Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Ak si si ešte stále nikoho nenašiel, problém môže byť v tom, že robíš niečo z nasledujúcich bodov. Tak sa vrhni do čítania, nech vieš, čomu sa v budúcnosti vyvarovať, ak chceš zanechať dobrý prvý dojem.

Neslušnosť a arogancia

Tieto dve veľké chyby sme sa rozhodli zlúčiť do jedného bodu. Je rozdiel mať veľké ústa a nebáť sa zakročiť, keď ti očividne niekto skáče po hlave, a niečo úplne iné je byť arogantným. Priplachtiť k žene sčista-jasna a tváriť sa, že ti patrí nielen svet, ale vlastne už aj ona, ti dobrú úrodu rozhodne neprinesie.

Sebavedomie je príťažlivé, ale prehnané sebavedomie pôsobí na opačné pohlavie úplne rovnako ako repelent na komáre. A ty predsa nechceš byť stelesnený odpudzovač hmyzu, však?!

Shutterstock

Nedostatok spánku

Pred prvým rande sa nie vždy ľahko zaspáva. Prierez tvojou hlavou by sa vtedy dal prirovnať k absolútnemu chaosu myšlienok, obáv a otázok. Bude sa mi páčiť? Budem sa páčiť ja jemu? Čo si mám obliecť?

A čo budem robiť, ak to bude len ďalší debil, čo sa mi pri prvých kríčkoch bude snažiť rukou priplichtiť do nohavičiek? Je toho kvantum, ale omnoho viac ako siahodlhé dumanie, ktoré ťa koniec koncov aj tak nikam nedostane, je dôležité sa poriadne vyspať.

Nielen preto, že vačky pod očami, s ktorými by dobre stavaná plachetnica mohla obletieť oceán, nie sú atraktívne ani omylom. Ale preto, že nedostatok oddychu a energie spôsobuje nervozitu. A ty sama by si predsa nechcela spoznávať človeka, čo sa na prvé stretnutie dovalí ako veľké klbko stresu a nepohody.

Chrup

Zubár nie je lacná záležitosť, no ak sa chceme baviť o celkovom atraktívnom vzhľade, zdravo vyzerajúci chrup je základ. Aj to navonok najkrajšie dievča zrazu klesne v hierarchii atraktivity o desať úrovní nižšie, ak sa usmeje a má zlé zuby.

Keď sa na teba pozerá niekto v romantickom slova zmysle, pravdepodobne si sem-tam predstaví, aké by to asi bolo, keby ťa pobozkal. No pokazené, chýbajúce a sýtožlté zuby mu túto myšlienku práve nespríjemňujú.

Shutterstock

Žiadne koníčky

Bez ohľadu na to, ako veľmi si pracovne vyťažený, vždy by si si mal nájsť čas na svoje koníčky. Horšie to však je, ak žiadne koníčky nemáš. Tento fakt môže od teba odradiť nie jednu potenciálnu partnerku.

Voľnočasové aktivity vedia o človeku veľa povedať, najmä teda o stránkach, ktoré ten druhý v úvode nemá ako inak zistiť. Keď ale žiadne nemáš, vyzeráš v očiach svojho okolia len ako ten nemastný-neslaný, ktorý robí, čo príde, no sám sa niečím zamestnať nedokáže.

Etiketa

Nikto od teba nechce, aby si ovládal charakteristiku všetkých dvesto druhov rôznych lyžičiek, vidličiek a nožov. Ale základy toho, ako sa správať pri stole a ako konzumovať jedlo na vyššej úrovni, ako by to zvládol negramotný klokan s obrnou, by sa patrilo vedieť.

Tým dupľom, ak si ju pozval na večeru. Nič neohúri ženu viac ako chlap, ktorý si vie vložiť sústo do úst bez toho, aby si ho najprv rozotrel po celom ksichte. A aj muž nepochybne ocení, ak si jeho partnerku čašník nepomýli so šrotovačkou.

https://pxhere.com/en/photo/1550891

Smrad

Teraz nejde o to, aký drahý parfém si môže kto dovoliť, a dokonca ani o to, či sa na rande dotrepeš ako chodiaci kúdoľ cigaretového dymu alebo čerstvo osprchovaný. Všetky tieto veci totiž možno „naoko“ oklamať, no to, čo sa oklamať nedá, je telesný pach.

Vedci dokázali, že človek, ktorý nám prirodzene „smrdí“, pre nás rozhodne nie je ten pravý. Nos na to majú hlavne ženy, ktoré vedia čuchovými bunkami odhadnúť, či bude DNA druhej strany pre ne použiteľná v budúcnosti.

Riskovanie

Risk je zisk. To sa hovorí. Správne by to však malo znieť, že risk je zisk, no ako ktorý. Vedci tvrdia, že pre ženy je muž, ktorý sa nebojí riskovať, synonymum magnetu, no ten, ktorý riskuje hlúpo, je jeho presným opakom.

V preklade to znamená, že porušovaním predpísanej rýchlosti, extrémnymi športami a podobnými hlúposťami žiadnu normálnu ženu neoslníš. Zatiaľ čo vrhnúť sa do horiacej budovy, aby si zachránil mačiatko… to už je celkom iné kafe. A nie – ženy vôbec nie sú náročné…

Lenivosť

Aktívni ľudia majú omnoho väčšiu šancu nájsť si partnera ako lenivci. Nie je to len tým, že aktívni ľudia stretnú za deň omnoho viac nových tvárí ako niekto, kto celý deň hnije doma pred telkou a spoločnosť mu robí tak maximálne Mórová na titulke dámskeho magazínu.

Ľudia, ktorí sa nebránia fyzickej aktivite, majú jednoducho navrch a odôvodnenie treba hľadať ešte v období staroveku. V tých časoch bol človek, ktorý fyzicky nepracoval, úplne zbytočný. Táto idea sa v nás akosi zakorenila a tkvie tam až doteraz.

https://pxhere.com/en/photo/1427909

Žiadni kamaráti

Nájsť v dnešnej dobe plnej faloše a pretvárok skutočne lojálneho priateľa, je nadľudský výkon. Aspoň jedného či dvoch takých by ale mal mať každý. Nikto ti neudáva kritériá o tom, kto to má byť, ako má vyzerať a čo má robiť… no človek, ktorý naozaj nemá ani jedného dobrého priateľa, vzbudzuje podozrenie.

Shutterstock

Čo je s ním zle? Prečo sa s ním nikto nechce baviť? Kedy aj na mňa vybafne ten kostlivec zo skrine?! Pretože nech už to znie akokoľvek kruto, treba to povedať. Na svete je sedem miliárd ľudí a ak si v tejto kope nenašiel jediného, ktorý by s tebou chcel dobrovoľne tráviť čas, asi je chyba niekde inde…


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť