10 postáv zo známych seriálov, ktoré z nich bez stopy zmizli a nikto ich absenciu nevysvetlil

Ktoré postavy zo svojich seriálov bez stopy zmizli?

Zdroj: Bickley-Warren Productions

Pri seriáloch sa to občas stáva. Tvorcovia nám predstavia nejakú postavu, nezriedka ide o jednu z tých hlavných, ale časom proste zo seriálu zmizne. A rovnako často je to aj bez nejakého vysvetlenia v rámci seriálového príbehu.

Danú postavu skrátka tvorcovia prestanú ukazovať a ostatní hrdinovia o nej nehovoria. Dôvody, prečo sa tvorcovia rozhodnú takto radikálne odstrániť niektoré postavy, sú rôzne. Môže ísť o neobľúbenosť u fanúšikov, pocit, že pôsobí akosi „navyše“ či názorové nezhody s tvorcami.

V tomto článku sa pozrieme na 10 seriálov, z ktorých známe a často populárne postavy zmizli bez stopy a bez toho, aby sa niekto namáhal s vysvetlením prečo.

1. Ben Geller – Priatelia

Ben, syn Rossa Gellera z populárneho sitcomu Priatelia, sa v seriáli síce sem-tam objavoval, ale keď sa narodila Rossova a Rachelina dcéra Emma, tak ho tvorcovia kompletne vyškrtli.

2. Harmon „Spearchucker“ Jones – M*A*S*H

Oliver Harmon Jones, známy aj pod prezývkou Spearchucker, tiež bez vysvetlenia zmizol. Jeden z lekárov mobilnej vojenskej nemocnice v kultovom seriáli M*A*S*H sa musel porúčať po tom, čo si tvorcovia zistili, že počas vojny v Kórei, kedy sa seriál odohráva, neslúžili v nemocniciach žiadni lekári tmavej pleti (napokon sa však ukázalo, že to nebola pravda).

Navyše dodali, že postavu škrtli aj s ohľadom na rozpočet.

3. Brendan Lambert – Krok za krokom

Známy rodinný sitcom Krok za krokom iste nemusíme predstavovať. Aj v našich končinách si dokázal nájsť početné zástupy fanúšikov, o čom svedčia aj mnohé reprízy na televíznych obrazovkách. Jeden z členov rodiny – Brendan však v neskorších sériách už nevystupoval.

Frankovi a Carol sa narodila dcéra Lily a zrejme práve ona Brendana zo seriálu kompletne vytlačila. Lambertovci však stále tvrdili, že majú sedem detí, čím z Brendana spravili takzvaný „unseen character“ (nevidenú postavu).

4. Amy Jessup – Fringe

Agentka Amy Jessup, v podaní Meghan Markle, sa v sci-fi seriáli Fringe prvýkrát objavila v druhej sérii. Napokon si ju však diváci mohli užiť len v dvoch epizódach, pričom jej príbehový oblúk ostal nedokončený. Niektorí fanúšikovia síce dúfali, že by sa Amy ešte mohla v seriáli objaviť, ale tvorcovia to videli inak a s postavou už ďalej nepracovali.

5. Mandy Hampton – Západné krídlo

Vydarený politický seriál Západné krídlo tiež patrí k známym „trvalkám“ nielen slovenských televíznych staníc. Fanúšikovia iste vedia, že v ňom tiež nájdeme postavu, ktorá odrazu zmizla. Je ňou konzultantka Bieleho domu pre médiá Mary Hampton.

V prvej sérii mala veľa priestoru, ale napokon bola zo seriálu vyškrtnutá. Tvorca Západného krídla Aaron Sorkin vyhlásil, že pre herečku Moiru Kelly, ktorá Hampton stvárnila, to nebola ideálna rola, s čím údajne súhlasila aj samotná herečka.

6. Monica Dawson – Hrdinovia

Pozoruhodný sci-fi seriál Hrdinovia bol vo svojej dobe vcelku veľkým fenoménom. Projekt o niekoľkých ľuďoch, ktorí získajú nadprirodzené schopnosti, sme si mohli vychutnať aj v našich končinách.

Aj v ňom ale nájdeme postavu, ktorá sa nedostala ďalej než po koniec druhej série. Hovoríme o Monice Dawson. Tá sa v seriáli naposledy objavila v závere druhej série, ale v tretej sa už neangažovala. Pritom herečka Dana Davis prezradila, že scény pre ďalšiu sériu nakrútila. Tvorcovia sa ich však z nejakého dôvodu rozhodli nepoužiť.

7. Denise Huxtable – Šou Billa Cosbyho

Rodinný sitcom Šou Billa Cosbyho sa aj v našich končinách tešil pomerne veľkej popularite. Dcéra manželov Huxtableovcov Denise však v seriáli dostala stopku. Pritom išlo o populárnu postavu, ktorá dokonca dostala vlastný spin-off A Different World. Ten sa zaoberal jej štúdiom na vysokej škole.

Prečo ale skončila? Cosbymu sa údajne nepáčilo, že herečka Lisa Bonet otehotnela a podľa neho by sa to do formátu seriálu nehodilo. Navyše si uňho nešplhla ani svojou účasťou v horore Angel Heart, v ktorom mala dosť odvážnu erotickú scénu. Po tom, čo herečka porodila, sa síce do seriálu vrátila, ale jej čas na obrazovke sa stále skracoval a napokon ju tvorcovia vyhodili kvôli kreatívnym nezhodám.

8. Laurie Forman – Tie roky sedemdesiate

Počas prvých troch sérií výborného sitcomu Tie roky sedemdesiate sme sa mohli stretnúť aj s Laurie Forman, atraktívnou a promiskuitnou staršou sestrou Erica Foremana. Následne sa Laurie krátko objavila v piatej sérii a v šiestej ju diváci vídali pravidelnejšie. Potom však zmizla a už sa neobjavila. Eric v jednom momente utrúsil, že sa presťahovala do Kanady.

9. Chuck Cunningham – Happy Days

Komediálny seriál Happy Days nie je u nás príliš preslávený, ale v zahraničí ide o známy a obľúbený titul. Počas prvých dvoch sérií sa diváci mohli na obrazovkách stretnúť aj s postavou Chucka Cunninghama, bratom Richieho a Joannie. Ten však dostal od tvorcov stopku a od tretej sérii sa v seriáli neobjavil. Dokonca ho ani žiadna z postáv už nikdy nespomenula.

10. Dr. Grace Miller – Scrubs

Výborný seriál Scrubs patril k vydareným kúskom, ktorý si našiel mnoho fanúšikov. Tvorcovia sa však predsa len rozhodli zbaviť postavy doktorky Grace Miller. Divákom to ale príliš nevadilo, keďže išlo o dosť nesympatickú postavu, ktorá každému liezla na nervy. Keď teda po tretej sérii zmizla, nikto sa príliš nesťažoval.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
19
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 skutočných mien známych osobností, ktoré ťa prekvapia (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME