Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Nenadarmo sa hovorí, že nemôžete veriť všetkému, čo vidíte na internete a presne to platí aj pri týchto fotkách. Nájde sa veľa ľudí, ktorým by ani len nenapadlo, že dané fotky môžu byť upravené, no opak je skutočnosťou. Poďte sa s nami pozrieť na 10 najzaujímavejších originálov a ich populárnych úprav!

1. Purpurový les v Škótsku

Zdroj: sites.google.com, theclinic.pl

Purpurové stromy vyzerajú naozaj zaujímavo a príťažlivo. Veľa ľudí by sa na ne chcelo ísť pozrieť aj naživo, no pravdepodobne by zostali sklamaní, keby sa dopravili na danú destináciu. Originálna fotka bola vyfotená v Novom Zélande, no niekto ju celkom dôveryhodne upravil.

2. Ostrov v tvare hviezdy a polmesiac

Zdroj: SurferChick / imgur, Bossfrog / wikipedia 

Ostrov Molokini na Havaji, ktorý je v tvare hviezdy je lož. V danej destinácii existuje len ostrov v tvare polmesiaca.

3. Jedna kvapka morskej vody zväčšená 25-krát

Zdroj: Kryzalid_Boudelaire / reddit  

Táto fotka bola virálna a šíri sa internetom už niekoľko rokov. Veľa ľudí mohlo prekvapiť, koľko planktónu sa nachádza len v jednej kvapke morskej vody. Na to, aby ste získali toľko planktónu by ste však museli prefiltrovať približne také množstvo vody, ktoré by sa zmestilo do veľkého bazéna. Toľko planktónu by sa dalo nájsť v niekoľkých tisíckach litrov morskej vody, no určite nie v jednej kvapke.

4. Žena, ktorá sedí ako žaba

Zdroj: TheSoundOfRainNeedsNoTranslation / imgurVyacheSlavic / pikabu  

Veľa ľudí prekvapila flexibilita tejto ženy, avšak originálna fotka je vpravo.

5. Ľadovec pod vodou

bobomcduffy / imgur (https://imgur.com/QXsNwtY)

Túto známu fotku používajú niektorí ľudia aj ako pozadie na svojom počítači. No v skutočnosti sa táto fotka skladá z troch ďalších. Autor tejto fotky, Ralph Clavenger, sa vyjadril a povedal, že oblaky odfotil v Californii, vrch ľadovca v Antarktíde, jeho spodnú časť na Aljaške. Bola to obyčajná fotka ľadovca, ktorú Ralph obrátil a dal pod vodu. Vďaka šikovnej práci s farbami a nasvietením sa mu podarilo dosiahnuť celkom pôvabného a realistického výsledku.

6. Žralok, ktorý pláva vo vode pri povodniach po hurikáne Irma

Jeggit / twitter (https://twitter.com/Jeggit/status/902048241646280704/photo/1)

Táto fotka bola vo svojom čase naozaj populárna a chytil sa jej dokonca aj naozaj populárny portál Fox News, ktorý o tom napísal článok a úspešne sa im podarilo rozšíriť paniku ešte viac. Ide však len o šikovné skombinovanie dvoch fotiek, originál je tu.

neznámy autor / imgur (https://imgur.com/xgAeArW)

Fotky žralokov plávajúcich po cestách sa úspešne šírili internetom už od roku 2011.

7. Štvorročný chlapec chráni svoju sestru po zemetrasení v Nepále

nasonnguyen / twitter (https://twitter.com/nasonnguyen/status/594543607782051840)

Táto fotografia sa stala populárnou v roku 2015 po zemetrasení v Nepále. Bola zverejnená na rôznych sociálnych sieťach, malý chlapec na nej objíma svoju vystrašenú sestru. Avšak, táto fotka bola odfotená vo Vietname v roku 2007 fotografom Na So Nguyenom. Tieto deti našiel náhodne na ulici vo Vietname, ich rodičia boli vraj v práci a keď dievča dostalo strach z niečoho cudzieho, tak začalo plakať a chlapec ju objal.

Táto fotka bola zverejnená aj pod titulkami ako: „Obete civilnej vojny v Sýrii, Stratené siroty“. Fotograf sa k celej situácii musel vyjadriť a na svoj twitter účet napísal, kde a ako túto fotku odfotil.

8. Krava, ktorá sa zohrieva na kapote automobilu

Zdroj : SurreyRoadCops / twitterthephotographicalist.wordpress  

Táto fotka sa zjavila na internete po prvýkrát v roku 2013. Nebola až tak populárna, až pokým ju na twitteri nezverejnila polícia vo Veľkej Británii s popisom: „Zvieratá priťahuje teplo z áut, nezabudnite si skontrolovať kolesá a ďalšie možné miesta, kam sa môžu schovať aj menšie zvieratá.“

Potom bola fotka zverejnená na stovkách ďalších stránok a je jasné, že fotka nemôže byť reálna – kapota by váhu kravy bez poškodenia nevydržala. Autor tejto montáže zostáva neznámy.

9. Obria mačka

hoaxes.org (http://hoaxes.org/photo_database/image/snowball_the_monster_cat)

Fotka uzrela svetlo internetu niekedy v roku 2003. Jej pôvodný titulok bol: „Mačka váži 40 kg, jej mama žila v okolí jadrového reaktoru.“ Samozrejme, že to nebola pravda, mačka bola zvyčajnej veľkosti. Cordell Hauglie, jej majiteľ, si chcel spraviť srandu z kamarátov, tak fotku upravil, ani netušil, ako ho táto fotomontáž spolu s jeho mačkou preslávi!

10. Steven Seagal kaziaci fotku Putinovi

krankovich / imgur (https://imgur.com/gallery/Hs9kQeS)

Počas návštev ruských škôl s bojovými umeniami sa herec Steven Seagal odfotil s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Hneď ako bola fotka zverejnená, tak sa internetom začala šíriť dôveryhodná fotka, kde Steven Seagal robí prezidentovi „rožky“. Samozrejme, že niečo také si nedovolil spraviť, no zdá sa, že úmysel tam bol.

gettyimages (www.gettyimages.com)

Titulná fotka: krankovich / imgur 


Tagy:

trippysek
20 ročný študent teórie digitálnych hier, voľný čas trávim s kamarátmi, priateľkou, baví ma fotiť a samozrejme tvoriť kvalitný obsah pre EMEFKA
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.