Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

10 nenápadných úloh, ktoré známi herci stvárnili na začiatku kariéry

Ako začínali dnes slávni herci a herečky?


Každý nejako začínal a platí to, samozrejme, aj pre hollywoodske hviezdy. Dnes ich síce pozná celý svet, majú na konte množstvo cien a skvelých filmov, ale vo svojich začiatkoch dostávali malé roličky vo vtedy úspešných seriáloch či nenáročných filmoch.

V každom prípade, je zaujímavé nazrieť trochu do minulosti a pripomenúť si, že dnešné hviezdy môžeme nájsť aj v tituloch, kde by sme ich rozhodne nečakali.

1. Amy Adams (Smallville)

Amy Adams jednoznačne patrí medzi najlepšie herečky súčasnosti. Na konte má 6 nominácií na Oscara za filmy, ako Pochybnosti, Boxer, Majster, Špinavý trik či Vice. Okrem toho je aj držiteľkou viacerých ďalších ocenení (získala dva Zlaté glóbusy či zvláštnu cenu poroty na festivale Sundance).

Vo svojich začiatkoch však Amy hrala v rôznorodých filmoch a seriáloch, pričom veľa jej fanúšikov si ju v nich možno ani nevšimlo. Tak napríklad sa objavila v jednej epizóde komiksového sci-fi seriálu Smallville. V roku 2001 si tak zahrala študentku Jody, ktorú trápili kilá navyše. Keď si ale urobí zdravý koktejl zo zeleniny, nastanú problémy. Zelenina totiž pochádza zo záhrady plnej kryptonitu.

The WB/The CW

2. Ryan Reynolds (Sabrina, mladá čarodejnica)

Obľúbeného Ryana Reynoldsa poznáme hlavne ako sarkastického komiksového antihrdinu Deadpoola z dvojice rovnomenných filmov. Okrem toho sme ho ale mohli vidieť aj v trileri Pochovaný zaživa, komiksovke X-Men Origins: Wolverine, čiernej komédii Hlasy a v bláznivej komédii Zabijakov osobný strážca.

Ako to už tak býva, aj Ryan Reynolds musel vo svojich začiatkoch brať rôzne menšie úlohy v rôznych projektoch. Vidieť sme ho tak mohli v seriáloch Akty X, Krajné medze či v legendárnom a dnes už takmer zabudnutom kúsku Odysea. Okrem toho si ale zahral aj v komediálnom filme Sabrina, mladá čarodejnica (ktorý bol nasledovaný úspešným seriálom), kde stvárnil mladíka, do ktorého bola Sabrina (Melissa Joan Hart) zamilovaná.

Showtime

3. George Clooney (Roseanne)

Georgea Clooneyho iste nemusíme predstavovať. Tento úspešný herec má na svojom konte mnoho kultových kúskov, a ide tiež o mimoriadne schopného režiséra. Ako producent, herec, režisér či scenárista si odniesol dvoch Oscarov z celkových 8 nominácií. Za zmienku stoja jeho filmy Syriana, Dobrú noc a veľa šťastia, Michael Clayton, Po prečítaní spáľte, Lietam v tom, Argo, Gravitácia či komediálna trilógia Dannyho jedenástka.

George Clooney na začiatku svojej kariéry vystriedal hneď niekoľko filmov a seriálov. V rokoch 1989-1991 sa objavil v 11 epizódach komediálneho seriálu Roseanne, ktorý sa s úspechom vysielal aj v našich končinách. V seriáli stvárnil Brookera Brooksa, zamestnávateľa Roseanne a jej sestry Jackie.

ABC
Vianočná lotéria, výhra v lotérii, Slováci, na čo by Slováci minuli dvesto tisíc

Mohlo by ťa zaujímať:

Čo by si robil, keby si vyhral 200-tisíc? Slováci prezradili, do čoho by ich investovali

4. Jessica Alba (Tajný svet Alex Mackovej)

Jessica Alba si zahrala vo viacerých úspešných snímkach, hoci je pravdou, že jej hviezda v posledných rokoch tak trochu hasne. Napriek tomu si ju určite pamätáš z filmu Sin City: Mesto hriechu, komiksovky Fantastická štvorka či z akčňáku Machete. Za úlohu v seriáli Dark Angel bola ocenená cenou Saturn Award, ako aj nomináciou na Zlatý glóbus.

Možno si ale zo svojho detstva matne spomínaš na fantasy seriál Tajný svet Alex Mackovej, ktorý nám v 90. rokoch ponúkli aj slovenské televízie. Práve v ňom si Jessica Alba zahrala na počiatku svojej kariéry. Objavila sa celkovo v troch epizódach a stvárnila protihráčku hlavnej hrdinky Alex.

Nickelodeon

5. Ryan Gosling (Bojíte sa tmy?)

Ryan Gosling tiež patrí k výrazným menám súčasného Hollywoodu. Odniesol si dve nominácie na Oscara, 5 nominácií na Zlatý glóbus (z toho jednu sošku premenil) a mnoho ďalších cien. Z jeho filmografie si zaslúži zmienku romantická dráma Zápisník jednej lásky, dramédia Lars a jeho vážna známosť, kriminálka Drive, romantická komédia Bláznivá, hlúpa láska, muzikál La La Land, sci-fi Blade Runner 2049 či biografická dráma Prvý človek.

Aj Gosling si však vo svojich začiatkoch zahral v jednom nostalgickom seriáli, ktorý sprevádzal detstvom viacerých z nás. Hovoríme, pravdaže, o rodinnom horore Bojíte sa tmy? Zahral si Jamieho Learyho, ktorého mladší brat Chris má morbídnu obsesiu zo smrti. Jamie sa mu teda rozhodne trochu brutálne pomôcť.

YTV/Family Channel/Nickelodeon

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.