10 náročných a šialených vecí, ktoré herci a herečky urobili pre filmové úlohy (2. časť)

Herci a herečky si pri príprave na svoje postavy často siahli na dno svojich možností.

Zdroj: Columbia Pictures / moviestillsdb.com

Aby herci dokonale stvárnili svoje postavy, musia neraz venovať veľa času príprave. Mnohí z nich sa neváhajú maximálne ponoriť do svojich úloh a urobiť pre ne aj pomerne šialené a náročné veci. Už v prvom článku, ktorý sme ti priniesli, si sa o tom mohol presvedčiť.

Nižšie nájdeš ďalšiu desiatku hercov, ktorí prípravu na svoje úlohy vzali poriadne vážne.

1. Robert Pattinson

Aby sa Robert Pattinson dostal do úlohy zlodeja v skvelej kriminálnej dráme Good Time, rozhodol sa istú dobu žiť ako jeho postava. Presťahoval sa do malého podkrovnému bytu, mal neustále zatiahnuté závesy a dokonca pracoval v autoumyvárni. Celá táto príprava trvala asi dva mesiace.

2. Robert De Niro

Robert De Niro si v legendárnej dráme Taxikár zahral vojnového veterána a pracovníka taxi služby. Aby sa do tejto postavy dostal čo najlepšie, vybavil si taxikársku licenciu a bral 12-hodinové šichty ako skutočný taxikár.

3. Heath Ledger

Heath Ledger patril k mimoriadne talentovaným mladým hercom. Žiaľ, práve jeho najslávnejšia a najoceňovanejšia rola, teda Joker z komiksového thrilleru Temný rytier, sa mu do určitej miery stala osudnou. Aby dokázal hodnoverne stvárniť Batmanovho úhlavného nepriateľa, izoloval sa na dlhé mesiace v hoteli a pracoval na Jokerovom hlase, smiechu či celkovom držaní tela.

Do úlohy sa ponoril až tak veľmi, že v priebehu nakrúcania začal mať problémy so spánkom a depresiami, ktoré sa podpísali aj pod jeho predčasnú smrť.

4. Jack Nicholson

Jack Nicholson musel spolu so zvyškom hercov z oscarovej drámy Prelet nad kukučím hniezdom hodnoverne stvárniť pacientov psychiatrickej kliniky. Aby to dokázali, tak v rámci prípravy nejaký čas skutočne žili v psychiatrickej liečebni so skutočnými pacientmi. Režisér Miloš Forman dokonca niektorých pacientov najal ako pomocníkov pri nakrúcaní.

5. Joaquin Phoenix

Joaquinovi Phoenixovi (podobne ako Heathovi Ledgerovi) jeho stvárnenie psychopatického Jokera vynieslo sošku Oscara. Na túto rolu sa Phoenix svedomito pripravoval a zhodil viac než 23 kilogramov vo veľmi krátkom čase. To výrazne ovplyvnilo aj jeho psychický stav a pomohlo mu to lepšie sa ponoriť do mysle hlavnej postavy.

6. Hilary Swank

Hilary Swank si za úlohu boxerky v dráme Million Dollar Baby zaslúžene odniesla Oscara. Aby jej premena pôsobila hodnoverne, herečka absolvovala náročný tréning. Šesť hodín denne sa venovala boxu a náročnému cvičeniu. Nabrala tiež veľa svalovej hmoty.

7. Meryl Streep

V skvelej a dnes už klasickej dráme Sophiina voľba si hlavnú úlohu poľskej preživšej holokaustu zahrala Meryl Streep. Tá si za svoj výkon odniesla aj Oscara. Pri nakrúcaní herečke veľmi záležalo na tom, aby mala ten správny prízvuk. Kvôli tomu sa naučila poľsky a pribrala k tomu aj základy nemčiny.

8. Anne Hathaway

Pre rolu životom skúšanej prostitútky v muzikálovej dráme Bedári musela Anne Hathaway zhodiť viac ako 11 kilogramov. Jej strava sa teda skladala výlučne z trochy ovsenej kaše. Okrem toho sa podľa vlastných slov do úlohy ponorila tak veľmi, že po skončení nakrúcania mala problém vrátiť sa do bežného života. Za svoj výkon si odniesla Oscara.

9. Timothy Spall

Skúsený veterán Timothy Spall si v biografickej dráme Mr. Turner zahral slávneho maliara Josepha M. Williama Turnera. Za svoj výkon obdržal mnoho ocenení. Spall si, pravdaže, dal záležať, aby jeho stvárnenie známeho umelca bolo perfektné. V rámci prípravy trénoval maliarstvo celé dva roky. Dokonca namaľoval presnú kópiu jedného z najslávnejších Turnerových obrazov.

10. Michelle Williams a Ryan Gosling

Michelle Williams a Ryan Gosling si vo výbornej romantickej dráme Blue Valentine: Milostný príbeh zahrali manželov. Keďže chceli, aby ich výkony pôsobili čo najvernejšie, tak spolu so svojou filmovou dcérou žili ako rodina pod jednou strechou. Táto príprava trvala celý jeden mesiac.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudli 3 nové prípady výskytu nákazy koronavírusom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME