Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Leto je tu a preto tipov na dovolenky, ktoré nie sú celé len o váľaní šuniek na pláži, nikdy nie je dosť. Tento fakt nás inšpiroval priniesť vám výcuc zaujímavých a bizarných zábavných parkov, v ktorých sa rozhodne nudiť nebudete.

1. Parque Jaime Duque, Kolumbia

Pokiaľ ste v jeden horúci večer nevedeli nájsť tú chladnú stranu vankúša a tak ste do pol piatej ráno polemizovali o chlpoch na pazuche a nesmrteľnosti chrústa, určite vám hlavou minimálne raz preblesla otázka, ako by asi vyzerala Socha slobody s penisom. Odpoveď na túto netradičnú otázku nájdete v zábavnom parku v Kolumbii, ktorý je známy práve svojimi replikami známych sochárskych diel. Nie je však replika ako replika a tieto „fejky“ vám rozhodne tlak nezdvihnú, skôr naopak, úprimne vás pobavia. Od originálu sa väčšinou líšia opačným pohlavím a sú zákonite nahé.

atlasobscura.com (https://www.atlasobscura.com/places/jaime-duque-park)

2. Fair Oaks Dairy Adventures, Indiana

Ak by si sa rád pohral s nejakými poriadnymi vemenami, no nie a nie uloviť nejakú schopnú čajku, tak nezúfaj. Stačí jeden výlet do zábavného parku v Indiane a tvoj problém je vyriešený. Ak si si naozaj myslel, že je to miesto plné žien, ktoré žiadostivo čakajú na to, kedy sa im pohráš s poprsím, tak si idiot a je tu určitá pravdepodobnosť, že v nasledujúcich riadkoch pocítiš miernu vlnu sklamania. Tento park totiž nie je venovaný vnadám nežnejšieho pohlavia ale kravičkám a všetkému, čo sa mliečneho priemyslu týka. Môžeš teda pozorovať celý proces dojenia, vidieť, ako rýchlo sú schopní pripevniť odsávačku na vemeno (áno, toto sú tie vemená, ktoré sme mali namysli) alebo sa čosi podučiť so 4D dokumentom o fungovaní kravského tráviaceho traktu. A ako lepšie tráviť letné dni ako v jednom zo štyroch žalúdkov?

pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/216876538286348682/)

3. Parque EcoAlberto, Mexiko

Všetky nebezpečné skutočnosti spojené s nelegálnym prekračovaním hraníc medzi Mexikom a Spojenými štátmi zhmotnené v „zábavnom“ parku, ktorý má slúžiť ako odstrašujúci príklad pre tých, ktorí by to chceli skúsiť. Za zhruba 20 dolárov sa vám naskytne jedinečná 4-hodinová exkurzia, počas ktorej sa musíte vžiť do role ilegálneho utečenca, a zažijete všetky nástrahy a nebezpečenstvá takéhoto činu.

readingthepictures.org (https://www.readingthepictures.org/2013/12/a-picture-of-poverty-tourism-that-still-means-business/)

4. Detská republika, Argentína

Kam inam priviesť svoje dieťa a zobrať mu všetky ideály o tomto svete ako do zábavného parku, však? Ale nie, deťom sa väčšinou tieto hry na dospelákov náramne páčia, lebo kým všetky tie nudné a zodpovedné veci nemusia robiť naozaj ale len „akože“, tak je to celé hihi, haha. A práve preto je tomu venovaný celý zábavný park v Argentíne, kde deti preberaj úlohy dospelých. Môžu voliť, zobrať si pôžičku a potom ju pekne splatiť a množstvo iných zaujímavých vecí, ktoré s osemnástkou prestávajú byť zaujímavé a stávajú sa psou povinnosťou. No deckám sa to páči.

lolwot.com (https://www.lolwot.com/10-bizarre-theme-parks-worth-a-visit/2/)

5. Diggerland, Spojené kráľovstvo

Ak si ako malý sníval o tom byť bagristom, tak Diggerland je miestom, kde sa táto fantázia stretne s realitou. V tomto zábavnom parku sa môžu za volant ťažkých stavebných strojov posadiť veľkí i malí. A výber je skutočne pestrý – od bagrov, cez buldozér až po žeriav. Čokoľvek, čo si videl ako drobec pri stavbe susednej bytovky, teraz môžeš uchopiť do vlastných rúk a užiť si deň plný kopania, ničenia a… (fakt neviem, čo ešte tieto srandovné mašinky robia, ale určite niečo mega zábavné).

kidrated.com (http://kidrated.com/outside-london/active-kids-uk/diggerland-park/)

6. Crocosaurus Cove, Darwin

Pre milovníkov zvierat, ktoré by ťa mohli zabiť skôr, ako sa stihneš posr*ť, je tento unikátny zábavný park ako ušitý na mieru. Nedokážem si totiž predstaviť, ako inak by si sa mohol dostať bližšie k takému krokodílovi, ako práve tu. Teda bez toho, aby si prišiel o niektorú z končatín alebo celkovo o život. V tomto parku sa všetky tvoje nočné mory pretvárajú na realitu. Môžeš si vyskúšať „klietku smrti“, ktorá je umiestnená pod vodou a dospelé krokodíly si tam okolo teba môžu voľne krúžiť. Veď nikdy predsa nie je na škodu poobzerať si obed pred tým, ako ho zožerieš. A kým si 15 minút zavretý v komore, z ktorej niet úniku (akože určite je, ale takto to lepšie znie), môžeš krokodílov aj nakŕmiť, ideálne teda nie sebou samým.

independent.co.uk (https://www.independent.co.uk/travel/ausandpacific/crocosaurus-cove-swimming-with-crocodiles-darwin-australia-scariest-attractions-a7763356.html)

7. Haw Par Villa, Singapur 

Ak už nič iné, tak tento zábavný park v Singapure má jednoznačne najlepšiu edukačnú stratégiu. Vstup je totiž celkom zadarmo a to z prostého a jednoduchého dôvodu – účel expozície nemá byť finančný zárobok, ale priblíženie ľuďom kusisko čínskej kultúru. V areáli sa nachádza množstvo sôch, ktoré vyobrazujú jednotlivé čínske legendy a mýty a peklo také, ako ho vnímajú budhisti (nie, nie je tam socha tvojej školy, nefandi si). Niektoré z nich sú vskutku bizarné, z iných sa ti otočí žalúdok o tristošesťdesiat stupňov a ďalšie sú prosto len zaujímavé. No jedno je isté – je ich tam vyše 1 000, takže nudiť sa rozhodne nebudeš.

weekendnotes.com (https://www.weekendnotes.com/haw-par-villa-theme-park/)

8. Trpasličie impérium, Čína

Pre všetkých nízkych ľudí, čo majú komplexy z toho, že sú im všetky nohavice v obchodoch dlhé a vždy musia mať po ruke niekoho, kto im zloží veci z najvyššej police, je tu konečne zábavný park, kde sa budete cítiť veľkí. Trpasličie impérium je, prekvapivo, zábavný park s najväčšou koncentráciou ľudí trpasličieho vzrastu na svete a všetci spievajú, tancujú a paradoxne si užívajú život vo veľkom aj napriek tomu, akí sú malinkí.

worldalldetails.com (http://worldalldetails.com/Pictureview/5756-Strangest_Theme_Park_Kunming_China_Dwarf_Empire_stage.html)

9. Hershey Park, Spojené štáty

Jednoducho a stručne. Už pri vchode vám dá facku lahodná čokoládová aróma, atrakcie sú pomenované podľa názvov cukroviniek a tento zábavný park je rozhodne jediná možnosť, ako sa aspoň sčasti teleportovať do rozprávky Charlie a továreň na čokoládu ku Willymu Wonkovi.

twitter.com (https://twitter.com/hersheypark/status/763694713060728836)

10. Love Land, Jeju Island

A na záver to najlepšie – park, kde si príde na svoje každá perverzná duša (čiže každá, nehraj formu). Sochy zobrazujúce hádam všetky normálne i krkolomné sexuálne polohy, náučné filmy o sexe ako takom a jednoznačne najzaujímavejšie umývadlá, aké ste kedy videli. To všetko a ešte omnoho viac vám je k dispozícii ak dodržíte jedno prosté pravidlo – nepchajte prsty tam, kam nepatria.

karliinkorea.com (http://karliinkorea.com/2015/08/27/jejus-love-land-mini-land/)

Zdroje: traveldoozie.com, huffingtonpost.com, brainjet.com
Titulná fotka: facebook.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť