Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Na EMEFKA sme ti už predstavili niekoľko filmových scén, ktoré sú podľa lekárov ale totálne nerealistické. Väčšinou išlo o scény z nemocničného prostredia. Najrôznejších nerealistických scén zo všetkých možných oblastí však máme oveľa viac a nie vždy ide výhradne o momenty, ktoré by nám museli objasňovať vedci.

Stačí normálna ľudská logika. V tomto článku nájdeš ďalších 10 scén, ktoré vo filmoch stále často vídame, ale ktoré nemajú s realitou nič spoločné.

1. Hackeri sa všade nabúrajú behom niekoľkých sekúnd

Hackeri vo filmoch sa behom niekoľkých sekúnd dokážu nabúrať do akéhokoľvek počítača na svete. Väčšinou je to znázornené ich zúrivým ťukaním do klávesnice, zatiaľ čo na monitore beží nejaký náhodný zdrojový kód. V skutočnosti to taká brnkačka rozhodne nie je.

Na to, aby sa človek dokázal nabúrať do iného počítača či chránenej siete, potrebuje čas a veľa znalostí. Rozhodne to nie je taká efektná činnosť, ako si niektorí ľudia predstavujú.

Shutterstock

2. Postrelený? Nevadí, stále je dosť síl na bitku

Keď je niekto postrelený, tak je to sakra problém. Teda, pokiaľ nie si hlavný filmový hrdina, v tom prípade sa nemusíš báť kritickej straty krvi ani bolesti. Dokonca často vídame, že postrelení frajeri pokojne kráčajú, bežia a neraz absolvujú efektné zápasy jeden na jedného. Asi netreba zdôrazňovať, že v realite by niečo také ani zďaleka nebolo možné.

Shutterstock

3. Zrazenie protivníka k zemi jednou ranou

Jasné, zrazenie protivníka k zemi jednou dobre mierenou ranou či kopancom je síce efektné, ale vlastne dosť nerealistické. V skutočnosti človek potrebuje protivníkovi dať oveľa viac úderov, aby ho dostal k zemi. Vtipné scény, po ktorých ľudia po jednom kope odletia tri metre do vzduchu, už snáď ani netreba zmieňovať.

GritTV GIF - Find & Share on GIPHY

4. Hrdinovia si dajú drogu, a tá okamžite zaúčinkuje

Videli sme to už veľakrát. Hrdina si chce zlepšiť deň, tak si šľahne nejakú tú drogu. Extázu, kokaín, to je fuk. Často ale vidíme, že daná droga začína účinkovať až podozrivo rýchlo, doslova pár sekúnd po aplikácii. V skutočnosti to ale trvá niekoľko minút.

Rozhodne to nie je ako v niektorých filmoch, kde hrdina prehltne pilulku extázy a v nasledujúcej sekunde už ma halucinácie. To fakt nie.

Shutterstock

5. Zamknuté dvere sa otvárajú tak, že sa na ne vystrelí

Toto je vo filmoch vcelku častý jav. Je zamknuté? Nevadí, ak je poruke strelná zbraň, stačí vystreliť na zámok a dvere sa otvoria. No realita nie je taká jednoduchá. Pravdou totiž je, že mnoho strelných zbraní nedokáže zámok poškodiť natoľko, aby sa dvere dali otvoriť.

Shutterstock

6. Autá neustále explodujú

Auto sa prevráti na strechu a exploduje. Auto dostane šmyk, narazí do stromu a exploduje. Hrdina na auto párkrát vystrelí a ono exploduje. Zas a zas, znova a znova. Tieto scény vídame najmä v akčných filmoch neuveriteľne často. Je to síce poriadne efektné, ale zároveň aj príšerne nerealistické. Nie, v reálnom svete naozaj nestačí naraziť autom do stromu a očakávať mega výbuch.

Shutterstock

7. Emotívne prejavy právnikov počas procesu

No schválne, koľkokrát si už nejakú podobnú scénu videl? V právnických drámach a trileroch je ich plno. Vo vypätej situácii začnú právnici vrieskať na celú súdnu sieň a vypadne z nich emotívny prejav, ktorý (ako inak) celý prípad zvráti a všetci dosiahnu vytúžený rozsudok.

Avšak, procesy v skutočnosti prebiehajú v omnoho pokojnejšej atmosfére a podobné emotívne výbuchy v nich prakticky nemajú miesto. Pokiaľ by sa niekto takto správal, zrejme by okamžite od sudcu dostal radikálne a dôrazné pokarhanie.

Columbia Tristar

8. Pád z veľkej výšky? Žiadny problém

Hlavný borec vyskočí z okna zo štvrtého poschodia, počas pádu sa hlavou rachne o požiarne schody a tesne pred dopadom ešte stihne spadnúť na kontajnery s odpadkami. Ale to nevadí, pretože hneď v nasledujúcej sekunde sa postaví, trochu sa opráši a spokojne skáče ako gazela.

Asi netreba zdôrazňovať, že ide o nezmysel. Po takomto páde by mal dotyčný šťastie, ak by bol pri vedomí, nieto aby ešte frajersky zdrhal pred prenasledovateľmi.

Shutterstock

9. Milovanie v sprche

Pravdaže, nezastierame, že milostné hrátky v sprche na mnohých pôsobia vzrušujúco, ale v skutočnosti ide asi o jedno z najnepraktickejších miest na podobné aktivity. Otravne padajúca voda do ksichtu a očí a veľké riziko pošmyknutia a následného zranenia. Nehovoriac už o tom, že priestor sprchy nie je práve pohodlný.

Shutterstock

10. Pomalé kráčanie od miesta explózie

Vo filmoch sme často svedkami aj toho, že keď niečo vybuchne, hlavný hrdina je príliš veľký frajer na to, aby sa obzeral. Namiesto toho len od miesta výbuchu efektne a pomaly kráča. No v realite by asi taký sebavedomý nebol a zdrhal, čo mu nohy stačia. Vystavil by sa totiž riziku nepekných popálenín a smrti.

Utiecť z dosahu výbuchu pritom rozhodne nie je také jednoduché. Ani ak by dotyčný zo všetkých síl bežal, nemal by vôbec isté, či sa mu podarí vyviaznuť živému.

Explode Damon Wayans GIF by Lethal Weapon - Find & Share on GIPHY

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť