Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

10 nenápadných rolí hollywoodskych hviezd v seriáloch a filmoch z počiatku ich kariéry

Ako začínali dnes slávni herci a herečky?


Každý nejako začínal a platí to, samozrejme, aj pre hollywoodske hviezdy. Dnes ich síce pozná celý svet, majú na konte množstvo cien a skvelých filmov, ale vo svojich začiatkoch dostávali malé roličky vo vtedy úspešných seriáloch či nenáročných filmoch.

V každom prípade, je zaujímavé nazrieť trochu do minulosti a pripomenúť si, že dnešné hviezdy môžeme nájsť aj v tituloch, kde by sme ich rozhodne nečakali.

1. Amy Adams (Smallville)

Amy Adams jednoznačne patrí medzi najlepšie herečky súčasnosti. Na konte má 6 nominácií na Oscara za filmy, ako Pochybnosti, Boxer, Majster, Špinavý trik či Vice. Okrem toho je aj držiteľkou viacerých ďalších ocenení (získala dva Zlaté glóbusy či zvláštnu cenu poroty na festivale Sundance).

Vo svojich začiatkoch však Amy hrala v rôznorodých filmoch a seriáloch, pričom veľa jej fanúšikov si ju v nich možno ani nevšimlo. Tak napríklad sa objavila v jednej epizóde komiksového sci-fi seriálu Smallville. V roku 2001 si tak zahrala študentku Jody, ktorú trápili kilá navyše. Keď si ale urobí zdravý koktejl zo zeleniny, nastanú problémy. Zelenina totiž pochádza zo záhrady plnej kryptonitu.

The WB/The CW

2. Ryan Reynolds (Sabrina, mladá čarodejnica)

Obľúbeného Ryana Reynoldsa poznáme hlavne ako sarkastického komiksového antihrdinu Deadpoola z dvojice rovnomenných filmov. Okrem toho sme ho ale mohli vidieť aj v trileri Pochovaný zaživa, komiksovke X-Men Origins: Wolverine, čiernej komédii Hlasy a v bláznivej komédii Zabijakov osobný strážca.

Ako to už tak býva, aj Ryan Reynolds musel vo svojich začiatkoch brať rôzne menšie úlohy v rôznych projektoch. Vidieť sme ho tak mohli v seriáloch Akty X, Krajné medze či v legendárnom a dnes už takmer zabudnutom kúsku Odysea. Okrem toho si ale zahral aj v komediálnom filme Sabrina, mladá čarodejnica (ktorý bol nasledovaný úspešným seriálom), kde stvárnil mladíka, do ktorého bola Sabrina (Melissa Joan Hart) zamilovaná.

Showtime

3. George Clooney (Roseanne)

Georgea Clooneyho iste nemusíme predstavovať. Tento úspešný herec má na svojom konte mnoho kultových kúskov, a ide tiež o mimoriadne schopného režiséra. Ako producent, herec, režisér či scenárista si odniesol dvoch Oscarov z celkových 8 nominácií. Za zmienku stoja jeho filmy Syriana, Dobrú noc a veľa šťastia, Michael Clayton, Po prečítaní spáľte, Lietam v tom, Argo, Gravitácia či komediálna trilógia Dannyho jedenástka.

George Clooney na začiatku svojej kariéry vystriedal hneď niekoľko filmov a seriálov. V rokoch 1989-1991 sa objavil v 11 epizódach komediálneho seriálu Roseanne, ktorý sa s úspechom vysielal aj v našich končinách. V seriáli stvárnil Brookera Brooksa, zamestnávateľa Roseanne a jej sestry Jackie.

ABC

4. Jessica Alba (Tajný svet Alex Mackovej)

Jessica Alba si zahrala vo viacerých úspešných snímkach, hoci je pravdou, že jej hviezda v posledných rokoch tak trochu hasne. Napriek tomu si ju určite pamätáš z filmu Sin City: Mesto hriechu, komiksovky Fantastická štvorka či z akčňáku Machete. Za úlohu v seriáli Dark Angel bola ocenená cenou Saturn Award, ako aj nomináciou na Zlatý glóbus.

Možno si ale zo svojho detstva matne spomínaš na fantasy seriál Tajný svet Alex Mackovej, ktorý nám v 90. rokoch ponúkli aj slovenské televízie. Práve v ňom si Jessica Alba zahrala na počiatku svojej kariéry. Objavila sa celkovo v troch epizódach a stvárnila protihráčku hlavnej hrdinky Alex.

Nickelodeon

5. Ryan Gosling (Bojíte sa tmy?)

Ryan Gosling tiež patrí k výrazným menám súčasného Hollywoodu. Odniesol si dve nominácie na Oscara, 5 nominácií na Zlatý glóbus (z toho jednu sošku premenil) a mnoho ďalších cien. Z jeho filmografie si zaslúži zmienku romantická dráma Zápisník jednej lásky, dramédia Lars a jeho vážna známosť, kriminálka Drive, romantická komédia Bláznivá, hlúpa láska, muzikál La La Land, sci-fi Blade Runner 2049 či biografická dráma Prvý človek.

Aj Gosling si však vo svojich začiatkoch zahral v jednom nostalgickom seriáli, ktorý sprevádzal detstvom viacerých z nás. Hovoríme, pravdaže, o rodinnom horore Bojíte sa tmy? Zahral si Jamieho Learyho, ktorého mladší brat Chris má morbídnu obsesiu zo smrti. Jamie sa mu teda rozhodne trochu brutálne pomôcť.

YTV/Family Channel/Nickelodeon

6. Michelle Williams (Pobrežná hliadka)

Je nesporným faktom, že Michelle Williams patrí medzi najlepšie herečky súčasnosti. Svedčia o tom aj jej 4 nominácie na Oscara, dva Zlaté glóbusy (zo 6 nominácií) či 4 nominácie na cenu BAFTA. Z jej bohatej filmografie môžeme spomenúť filmy, ako Skrotená hora, Wendy a Lucy, Synecdoche, New York, Prekliaty ostrov či Miesto pri mori.

Koncom 90. rokov si Michelle získala veľa fanúšikov účinkovaním v seriáli Dawsonov svet. Ešte skôr (v roku 1993) sa ale objavila v malej roličke v dvoch epizódach známeho seriálu Pobrežná hliadka.

NBC/First Run Syndication

7. Jennifer Lawrence (Monk)

Jennifer Lawrence sa podarilo zaradiť medzi najpozoruhodnejšie herečky Hollywoodu už ako 22-ročnej. Zahrala si v komiksovke X-Men: Prvá trieda, romantickej komédii Terapia láskou, dystopickom sci-fi Hunger Games, kriminálnej komédii Špinavý trik, alegorickom horore matka! či v špionážnom trileri Červená volavka.

Na svojom konte má 4 nominácie na Oscara, z ktorých premenila jednu sošku. Okrem toho sa môže pýšiť 3 Zlatými glóbusmi či cenou BAFTA. Jej začiatky sú – ako v prípade mnohých iných hercov a herečiek – spojené najmä so seriálmi. V roku 2006 sa napríklad objavila v jednej epizóde populárneho komediálno-detektívneho seriálu Monk, kde si zahrala maskota v kostýme tigra.

USA Network

8. Elle Fanning (Dr. House)

Sympatická Elle Fanning je skutočne fantastickou herečkou, čo nám dokázala už vo viacerých filmoch. Konkrétne ide napríklad o snímky Low Down, Odnikiaľ niekam, Trumbo, Ženy 20. storočia, Neon Demon či Oklamaný. Na konte má dve nominácie na Saturn Awards a viacero ďalších ocenení.

Elle sa pred kamerami pohybovala už od detstva, a ako malé dievčatko si ju mohol vidieť vo viacerých seriáloch či filmoch. Jedným z nich je aj kultová medicínska dráma Dr. House, kde si Elle zahrala malú a drzú pacientku Gregoryho Housa.

Fox

9. Rami Malek (Ženy z rodu Gilmorovcov)

Rami Malek sa do celosvetového povedomia zapísal najmä famóznym trilerovým seriálom Mr. Robot, ale výborne sa predviedol aj v dráme Majster, dráme Dočasný domov, svojskej kriminálke Ain’t Them Bodies Saints či v hudobnej dráme Bohemian Rhapsody, kde stvárnil speváka Freddieho Mercuryho.

Za tú si odniesol Oscara, Zlatý glóbus aj cenu BAFTA v kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe. Jednou z jeho vôbec prvých úloh bol študent Andy v jednej epizóde kultového seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov. Malek síce predniesol len tri vety, ale neskôr povedal, že honorár mu pomohol poplatiť účty a dlhy, ktoré vtedy mal.

The WB/The CW

10. Lucy Liu (Beverly Hills 90210)

Výborná Lucy Liu sa môže pochváliť dvoma cenami Saturn Awards, ako aj účinkovaním v mnohých perfektných filmoch či seriáloch. Za všetky môžeme spomenúť snímky Jerry Maguire, Odplata, Chicago, Kill Bill, Charlieho anjeli či Nabiť a zabiť. Zo seriálov, pravdaže, musíme zmieniť kultovku Ally McBealová.

Aj Lucy Liu sa vo svojich začiatkoch pokúšala preraziť hlavne prostredníctvom televíznej obrazovky. Zahrala si v seriáloch Právo v Los Angeles, Coach či v známom hite 90. rokov Beverly Hills 90210, kde v jednej epizóde stvárnila mladú servírku.

Fox
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť