10 nečakaných a zábavných cameo úloh slávnych hercov, ktoré sa objavili v kultových filmoch

Niektorých týchto hercov bolo možno ľahké prehliadnuť.

Zdroj: Marvel Studios, Shutterstock

Cameá vo filmoch sú pomerne častým javom. Ide o malé roličky, ktoré si väčšinou zahrajú známi herci či celebrity. Režiséri ich zaraďujú na osvieženie či preto, aby potešili a prekvapili fanúšikov. V tomto článku sa spoločne pozrieme na 10 prekvapivých a zábavných cameo rolí, ktoré si strihli známe tváre Hollywoodu či hudobného priemyslu.

1. Cate Blanchett (Jednotka príliš rýchleho nasadenia)

Skvelá policajná komédia Jednotka príliš rýchleho nasadenia od Edgara Wrigta obsahovala hneď niekoľko vydarených (ale dômyselne ukrytých) cameo roličiek. Tie si väčšina divákov s najväčšou pravdepodobnosťou ani nevšimla.

V úvode sme tak mohli vidieť napríklad režiséra Petera Jacksona (ako Santa Clausa s nožom) či oscarovú Cate Blanchett. Tá si chcela vo Wrightovom filme zahrať, keďže patrila k veľkým obdivovateľkám jeho tvorby. Že si ju nepamätáš? No, niet divu. Na plátne sa totiž objavila v ochrannom rúšku a zahrala si bývalú manželku hlavného hrdinu Nicholasa Angela (Simon Pegg).

2. Matt Damon (Thor: Ragnarok)

Populárny Matt Damon poctil fanúšikov prekvapivým cameom v marvelovke Thor: Ragnarok od Taiku Waititiho. Vo filme sme sa mohli dočkať humorného „meta-momentu“, v ktorom Asgarďania zinscenujú divadelnú hru podľa filmu Thor: Temný svet. Lokiho si v nej strihol práve Matt Damon, ale okrem neho sa v nej objavili aj takí herci, ako Sam Neill (Odin) a Luke Hemsworth (Thor).

Chris Hemsworth, ktorý hrá v marvelovskom univerze Thora, je s Mattom Damonom dobrý kamarát, takže ho podľa vlastných slov ukecal, aby sa vo filme objavil v jednej malej úlohe. Jeho účasť fanúšikov iste potešila.

3. Bill Murray (Zombieland)

Dnes už legendárnym cameom je výstup skvelého Billa Murrayho v akčnej zombie komédii Zombieland od Rubena Fleischera. V nej si Murray zahral samého seba a predviedol, že prežiť vo svete plnom zombie nie je pre herca jeho kalibru žiadny problém. Stačí sa namaskovať ako živá mŕtvola, a je to!

Woody Harrelson, ktorý si vo filme zahral postavu Tallahasseeho, je Murrayov veľký fanúšik (rovnako ako jeho postava). Pôvodne sa počítalo s tým, že by si vo filme mohol strihnúť cameo aj Patrick Swayze, ale kvôli pokročilému štádiu rakoviny musel odrieknuť. Istú dobu sa počítalo aj so Sylvesterom Stalloneom. Samotné Murrayovo cameo sa stalo hitom medzi fanúšikmi a herec sa objavil aj v pokračovaní Zombieland: Rana istoty.

4. Johnny Depp (21 Jump Street)

Akčná krimi komédia 21 Jump Street od režisérskej dvojice Phil Lord a Christopher Miller vychádzala z rovnomenného seriálu z rokov 1987–1991. V tomto seriáli si hlavnú rolu nezahral nikto iný ako Johnny Depp (vtedy ešte len rozbiehajúci svoju kariéru).

Fanúšikovia sa teda veľmi potešili, že sa Depp nechal ukecať aj na účasť v celovečernom remaku. Stvárnil Toma Hansona, rovnakú postavu ako v seriáli.

5. Margot Robbie (Stávka na neistotu)

Životopisnú dramédiu Stávka na neistotu natočil Adam McKay, ktorý to s ňou dotiahol až na udeľovanie Oscarov. Snímka získala päť nominácií, pričom premenila jednu sošku za najlepší originálny scenár. Celý príbeh sa odohráva v prostredí finančných trhov a ekonomiky, a čo si budeme hovoriť: väčšina ľudí týmto mechanizmom príliš nerozumie.

Režisér sa tak rozhodol do filmu zakomponovať niekoľko cameo roličiek, v ktorých herci a herečky vysvetľujú princípy hypotekárnych úverov a financií. Vo filme sa tak objavili napríklad Anthony Bourdain, Richard Thaler, Selena Gomez a aj Margot Robbie. Práve Margotina scéna vo vani s pohárikom šampanského v ruke je pravdepodobne najznámejšia a diváci na ňu len tak nezabudli.

6. Stan Lee (Flákači)

Režisér Kevin Smith bol vždy veľký komiksový fanúšik a dokonca aj sám niekoľko komiksových scenárov napísal. Jeho komédia Flákači sa tak nemohla zaobísť bez legendárneho komiksového autora Stana Leeho. Ten patrí medzi najdôležitejších komiksových scenáristov a podieľal sa na vytvorení takých známych superhrdinov, ako Spider-Man, X-Meni, Iron Man či Fantastická štvorka.

Vo Flákačoch si zahral samého seba a dokonca dal dôležitú radu do života jednej z hlavných postáv Bordiemu Bruceovi (Jason Lee). Stana Leeho sme mohli vidieť aj v ďalšom Smithovom filme Yoga Hosers. Okrem toho sa pravidelne objavoval tiež vo všetkých marvelovkách, a to až do svojej smrti v roku 2018.

7. Keith Richards (Piráti z Karibiku: Na konci sveta)

Medzi najvýraznejšie úlohy Johnnyho Deppa patrí rozhodne pirát kapitán Jack Sparrow zo série Piráti z Karibiku. Jeho excentrický kapitán si našiel milióny fanúšikov po celom svete. Depp neskôr poznamenal, že sa pri jeho výzore a správaní inšpiroval gitaristom kapely The Rolling Stones, Keithom Richardsom.

V tretej časti s podtitulom Na konci sveta sa napokon objavil aj samotný Keith Richards, a to v úlohe kapitána Edwarda Teaguea, Jackovho otca. Jeho cameo sa stretlo s pozitívnou odozvou, takže si následne rolu zopakoval aj v štvrtom pokračovaní s podtitulom V neznámych vodách.

8. Michael Jackson (Muži v čiernom 2)

Režisér Barry Sonnenfeld plánoval obsadiť svetoznámeho speváka Michaela Jacksona už do prvého dielu sci-fi komédie Muži v čiernom. Chcel, aby si Jackson zahral jedného z mimozemšťanov, ale spevák vtedy odmietol. Keď si však film pozrel, zavolal Sonnenfeldovi s tým, že sa rád objaví v pokračovaní.

A tak sa aj stalo. Jackson si v snímke zahral Agenta M, ktorý sa snažil vyrokovať mierovú zmluvu medzi Zemou a mimozemšťanmi.

9. Eminem (Šialené interview)

Účasť slávneho speváka Eminema v bláznivej komédii Šialené interview od režisérskej dvojice Seth Rogen a Evan Goldberg mnohých poriadne pobavila. Eminem sa objavil hneď v úvode a zahral si samého seba. Moderátor v podaní Jamesa Franca sa speváka pýtal na jeho nový album, pričom prišla na pretras aj Eminemova homofóbia. Mnohí kritici skutočne poukazovali na to, že Eminemove texty sú často homofóbne.

V Šialenom interview sa potom spevák prekvapivo „priznal“, že je vlastne gay (k veľkému šoku moderátora aj celého štábu). Okrem Eminema sa vo filme v cameo rolách objavilo aj viacero iných slávnych mien, ako Bill Maher, Joseph Gordon-Levitt či Seth Meyers.

10. Brad Pitt (Deadpool 2)

Aj druhý diel Deadpoola, ktorý režíroval David Leitch, sa len tak hemžil rôznymi cameami. Spomenúť môžeme napríklad Terryho Crewsa, Billa Skarsgårda, ale aj hercov z pôvodnej X-Men série na čele s Jamesom McAvoyom, Nicholasom Houltom, Evanom Petersom či Alexandrou Shipp.

Jednou z najprekvapivejších cameo rolí ale nepochybne bola postava neviditeľného superhrdinu Vanishera. Toho si zahral Brad Pitt a v samotnom filme sa objavil asi na dve sekundy, pri výsadku tímu X-Force, keď Vanisher skončil v drôtoch elektrického vedenia.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Roztomilý psík z Japonska sa stal hitom TikToku. Vyzerá ako plyšová hračka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME