10 nepríjemných vecí, ktoré poznajú len vysokoškoláci

Ak si sa dostal na vysokú školu, kvôli svojim vysokým ambíciám, IQ alebo doteraz ani sám nevieš, čo tam robíš a ako si sa tam ocitol, tak tieto situácie určite veľmi dobre poznáš.

1. Chcel by som nový notebook, ísť na výlet do Prahy, kúpiť si tri knihy, nové rifle…jaj, počkať, ja som vysokoškolák.

Večný problém študentov bol, sú a vždy aj budú PENIAZE. Je jedno, či si chceš kúpiť niečo nové alebo posedieť vonku s partiou. So svojim ,,majetkom“ musíš naložiť tak, aby si počas nasledujúcich dní nemusel jesť suché rožky. Nie vždy sa to podarí. Občas ťa dokážu poriadne znervózňovať aj tvoji súcitiaci spolužiaci, ktorí tvrdia, že to majú tiež ťažké. No a potom vidíš, ako na prednáškach používajú najnovší iPhone, píšu do MacBookov a pritom si stihnú 100-krát preložiť nohy, aby si si všimol ich nové ,,najky“.

https://www.pexels.com/photo/close-up-of-coins-on-table-332304/

2. Aké už len ty môžeš mať problémy

Keď prídeš domov na víkend a za dva dni musíš zbúchať 11 seminárok, tri prezentácie a poslať kapitolu diplomovky, no tvoji rodičia ťa zapoja do rodinných osláv a upratovania a keď sa im začneš sťažovať, aké máš teraz starosti poznamenajú: čo ty vieš o starostiach. No a hodinová prednáška sa môže začať. Otec začne spomínať, že on chodil na vojnu, mama, že rodila v 18-tich, a že sa mladá generácia nemusí toľko nadrieť ako oni. Nezúfaj, pekne sa venuj rodine a v noci môžeš písať. Veď vieš ako sa hovorí, deň má 24 hodín + noc.

https://giphy.com/gifs/dog-shiba-inu-typing-mCRJDo24UvJMA

3. Keď si v predposlednom ročníku a tvoji rodičia sa ťa spýtajú či si už začínaš hľadať prácu

A toto sú presne tie situácie, ktoré nepotrebujú komentár. Nasledujúce tri hodiny analyzuješ, či má tvoj život hlbší zmysel a prečo si ten najzbytočnejší človek v celej galaxii. Sám…v izbe… s plačom do vankúša…

https://www.pexels.com/photo/chimpanzee-sitting-on-gray-stone-in-closeup-photography-during-daytime-33787/

4. A dózy si doniesol?

Keď si chceš vziať na intrák nedeľňajší obed, najlepším pomocníkom sú predsa dózy. Veď kde inde by si do kufra napchal rezne so zemiakovým šalátom? Mama vytiahne najnovšiu sadu a švédske stoly v plastoch sa môžu začať. Vtedy pochopíš, že ti netreba toľko ponožiek a aj čistý uterák už vykladáš, len aby sa ti zmestilo čo najviac jedla. Z internátu prídeš s plným kufrom špinavých vecí a s prázdnou peňaženkou, no jedno maj na pamäti: najdôležitejšie sú dózy.

https://www.pexels.com/photo/close-up-photo-of-black-and-white-animal-998584/

5. Obed? Dík, jedol som včera. 

Vysokoškolák si nevyberá medzi sushi, či lososom s ryžou, ale medzi normálnym rožkom a celozrnnou bagetou. Väčšinou je jeho jedlo vifonka, či treska s troma rožkami. Vysokoškolák veľmi dobre vie, že najväčšou položkou jeho štúdia je práve jedlo. A tak šetrí tak, aby cez týždeň ostalo aj na neplánované párty.

https://giphy.com/gifs/hungry-CwygAjxDSaJ5C

6. Keď si si naplánoval, že sa po výške vydáš alebo oženíš 

Sú len dva typy vysokoškolákov. Takí, ktorí si nájdu frajerky hneď v prvý týždeň na výške a takí, ktorí si ich nenájdu ani v ten posledný.

https://www.pexels.com/photo/two-brown-and-black-primates-802208/

7. Prokrastinácia level expert

Niektoré dni sú také, že stihneš pozrieť aj najnovšie epizódy seriálov, niečo uvariť a sám sa tľapkáš po chrbte, že si si dobre vybral. No a potom prídu také, že ani nevieš čí si. Od rána si plánuješ ako efektívne využiješ čas, aby si stihol všetky povinnosti, ktoré sa začnú kopiť. A keď už máš konečne začať niečo robiť, zrovna vtedy treba povysávať izbu, omaľovať steny, kúpiť novú sadu hrncov či zatepliť internát. A keď je hotové aj toto, ľahneš si na posteľ a skonštatuješ, že až teraz sa na tie nové biele steny lepšie pozerá. Nuž, a nastal nový deň a nové ráno, deň druhý.

https://www.pexels.com/photo/man-wearing-orange-safety-strap-in-front-of-a-windowpane-955593/

8. Hlavne zdravo

Pondelok. Budem sa držať podľa plánu. Už nechcem jesť vyprážaný syr z jedálne. Už žiadny mekáč, žiadne hranolky, žiadna cola. Prídem zo školy, kúpim si zeleninu z Tesca, urobím nejaký fajnový šalátik.

https://www.pexels.com/photo/boxes-coke-daylight-desk-375467/

9. Vlaky zadarmo 

Jednoznačne najlepšou spomienkou, ktorá sa ti bude navždy spájať s vysokou školou je cestovanie vlakmi zadarmo. Teda…ak sa ti ušiel lístok. To nevadí, že si sa niekedy do vlaku ledva zmestil. Že si si potom celý deň hmkal pesničku ,,Neďaleko od Trenčína“ alebo si vedel naspamäť hlásenie: ,,Upozornenie na meškanie vlaku. Rýchlik 607 bude meškať asi 55 minút. V mene Železničnej spoločnosti sa vám ospravedlňujeme. Alebo, keď si si dopredu na stránke pozrel či náhodou nemešká, a kompetentní uviedli že nie, a potom si sa až na stanici dozvedel, že si na vlak počkáš 60 minút. Nevadí, že sa kazia, že smrdia, že meškajú a že sú plné, hlavne že sú zadarmo. A čo je zadarmo, to sa počíta.

https://www.pexels.com/photo/adult-backpack-blur-business-298018/

10. Stratení v preklade 

Okrem šikovných študentov, ktorí počas celého štúdia zbierajú áčka, dodržujú termíny, sú aj takí, ktorí ani len netušia odkiaľ vietor fúka. Nepoznajú smernice, opíšu od teba zápočty a aj záverečné práce si dajú napísať za 500 eur. A ty potíš krv, nespíš niekoľko dní po sebe a sám seba sa pýtaš či karma v ich živote niekedy zaúraduje a ako sa mohlo stať, že také indivíduá sa vôbec dostali na výšku. No a potom sa o niekoľko rokov dozvieš, že presne takýto ľudia sedia v drahých šatách a oblekoch niekde na vyšších pozíciach, pričom ty si stále v poradovníku na úrade práce. Život je proste nefér. Obzvlášť ak tvoj tatko nie je ropný magnát a tvoja mama si netyká s prezidentom.

https://giphy.com/gifs/8XUt7LilKZwOc

Titulná fotka: shutterstock.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
15
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najčudnejšie plavkové trendy, ktorými sa môžeš toto leto inšpirovať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME