10 nostalgických komediálnych seriálov, bez ktorých sme si nevedeli predstaviť detstvo

Sitcomy, s ktorými sme vyrastali a dodnes sa k nim radi vraciame.

Zdroj: Alien Productions

V nasledujúcom článku vám prinesieme výber 10 výborných komediálnych seriálov a sitcomov, ktoré sú už nezmazateľne späté s naším detstvom či dospievaním. Mnohí z nás na tieto klenoty dodnes nedajú dopustiť a už len ich názvy v nás vzbudzujú ohromnú vlnu nostalgie.

Priatelia

Legendárny sitcom, ktorý sa už navždy zapísal do zlatého fondu žánru a dodnes bez problémov baví. Fantastické postavy Rachel, Monicy, Chandlera, Phoebe, Rossa a Joeyho sa stali kultovými, rovnako ako ich zábavné eskapády. K „skultovneniu“ seriálu v našich končinách prispel aj výborný slovenský dabing.

Frasier

Výborná záležitosť so skvelým Kelseym Grammerom v titulnej úlohe sarkastického psychiatra. Okolo neho sa navyše pohybovalo množstvo ďalších vďačných postavičiek, menovite napríklad jeho neurotický brat Niles, ufrflaný otec Martin či bláznivá terapeutka Daphne. Skrátka skvelá a inteligentná zábava.

Alf

Alf je ďalším fantastickým kúskom, bez ktorého sme si každodenné večery nedokázali predstaviť. Príbeh ironického mimozemšťana, ktorý zažíva skvelé príbehy vo svojej ľudskej adoptívnej rodine Tannerovcov, mal navyše skvelý slovenský dabing. Nechýbali však ani kvalitné scenáre a sarkastické hlášky.

Krok za krokom

Krok za krokom rozhodne patrí k tým najlepším sitcomom, ktoré sa u nás vysielali. Je síce pravdou, že epizódy neraz skĺzli k lacnému moralizovaniu, ale v prvom rade išlo o humor, a ten bol skvelý. Hlavne sa oň starala perfektne namiešaná paleta rôznorodých postáv.

Či už to bola cynická Dana, krásna Karen, frajer JT či bifľoš Mark. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na legendárneho Codyho. S touto nevšednou rodinkou skrátka nuda nikdy nehrozila.

M*A*S*H

Seriál na motívy rovnomenného celovečeráku sa stal absolútnou legendou a dodnes patrí k najlepším, najinteligentnejším a najvtipnejším sitcomom vôbec. Netradičné zasadenie do americkej pojazdnej nemocnice v období kórejskej vojny, skvelé hlášky a dnes už legendárne postavy. M*A*S*H si skrátka nejde nezamilovať. U nás k tomu navyše prispel aj výborný český dabing.

Simpsonovci

Simpsonovci sú dodnes stálicou televíznych obrazoviek. Fanúšikovia by vám síce mohli povedať, že v posledných sériách to už akosi nie je ono, ale to nič nemení na fakte, že seriál ako celok je pecka a obrovský kultúrny fenomén.

V detstve či mladosti tejto famílii zo Springfieldu prepadli mnohí z nás. Popkultúrne odkazy, miestami až intelektuálny humor a geniálny český dabing. Čo viac si priať?

Roseanne

Roseanne možno na našich obrazovkách nezažila až taký veľký úspech, vo svojej americkej domovine však ide o veľkú kultovku. Významnou sa stala najmä tým, že verne dokázala zobraziť život pomerne chudobnej rodiny, ktorá sa potĺka s klasickými problémami bežných ľudí.

V seriáli teda nebola núdza o témy ako nedostatok práce, nízky plat či sociálna neistota. Rodina Connerovcov však proti svojim problémom bojovala práve svojským humorom, a to sa jej vždy s prehľadom darilo.

Kutil Tim

Kultový seriál, ktorý brázdil naše obrazovky v 90. rokoch. Išlo o kvalitný rodinný sitcom s výborným Timom Allenom v úlohe skvelého kutila, ktorý si poradil s akýmkoľvek problémom. Seriálu nechýbali ani ďalšie skvelé postavy, skvelý humor a skvelý český dabing. Ako série pokračovali, už to nebolo celkom ono, ale celkovo zostáva Kutil Tim veľkou kultovkou nášho detstva.

Dva a pol chlapa

K seriálu Dva a pol chlapa asi veľmi niet čo dodávať. Skvelý Charlie Sheen si tu strihol zhýralého bohéma so slabosťou pre krásne ženy, a my sme sa na jeho eskapádach skvele bavili. Obzvlášť, keď sa k nim pridal Charlieho brat Alan, malý Jake či sarkastická domáca Berta. Po vyrazení Sheena ho zastúpil Ashton Kutcher, a hoci neurobil zlý dojem, kvalitatívnu latku sérií so Sheenom sa udržať nepodarilo.

Show Billa Cosbyho

Z Billa Cosbyho sa postupom rokov vykľul sexuálny predátor, ktorý si teraz svoj trest odpykáva v base, ale jeho sitcom Show Billa Cosbyho sme sem zaradiť museli. Pre mnohých z nás totiž ide o neoddeliteľnú súčasť detstva či dospievania.

Tento sitcom pravdepodobne patril k tým najinteligentnejším, mal skvelé postavy a neraz vedel veľmi úprimne zahrať na city. Kvalitný slovenský dabing potom zážitok len umocnil. Podvečery s rodinou Huxtableovcov boli výbornou zábavou a skvele stráveným časom.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Košický hotel pripravil pre Jožka Golonku ponuku, aká sa neodmieta


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME