Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada
Zdroj: ©Limelight / MovieStillsDB

10 príjemných pohodových filmov, ktorými si spríjemníš letné večery

Filmy, s ktorými bude tvoje leto ešte príjemnejšie.

Konečne dorazilo leto, takže nie je celkom od veci naladiť sa naň niekoľkými skvelými filmami! O výborných pohodových seriáloch sa môžeš dočítať v tomto článku a tu sa pre zmenu zameriame na celovečeráky. Vybrali sme novšie tituly, ale aj overené klasiky.

Majú spoločné jedno: skvelú atmosféru, pohodu, humor, ale aj nejaké tie emócie. Poďme si ich teda predstaviť bližšie.

1. Na pokraji slávy

Výborná hudobná dramédia Na pokraji slávy vznikla pod taktovkou Camerona Crowea a rozpráva príbeh 15-ročného Williama Millera (Patrick Fugit), ktorý sa túži stať profesionálnym hudobným novinárom. Príležitosť sa mu naskytne, keď sa zoznámi s členmi kapely Stillwater a vyrazí s nimi na turné po Amerike.

Na pokraji slávy sa môže pochváliť skvelými hercami (okrem Fugita aj Kate Hudson, Billy Crudup, Jason Lee či Frances McDormand), parádnou hudbou a hlavne neuveriteľne príjemnou feel-good atmosférou. Film získal štyri nominácie na Oscara, pričom si odniesol sošku za najlepší originálny scenár.

2. The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things od Iana Samuelsa je pomerne čerstvým filmom (premiéra sa uskutočnila tento rok) a rozpráva o tínedžerovi Markovi (Kyle Allen), ktorý je už poriadne dlho uväznený v časovej slučke. Neustále tak prežíva dokola jeden a ten istý deň. Náhodou sa zoznámi s pôvabnou Margaret (Kathryn Newton), ktorá tiež uviazla v časovej slučke.

Obaja tínedžeri sa spriatelia a možno dokonca nájdu spôsob, ako sa z nekonečného kolotoča jedného dňa dostať. Lenže… stoja o to vôbec? The Map of Tiny Perfect Things je príjemná a pohodová romantika s nádychom sci-fi, ktorá sa môže oprieť hlavne o sympatických hlavných hrdinov v podaní schopných hercov.

3. Palm Springs

A keď sme už pri tých časových slučkách, nedá nám to a odporučíme ti ďalší vydarený film tohto typu, a síce Palm Springs. O réžiu sa postaral Max Barbakow. Hlavným hrdinom je flegmatický Nyles (Andy Samberg), ktorý uviazol v časovej slučke na mimoriadne nudnej kalifornskej svadbe. Tú musí prežívať znovu a znovu. Zoznámi sa však s cynickou Sarah (Cristin Milioti), ktorá sa k nemu čoskoro v tomto údele pripojí.

Snažia sa svojej nevšednej situácii prispôsobiť a robia všetko preto, aby sa nejako zabavili. A popri tom medzi nimi vzniká niečo viac, než len priateľstvo. Palm Springs je inteligentne napísaná romantická dramédia, Andy Samberg a Cristin Milioti sú sympaťáci, majú medzi sebou skvelú chémiu a nápaditosť scenáru tiež nechýba. Skrátka ideálna letná zábava.

Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

4. The Peanut Butter Falcon

Komédiu The Peanut Butter Falcon natočila režisérska dvojica Tyler Nilson a Mike Schwartz a milovníci pohodových filmov by si ju rozhodne nemali nechať ujsť. Jej hlavným hrdinom je mladík s Downovým syndrómom Zack (Zach Gottsagen), ktorý utečie z domova, kde sa oňho starali, aby naplnil svoj sen: stal sa profesionálnym wrestlerom! Na svojej ceste sa zoznámi s Tylerom (Shia LaBeouf), ktorý ho vezme pod svoje ochranné krídla.

Okrem toho je mu ale v pätách jeho ošetrovateľka Eleanor (Dakota Johnson). Tá sa však k Zackovi a Tylerovi po chvíli váhania pridá. Nilson a Schwartz natočili fajn komédiu, ktorá výrazne čerpá z jedinečnej poetiky amerického nezávislého filmu. Pohoda evidentne vládla aj na pľaci a pri sledovaní sa jednoznačne prenesie aj na teba.

5. Mýtus o pyžamovej párty

Pri nezávislákoch ešte chvíľu ostaneme. Mýtus o pyžamovej párty natočil David Robert Mitchell ako svoj debutový film a zameral sa v ňom na štyroch tínedžerov, pred ktorými je posledná letná noc pred začiatkom nového školského roka.

Všetci v zásade riešia podobné problémy: prvé lásky, vzťahy, popularitu a snahu zapadnúť. Mýtus o pyžamovej párty má unikátnu, trochu zasnenú atmosféru, príjemne pomalé tempo a fajn postavy. Veľmi príjemná pocitovka, ktorá pobaví, ale zároveň sa v nej skrýva aj akási jemná melanchólia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť