10 nostalgických rodinných a tínedžerských seriálov, ktoré v nás vzbudzujú spomienky na detstvo

Ďalšia várka nezabudnuteľných seriálov, ktoré sme ako deti a tínedžeri milovali.

Zdroj: American Broadcasting Company

V tomto nostalgickom článku sa trochu povenujeme rodinným a tínedžerským seriálom. Bez tejto desiatky titulov sme si naše detstvo a dospievanie ani len nevedeli predstaviť a každá nová epizóda bola sviatkom. Nie všetky uvedené seriály sú rovnako kvalitné, avšak spája ich najmä veľká dávka nostalgie, ktorú k nim pociťujeme. A aj z toho dôvodu si zmienku rozhodne zaslúžia.

Ženy z rodu Gilmorovcov

Sympatické duo Lorelei a jej dcéry Rory nám robilo spoločnosť pravidelne každé popoludnie. Seriál ponúkal hlavne dobre napísané dialógy, príjemný humor, mnoho popkultúrnych narážok a aj nefalšovane úprimné emócie. Seriál skončil siedmou sériou, avšak v roku 2016 sme sa dočkali pokračovania Gilmore Girls: A Year in the Life.

Beverly Hills 902 10

Ďalšia nesmrteľná klasika, ktorú nemôžeme vynechať. Iste, dnes by sme sa na problémy skupiny stredoškolákov asi dívali kritickejšie, ale faktom ostáva, že v našom detstve išlo o kult, na ktorý sme nedali dopustiť. Brandon, Kelly, Steve, Dylan či Donna sa skrátka už natrvalo zapísali do našich myslí.

Melrose Place

Melrose Place bol seriál z podobného súdka ako Beverly Hills 902 10. Seriál bol napokon koncipovaný ako spin-off Beverly Hills. Melrose Place sa nestal takým hitom ako predchádzajúci titul, ale dokázal fanúšikov baviť celých sedem sérií. Nebola núdza o romantiku, intrigy a vzájomné podvádzanie. Skrátka typický tínedžerský seriál.

V siedmom nebi

Seriál o osudoch rodiny protestantského reverenda Erica Camdena, ktorý sa vždy angažoval v pomoci slabším a ľuďom s najrôznejšími problémami.

Seriál odštartoval napríklad kariéru Jessicy Biel a v našom detstve a dospievaní išlo o celkom príjemne strávený čas. Nebolo, pravdaže, možné prehliadnuť až komicky prehnaný výchovný a moralistický aspekt celého diela, to nám však v tom veku nevadilo.

Joan z Arkádie

Sympatickejšie uchopená náboženská problematika, než v predchádzajúcom titule. Mix fantasy a rodinnej drámy rozprával o mladej Joan, ktorej sa zjavuje Boh a pomáha jej pobiť sa s nepriazňou života. Seriál fungoval najmä vďaka fajn hercom na čele so sympaťáčkou Amber Tamblyn. Celkovo išlo o príjemný seriál, ktorý sa však dočkal len dvoch sérií.

Sabrina, mladá čarodejnica

Netflix nám v roku 2018 doručil temnejšiu verziu čarodejnice Sabriny, avšak fanúšikovia vedia, že prvá adaptácia rovnomenného komiksu sa niesla vo výrazne veselšom tóne. Išlo vlastne o solídny sitcom skombinovaný s fantasy tematikou a tínedžerským seriálom. Celý seriál si do veľkej miery ukradol nezabudnuteľne hláškujúci kocúr Salem. Seriál sa celkovo dočkal siedmich sérií.

Dawsonov svet

Dawsonov svet je ďalšia modla tínedžerov, ktorí dospievali koncom 90. a začiatkom nultých rokov. Partia vysokoškolákov v ňom riešila svoje lásky, priateľstvá a vôbec všetky bežné problémy mladých ľudí.

Seriál bol odrazovým mostíkom napríklad pre Jamesa Van Der Beeka, Michelle Williams či Katie Holmes, ktorým sa podarilo vymaniť sa z tieňa seriálu a osloviť divákov aj v iných projektoch.

Felicity

Romantická dráma o nesmelej kráske Felicity, ktorá začína študovať na univerzite a snaží sa získať srdce mladíka, do ktorého je už roky zamilovaná. Felicity bola pomerne neškodná ľúbostná limonáda, ktorú do veľkej miery ťahala milá Keri Russell v hlavnej úlohe. Felicity si odniesla aj niekoľko ocenení a celkovo na obrazovkách vydržala štyri série.

Parker Lewis neprehráva

Spomínate si na Parkera Lewisa? Tínedžerský sitcom brázdil aj naše televízne stanice a išlo o kultovú záležitosť 90. rokov. Hlavný hrdina v podaní Corina Nemeca bol výrazne inšpirovaný Ferrisom Buellerom z filmu Voľný deň Ferrisa Buellera od Johna Hughesa. Jeho eskapády mali švih aj vtip, takže niet divu, že sme sa na ne vždy tešili. Seriál sa na obrazovkách udržal tri série.

Tie roky sedemdesiate

Vynikajúci a obľúbený seriál o skupinke tínedžerov a ich radostiach a slastiach dospievania v divokých 70. rokoch. Hlavným ťahákom boli skvelé postavy a výborný humor. V seriáli okrem iných začínali Ashton Kutcher, Topher Grace či Mila Kunis. Pohodový projekt sa dočkal šiestich sérií a na našich televíznych obrazovkách sa mu dostalo viacerých repríz.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 príspevkov, ktoré skvelo sumarizujú život so spolubývajúcimi

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME