Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Pri seriáloch (ale aj pri filmoch) sa to skrátka stáva. Nejaká postava proste skončí. Dôvody môžu byť rôzne – nezhody medzi hercami a tvorcami, osobné škandály, túžba preraziť v iných projektoch, ale aj tragické udalosti. V nasledujúcom článku sa pozrieme na 10 seriálov, v ktorých boli tvorcovia nútení vyškrtnúť z príbehu významné postavy. Najčastejšie sa to dialo tak, že ich nechali zomrieť.

Zameriame sa špeciálne na tie, ktorých odchod nebol plánovaný dopredu a tvorcovia tak mali pri vymýšľaní ďalšieho príbehu dosť náročnú úlohu, ako udržať seriály atraktívne aj po odchode obľúbených postáv.

Pozor, tento článok obsahuje spoilery.

1. Frank Underwood (Kevin Spacey), House of Cards

Prípad Kevina Spaceyho a jeho konca v úspešnom seriáli House of Cards od Netflixu asi netreba príliš predstavovať. Prepierali ho snáď všetky weby aj časopisy. Spacey bol totiž obvinený zo sexuálneho obťažovania a Netflix s ním okamžite prerušil všetky styky.

Pre tvorcov seriálu išlo o nezávideniahodnú situáciu, keďže sa práve pripravovala šiesta séria. Streamovací gigant oznámil, že šiesta séria bude zároveň poslednou a bude mať len osem epizód (predchádzajúce série ich mali trinásť). Postava Franka Underwooda zomrela a nahradila ju jeho manželka Claire (Robin Wright).

MRC / MovieStillsDB

2. Charlie Harper (Charlie Sheen), Dva a pol chlapa

Na svoje divoké správanie doplatil aj Charlie Sheen, hlavná hviezda populárneho sitcomu Dva a pol chlapa. Sheena už dlho sprevádzala zlá povesť a množili sa prípady, ktoré hovorili o jeho alkoholizme či drogovej závislosti.

Produkcia seriálu sa viackrát zastavila, keďže Sheen absolvoval opakované liečenia z týchto závislostí. Pohár trpezlivosti pretiekol, keď Sheen vo viacerých interview urazil tvorcu seriálu Chucka Lorreho a jeho domovskú televíziu CBS.

Sheena zo seriálu vykopli, jeho postavu mimo záberu zabili a namiesto neho nastúpila postava Waldena Schmidta v podaní Ashtona Kutchera. Seriál bez Sheena bežal ešte štyri série, hoci jeho upadajúca kvalita bola očividná.

Chuck Lorre Productions / MovieStillsDB

3. Roseanne (Roseanne Barr), Roseanne

V dnešnej dobe často vídame, že nejaký kedysi populárny seriál sa po rokoch dočká nových epizód, prípadne rebootu. To bol aj prípad sitcomu Roseanne. Ten sa pôvodne s úspechom vysielal od konca 80. až do polovice 90. rokov. Následne tvorcovia nadviazali novou sériou v roku 2018. Vrátilo sa aj pôvodné obsadenie na čele so svojráznou Roseanne Barr. Kritici novú sériu prijali s nadšením a televízia ABC dala zelenú pokračovaniu.

Napokon z toho však nič nebolo. Roseanne Barr totiž na svojom twitterovom účte rasisticky urazila Valerie Jarrett, bývalú členku administratívy Baracka Obamu. Barr bola známa tým, že na sociálnych sieťach pravidelne zverejňovala konšpiračné či rasistické príspevky. Televízia a niektorí jej hereckí kolegovia označili Roseannine výroky za odporné a okamžite zrušili plánovanú sériu.

Namiesto toho vytvorili spin-off s názvom The Conners s pôvodným obsadením, avšak už bez Roseanne Barr. Jej postava v seriáli zomrela. Kritici a diváci to prijali veľmi dobre a The Conners sa tak dočkal druhej aj tretej série.

Wind Dancer Productions / MovieStillsDB

4. Paul Hennessy (John Ritter), 8 jednoduchých pravidiel

8 jednoduchých pravidiel bol sitcom, ktorý sa v Amerike začal vysielať v roku 2002 s Johnom Ritterom v hlavnej úlohe. Ten si tu zahral excentrickú hlavu rodiny Paula Hennessyho. Projekt bol úspešne rozbehnutý a Ritter natočil aj prvé tri epizódy druhej série. Potom však John Ritter, bohužiaľ, náhle zomrel. Mal len 54 rokov a tvorcovia seriálu si ho uctili v epizódach Goodbye (Part 1) a Goodbye (Part 2).

Namiesto Paula Hennessyho tvorcovia nasadili postavy Jima Egana (James Garner) a C. J. Barnesa (David Spade). Diváci však o seriál bez Rittera rýchlo strácali záujem. 8 jednoduchých pravidiel sa ešte dočkal tretej série, ale kvôli nízkej sledovanosti bol napokon zrušený.

Touchstone Television / MovieStillsDB

5. Prue Halliwell (Shannen Doherty), Čarodejnice

Populárny fantasy seriál Čarodejnice sa s úspechom vysielal v rokoch 1998-2006. Opakovane sme ho mohli vídať aj na našich televíznych obrazovkách. Prvé tri série hrali hlavné postavy Shannen Doherty, Holly Marie Combs a Alyssa Milano. Už počas nakrúcania tretej série však začali prenikať správy, že štáb a ostatní herci veľmi ťažko vychádzajú so Shannen Doherty, ktorá hrala Prue Halliwell.

Shannen Doherty mala reputáciu herečky, s ktorou sa veľmi ťažko spolupracuje (ešte o nej bude reč). Často sa dostávala do hádok a dokonca aj fyzických potýčok s členmi štábu a hereckými kolegami. Na pľaci Čarodejníc sa údajne nemohla vystáť s Alyssou Milano.

Tá dokonca hrozila, že zo seriálu odíde, ak Doherty ostane. Producent Aaron Spelling tak napokon Shannon vyhodil a tvorcovia jej postavu jednoducho zabili. Na jej miesto nastúpila Paige Matthews v podaní Rose McGowan.

Spelling Television / MovieStillsDB

6. Marissa Cooper (Mischa Barton), O. C. California

Tínedžerský seriál O. C. California si odbil štyri série v rokoch 2004-2007. Herečka Mischa Barton v ňom stvárnila jednu z hlavných úloh, a síce drogovo závislú Marissu Cooper. Po troch sériách však dala Barton seriálu zbohom. Údajne to bolo preto, lebo herečka mala pocit, že jej postava sa už ďalej nevyvíja a nemá viac čo povedať.

Scenáristi tak jej postavu nechali zomrieť pri autonehode. A hoci štvrtá séria bola fanúšikmi a divákmi vnímaná ako „návrat do formy“, seriál napokon ďalej nepokračoval. Dôvodom bola nízka sledovanosť.

Wonderland Sound and Vision / MovieStillDB

7. Brenda Walsh (Shannen Doherty), Beverly Hills 90210

A opäť sme pri našej starej známej Shannen Doherty. Tá v obľúbenom tínedžerskom seriáli Beverly Hills 902 10 stvárnila Brendu Walsh. Ako sme napísali vyššie, Doherty neboli cudzie konflikty a v 90. rokoch mala reputáciu „najznámejšieho zlého dievčaťa Hollywoodu“. To sa jej stalo osudným aj v tomto prípade.

Na konci štvrtej série teda Shannen Doherty seriál opustila. Na pľaci sa dostávala do hádok s hercami aj s producentmi. Tí sa sťažovali na jej neprofesionalitu a chronické meškania na nakrúcanie. Medzi Doherty a jej hereckými kolegami boli vtedy veľké problémy, hlavne s Jennie Garth. Postava Brendy sa v seriáli z 90. rokoch už neobjavila, hoci postavy ju ešte sem-tam spomenuli. Vidieť sme ju však mohli v sequeli z roku 2019, ktorý má šesť epizód.

90210 Productions / MovieStillsDB

8. Eric Forman (Topher Grace), Tie roky sedemdesiate

Vydarený komediálny seriál Tie roky sedemdesiate sme si mnohokrát mohli užiť aj na našich televíznych obrazovkách. Seriál sa celkovo dočkal ôsmich sérií, hoci práve tá posledná sa už nestretla s veľkým úspechom.

Dôvodom možno bolo aj to, že jedna z hlavných postáv, a síce Eric Forman v podaní Tophera Gracea, opustila seriál. Grace sa podľa vlastných slov chcel pokúsiť posunúť svoju kariéru iným smerom, a tak tvorcom neostávalo nič iné, než ho nahradiť. Do scenára teda pripísali novú postavu Randyho Pearsona, ktorú si zahral Josh Meyers.

Napokon sa Topher Grace objavil aspoň v malom cameu v poslednej epizóde ôsmej série.

Carsey-Werner-Mandabach Productions / MovieStillsDB

9. Preston Burke (Isaiah Washington), Klinika Grace

Úspešná lekárska dráma Klinika Grace sa začala vysielať v roku 2005 a drží sa dodnes. Na konte má už 16 sérií, takže je len logické, že postupne došlo k odchodu niekoľkých hlavných postáv. Najprepieranejším prípadom bola práve postava Prestona Burkea v podaní Isaiaha Washingtona.

Ten sa totiž dostal do sporu so svojimi hereckými kolegami, pričom T. R. Knighta mal osočiť homofóbnymi nadávkami. Washington sa však ospravedlnil, ale v roku 2007 počas tlačovej konferencie na Zlatých glóbusoch herec na otázku ohľadom konfliktov povedal: „Nie. T. R. Knighta som nenazval buzerantom.“ Po tomto incidente sa tvorcovia rozhodli, že jeho kontrakt nepredĺžia, a jeho postava v seriáli skončila.

Shondaland / MovieStillsDB

10. Dr. Lawrence Kutner (Kal Penn), Dr. House

Postava Lawrencea Kutnera v podaní Kala Penna sa vo vynikajúcom seriáli Dr. House objavila v štvrtej sérii. V piatej sérii však spáchala samovraždu. Bolo to preto, lebo Kal Penn dal pred herectvom prednosť politike. Konkrétne dostal ponuku na pozíciu v rámci administratívy vtedajšieho prezidenta Baracka Obamu.

Kutnerova smrť v seriáli bola kritikmi prijatá rozpačito. Niektorí scenáristov chválili, ako sa im podarilo zobraziť jej následky, iní poukazovali na to, že išlo o viditeľne neplánované rozhodnutie, ktoré nemalo príliš oporu v predchádzajúcom príbehu. Kal Penn sa však v seriáli ešte niekoľkokrát objavil, zvyčajne vo forme halucinácií Gregoryho Housea (Hugh Laurie).

Heel & Toe Films / MovieStillsDB

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť