Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

10 obľúbených hereckých dvojíc, ktoré sme si absolútne zamilovali

Overené dvojice si spolu zahrali vo viacerých filmoch.


Niektorým hercom bolo skrátka súdené hrať bok po boku, a to hneď niekoľkokrát. Vytvorili nezabudnuteľné dvojice, ktoré mali neprekonateľnú chémiu, sympatickosť a dokázali si omotať divákov okolo prsta. V tomto článku sa bližšie pozrieme práve na 10 známych filmových dvojíc, ktoré sa k sebe neuveriteľne hodia, čo dokázali hneď v niekoľkých výborných snímkach.

1. Leonardo DiCaprio a Kate Winslet

Prítomnosť Leonarda DiCapria a Kate Winslet v našom článku asi nikoho nemôže prekvapiť. Herci sa prvýkrát stretli na pľaci Titanicu (1997), kde si zahrali mladých milencov, pochádzajúcich z rôznych spoločenských tried. V roku 2008 si opäť zahrali bok po boku, a to v romantickej dráme Núdzový východ.

Dodnes ostali najlepšími priateľmi.

moviestillsdb.com/DreamWorks

2. Ryan Gosling a Emma Stone

Ryan Gosling a Emma Stone patria k ďalším známym dvojiciam strieborného plátna. Doteraz si zahrali celkom v troch filmoch, v ktorých očarili divákov vzájomnou chémiou. Prvýkrát sa spolu objavili v romantickej komédii Bláznivá, hlúpa láska (2011).

V roku 2013 sme ich mohli vidieť v kriminálke Lovci gangstrov a zatiaľ ich posledným spoločným kúskom je romantický muzikál La La Land (2016). Emme a Ryanovi to vo filmoch skrátka pristane, takže dúfame, že ich v zopár filmoch ešte uvidíme.

Lionsgate US

3. Timothée Chalamet a Saoirse Ronan

Timothéeho Chalameta a Saoirse Ronan si diváci a kritici okamžite zamilovali v coming-of-age dramédii Lady Bird (2017). Medzi mladými hercami to nádherne iskrilo a neuveriteľne sa k sebe hodili. Preto sme boli radi, že sme ich mohli vidieť aj v romantickej dráme Malé ženy (2017).

To ale nie je všetko, keďže obaja sa objavili aj vo filme z minulého roka Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun od Wesa Andersona. Saoirse a Timothée sú veľmi blízkymi priateľmi aj v skutočnosti.

A24

4. Adam Sandler a Drew Barrymore

Veľmi sympatický pár vytvorili aj Adam Sandler a Drew Barrymore. Prvýkrát sme ich mohli vidieť už v roku 1998 v romantickej komédii Pieseň pre nevestu. Klapalo im to náramne, takže nikoho neprekvapilo, že sa následne objavili v ďalších dvoch romantických komédiách: 50x a stále po prvý raz (2004) a Dovolenka za trest (2014).

moviestillsdb.com/Columbia/Sony

5. Johnny Depp a Helena Bonham Carter

Johnny Depp a Helena Bonham Carter patrili k veľkým hereckým obľúbencom režiséra Tima Burtona, takže nie je zvláštne, že sa bok po boku objavili v celkom piatich jeho filmoch. V roku 2005 to bol Charlie a továreň na čokoládu, v ten istý rok aj Mŕtva nevesta, v roku 2007 Sweeney Todd, v roku 2010 Alica v krajine zázrakov a v roku 2012 Temné tiene.

Okrem toho sme ich ale videli aj vo westerne Osamelý jazdec (2013) a fantasy Alica v Krajine za zrkadlom (2016).

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

6. Tom Hanks a Meg Ryan

Čo si budeme hovoriť, Tom Hanks a Meg Ryan patrili v 90. rokoch k najobľúbenejším párom strieborného plátna. Zažiarili spolu celkom v štyroch filmoch. Prvým bola komédia Joe verzus sopka z roku 1990, nasledovali obrovské hity Bezsenné noci v Seattli (1993) a Láska cez internet (1998). V roku 2015 spojili herci svoje sily opäť a zahrali si spolu v dráme Ithaca.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

7. Ben Affleck a Matt Damon

Aby sme tu nemali len čisto mužsko-ženské dvojice, spomenieme aj overených parťákov Bena Afflecka a Matta Damona. Tí sú nielen dobrými priateľmi, ale navyše si spolu zahrali hneď v niekoľkých výborných filmoch. K dráme Dobrý Will Hunting (1997) napísali aj scenár, za ktorý si odniesli Oscara.

Okrem toho sa spolu objavili vo filmoch Ihrisko snov (1989), Školské putá (1992), Glory Daze (1995), Hľadám Amy (1997), Dogma (1999), Otec na plný úväzok (2004), Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder (2001) či Jay and Silent Bob Reboot (2019). Naposledy sa spolu objavili v historickej dráme The Last Duel z minulého roka.

moviestillsdb.com/Miramax Films

8. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart

Ako veľmi milý a sympatický pár sa osvedčili aj Jesse Eisenberg a Kristen Stewart. Tí sa k sebe parádne hodia, čo dokázali hneď v troch spoločných filmoch. Prvýkrát spojili sily vo výbornej dramédii Adventureland (2009). V roku 2015 si ich mohol vidieť v komédii American Ultra a o rok neskôr v romantickej komédii Café Society.

moviestillsdb.com/Miramax Films

9. James Franco a Seth Rogen

K overenej buddy dvojici patria aj James Franco a Seth Rogen. Tí si spolu zahrali už v legendárnom seriáli Freaks and Geeks (1999-2000) a odvtedy tvoria nerozlučnú dvojicu. Spolu sa objavili aj vo filmoch Nabúchaná (2007), Pineapple Express (2008), Šialené interview (2014), The Disaster Artist (2017) či Zeroville (2019). Na viacerých z nich sa podieľali aj scenáristicky.

Columbia Pictures

10. Chris Evans a Scarlett Johansson

Chris Evans a Scarlett Johansson sa poznajú už dlhé roky a sú výbornými kamarátmi. Prvýkrát si spolu zahrali v tínedžerskej komédii Perfektné skóre (2004) a o tri roky neskôr sme ich mohli vidieť v romantickej komédii Dievča na stráženie.

No a následne obaja zakotvili v Marveli, kde si zahrali v rôznych komiksovkách, ako Avengers (2012), Captain America: Zimný vojak (2014) či Captain America: Občianska vojna (2016). A musíme uznať, že im to na plátne spolu mimoriadne sekne.

Walt Disney Studios Motion Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť