Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch
Zdroj: ©Shutterstock

10 nemilých životných právd, ktoré si väčšina z nás nechce pripustiť

Tieto veci, hoci sú negatívne, potrebuješ počuť.

A je to tu. Čas na zopár životných právd, ktoré nechceš počuť, hoci by si mal. Asi to nebude ľahké čítanie, no pravdou je, že ak ich začneš akceptovať, bude sa ti žiť podstatne jednoduchšie. Tak nech sa páči.

1. Pekní ľudia to majú v živote jednoduchšie

Dôležitá je vnútorná krása. Jasné, že hej. Presne preto spoločnosť na post šľachty dosadila influencerky s inteligenčným kvocientom hojdacieho koníka, ktoré za fotky polonahých zadkov a opálených brúch berú viac ako ľudia v prvej línii. Lebo sú vzdelané, múdre, úžasné a prinášajú svetu revolučné inovácie, z ktorých bude profitovať ľudská rasa ako celok.

Kravina. Nalejme si čistého vína – pekná tvárička otvorí viacero dverí ako červený vysokoškolský diplom. Je úplne jedno, že si sedela ako tĺk na každej prednáške a na skúškach zbierala len áčka. Stále je tu značná šanca, že ti džob vyfúkne slečna s prievanom v dutine lebečnej, len vďaka tomu, že sa na ňu lepšie pozerá. Hups.

Shutterstock

2. Niektorí ľudia sú skrátka kreténi

Kráčajú si po svete v domnienke, že na nich spadlo celé h*vno sveta, a teda majú plné právo správať sa… no takto. A ty sa snažíš. Snažíš sa im vyjsť v ústrety, snažíš sa im pomôcť, snažíš sa k nim byť milý a slušný, no míňa sa to účinku. Vzdaj to. Skôr pohneš veternú turbínu fénom na vlasy, ako odnaučíš kreténa byť kreténom.

3. Niektorí z tých kreténov môžu byť tvoji príbuzní

To, že s niekým zdieľaš percento genetickej informácie, ešte neznamená, že ho musíš mať rád. Nemusíš. Nie, keď je to toxický manipulátor, čo ti má pri každej spoločnej večeri potrebu šplechnúť do ksichtu, že by ti nezaškodilo trochu zhodiť, ak sa chceš do štyridsiatky vydať. Takých ľudí v živote nepotrebuješ a je úplne jedno, či sú rodina, alebo nie.

Shutterstock

4. Ľudia sa tešia z tvojho nešťastia

„Ako sa máš?“ pýta sa ťa bývalá kolegyňa na tri roky odkladanej káve a v skutočnosti je jej tri-päť, ako sa máš. Nechce počuť, že posledné dva mesiace nocuješ v práci, aby si vôbec mal čo žrať, nechce vedieť, že ti krachuje vzťah, ani to, že ti už druhýkrát po sebe zamietli žiadosť o hypotéku. A ak aj chce, tak určite nie preto, aby ťa mohla zavaliť empatiou a ponúknuť vrelú náruč na vyplakanie.

Cudzích ľudí (priznaj si to, po tých rokoch bez kontaktu ti je prakticky cudzia), tvoje problémy nezaujímajú. Vyžívajú sa v nich. Sú radi, že aj niekto iný sa topí v problémoch, že nie sú jediní, s ktorými svet nehrá fér a utiera si o nich hubu pri každej príležitosti. Je to odporné, no tešia sa z tvojho nešťastia… pretože im aspoň na chvíľu dovolí odhliadnuť od toho vlastného.

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra brala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Odporúčame prečítať:

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra užívala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

5. Niektoré spoločenské problémy nikdy nezmiznú

Rasizmus, homofóbia, xenofóbia… jeden by povedal, že raz to musí vykapať. Raz predsa musí všetkým dôjsť, že ak aj nie sú schopní niečo tolerovať, pokiaľ im to priamo neubližuje, majú sa pozerať inam. Lenže žijeme v dvadsiatom prvom storočí a niektorí ľudia stále veria, že Zem je plochá. Takže toľko ku globálnej inteligencii a nádeji, že jedného dňa naozaj budeme homo sapiens.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.