnej akcie si príde na svoje snáď každý. Netreba zabudnúť ani na prepracovanú animáciu.

5. Minx

Príjemná komédia Minx sa odohráva v Los Angeles v 70. rokoch a sleduje osudy mladej feministky Joyce (Ophelia Lovibond), ktorá sa rozhodne založiť prvý erotický časopis pre ženy. Podarí sa jej to? Minx sa môže oprieť o skvelý scenár, funkčný humor a sympatické herecké obsadenie.

A, samozrejme, aj o podmanivú retro atmošku. Celý seriál má navyše len necelých päť hodín, takže epizódy majú slušný švih a ani na minútu nenudia. Palec hore!

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.