10 parádnych nostalgických animovaných seriálov, ktoré nás sprevádzali detstvom

Dokonalá dávka nostalgie a spomienok na detstvo.

Zdroj: American Broadcasting Company / moviestillsdb.com

Pokračujeme v našej malej sérii nostalgických článkov. Tentokrát sa zameriame na animované seriály, ktoré tvorili neoddeliteľnú súčasť nášho detstva. Hneď na úvod upozorňujeme, že sa sem (z logických dôvodov) nevošli všetky. Napriek tomu si myslíme, že v tejto desiatke si určite spoľahlivo nájdete favorita, ktorý vám zabrnká na tie správne nostalgické struny. Poďme teda na to.

Oggy a šváby

Solídny úlet z francúzskych končín. Inšpirácia Tomom a Jerrym je zjavná, avšak Oggy a šváby idú ešte ďalej a pridávajú na absurdnom a poriadne čiernom humore. Jednotlivé epizódy majú navyše skvelé tempo a energiu, takže nuda rozhodne nehrozí.

Gumkáči

Kultová záležitosť z dielne Walta Disneyho, ktorú si veľmi dobre pamätajú dnešní tridsiatnici. V 90. rokoch totiž Gumkáči patrili k povinnej televíznej jazde. Gumkáči so svojím gumidžúsom, po ktorom skákali ako besní, nás skrátka vždy vedeli pobaviť. Nostalgia ako vyšitá.

Káčerovo

Káčerovo bezpochyby patrí k tým najlepším seriálom v tomto skromnom výbere. Dobrodružstvá strýka Držgroša a jeho troch synovcov boli nápadité, vtipné a plné skvelých gagov a postavičiek. Najväčší frajer bol, samozrejme, Tryskáč McKač, skvelý pilot, ktorý spoľahlivo havaruje s akýmkoľvek lietadlom.

Rýchla rota Chipa a Dala

Spolu s Káčerovom pravdepodobne najznámejší a dosť možné aj najlepší seriál. Rýchla rota sa do našich pamätí zapísala už legendárnou úvodnou zvučkou, avšak aj samotné epizódy mali vysokú úroveň a plno skvelých postáv. Kto by si nepamätal na Bzuča, Montyho či šikovnú Gadget? Skrátka vydarená zábava, ktorá aj dodnes bez problémov zabaví.

Trieda číslo 402

Trieda číslo 402 patrila k obľúbeným seriálom stanice Fox Kids a neskôr Jetix. Sympatické príbehy žiakov jednej obyčajnej základnej školy mali vtip, svojskú poetiku a s humorom a nadhľadom sa pozerali na typické problémy školopovinných detí. Nechýbalo ani nejaké to ponaučenie, ktoré však nebolo nijako násilné, ale vždy celkom prirodzene vyplývalo z deja.

Život s Louieom

Ďalší z kvalitných seriálov Jetixu. Príjemný titul o živote malého sarkastického Louieho a jeho rodiny v Amerike 60. rokov. Ak by sme zoraďovali tieto animované seriály podľa ich inteligencie, tento by bol nepochybne na prednej priečke. Louieho hlášky naozaj stáli za to, rovnako ako podarená postava jeho otca-vojnového veterána.

Čo je, Andy?

Andy bol frajer, čo si budeme hovoriť. Nenapraviteľný vtipálek z mestečka East Gackle, ktorý mal spolu so svojím kamarátom Dannym vždy v rukáve nejaký vydarený prank. Jeho terčom sa stávali spolužiaci, učiteľský zbor, ale aj jeho rodina. Jeho výmysly nás skutočne bavilo sledovať, scenáre boli nezriedka príjemne nápadité, takže sme Andyho v tomto rebríčku rozhodne museli spomenúť.

Traja kamaráti a Jerry

Svojrázna (a tak trochu bizarná) záležitosť zo Švédska (v skutočnosti vo švédsko-nemecko-britskej koprodukcii). Traja kamaráti Frank, Thomas a Eric sa neustále snažia zapôsobiť na trojicu umrnčaných dievčat Lindu, Mimmi a Tess. A potom je tu Jerry, ktorý má vždy nejaký šialený nápad (ktorý sa vždy tak trochu zvrtne, ako inak).

Animácia bola síce jednoduchá, ale na zábavnosti to seriálu neuberalo. Niektorí rodičia sa dokonca sťažovali, že seriál nie je príliš vhodný pre deti, keďže obsahoval viacero dospeláckych a sexuálnych fórov a originálna švédska verzia bola bohatá aj na vulgarizmy (tých sme sa však v českom dabingu nedočkali).

Špiónky

V prípade Špiónok si na svoje prišli najmä dievčatá. Pekná animácia, ktorá trochu pripomínala japonské anime (seriál v skutočnosti vznikol vo francúzsko-kanadskej koprodukcii) a bláznivé, nezriedka úplne absurdné, dobrodružstvá boli zárukou dobre stráveného času. Sam, Alex a Clover mali jasne definovateľné charaktery a vďaka tomu nebol problém si ich obľúbiť.

Pokémon

Nič sa nedá robiť, Pokémon jednoducho spomenúť musíme. Dodnes si totiž živo pamätáme na sobotné rána, keď sme si s nadšením privstali, len aby sme videli najnovší diel dobrodružstiev Asha, Pikachua, Misty a Brocka. Ashova túžba stať sa najlepším trénerom Pokémonov histórie bola nákazlivá a my sme nadšene hltali každý nový diel a vo veľkom nakupovali kartičky.

Keďže ich však bolo až príliš mnoho, viacerí z nás pokémonovskému seriálu proste časom odrástli. Napriek tomu to však v tej dobe bola mánia, na ktorú sa nezabúda.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
29
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Aj takto to môže dopadnúť, keď spojíš starých ľudí s internetom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME