Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

10 najneobvyklejších športov na svete, o ktorých si ešte nepočul

Vedel si, že šport z Harryho Pottera sa stal skutočnosťou?


Prinášame ti prehľad desiatich najneobvyklejších športov, o ktorých by si ani nepovedal, že športom sú, no v zahraničí to majú inak.

1. Quidditch

Tento šport sa prvýkrát objavil v knihe Harry Potter a neskôr sa stal skutočnosťou. Quidditch sa hrá s metlami a je to šport pre šiestich hráčov. Cieľom hry je chytiť zlatú guľu, zatiaľ čo sa protihráči snažia brániť.

Shutterstock

2. Sepak takraw

Šport pôvodom z Ázie sa hrá podobne ako volejbal, ale namiesto toho, aby si hráči loptu odbíjali rukami, kopú do nej. V podstate ako futbal, ale cez volejbalovú sieť. Ohybnosť pri tomto športe nesmie chýbať.

Shutterstock

3. Bojový tanec

Bojový tanec je šport, ktorý je kombináciou tanca a bojových umení. Hráči sa snažia zvíťaziť v súboji, v ktorom musia použiť tanec a bojové schopnosti.

Shutterstock

4. Ferret legging

Tento šport je možno najneobvyklejší zo všetkých. Hráči si dajú do nohavíc fretky a potom ich nechajú po nejaký čas tam. Cieľom je vydržať čo najdlhšie bez toho, aby fretky vyliezli.

Shutterstock

5. Shin-kicking

Šport sa hrá v Anglicku a spočíva v tom, že hráči sa snažia jeden druhého kopnúť do holenných kostí. Hráč, ktorý zostane na nohách, vyhráva.

Shutterstock

6. Bossaball

Bossaball je kombináciou volejbalu a gymnastiky a hrá sa na veľkom nafukovacom ihrisku. Hráči sa môžu odraziť od nafukovacieho ihriska, pomocou čoho skúšajú rôzne triky.

Shutterstock

7. Chess boxing

Šach v kombinácii s boxom? Realita. Pri chess boxingu sa hráči striedajú medzi boxovacími kolami a hrami šachu a snažia sa poraziť svojho súpera v oboch.

Shutterstock

8. Zorbing

Zorbing sa hrá na zjazdových dráhach, pričom sa hráči nachádzajú vo veľkých nafukovacích guliach a snažia sa vyhýbať zákrutám v teréne.

Shutterstock

9. Sepak raga

Je podobný sepak takraw, ale hrá sa s koženou loptičkou a hráči sa jej môžu dotýkať aj rukou. Hrá sa hlavne v Malajzii a Indonézii.

Shutterstock

10. Cheese rolling

Cheese rolling sa hrá v Anglicku a spočíva v tom, že sa syry rozsypú po kopcoch a hráči sa ich potom snažia chytať. Tento šport je veľmi nebezpečný a často sa skončí zranením. Je to tak preto, že hry sa zúčastňuje často veľa ľudí, ktorí sa navzájom búchajú. Nevýhodou je tiež strmý kopec, kde môžu ľahko spadnúť.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje