Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Niekedy proste vieš, že je niečo zle. Nevieš si to vysvetliť, pretože na prvý pohľad všetko vyzerá byť v poriadku, ale nie je. Cítiš to v kostiach. Snažíš sa to ignorovať, snažíš sa na to nemyslieť, no nejde to. A potom sa ti to zrazu všetko potvrdí. Znie to absurdne, že by takáto forma intuície naozaj existovala, no deje sa to. Jasným dôkazom toho sú aj nasledujúce príbehy z Redditu.

1. Šoférovala som po jednej zašitej lesnej ceste, kamarátka sedela na sedadle spolujazdca. Zrazu sme v diaľke uvideli partičku chlapcov, ktorí sa nás snažili stopnúť. S kamarátkou sme pozreli na seba, súhlasne sme prikývli a keď sme boli už takmer pri nich… stúpila som na plyn a fujazdila preč.

Niečo mi hovorilo, že im proste nemám zastavovať. „Čo to rob…“ išla sa spýtať kamarátka. V tej sekunde sa ozval výstrel a obe sme počuli, ako sa guľka odrazila od nášho auta. Namierili sme si to rovno na policajnú stanicu. Vysvitlo, že za posledný týždeň v tejto oblasti zmizlo už niekoľko áut a ich majiteľov.

Shutterstock

2. Kráčala som smerom domov, keď sa pri mne pristavila neznáma žena a pýtala sa ma na cestu. Vysvetlila som jej, ako sa tam dostane, lenže ona sa ani nehla. Namiesto toho pokračovala rovnakým smerom, akým som išla ja. Bolo mi to veľmi nepríjemné, tak som jej popriala pekný deň a pridala do kroku.

O pár sekúnd som za sebou začula dupot, očividne sa za mnou rozbehla. Inštinktívne som si chytila kabelku, takže keď prebehla okolo mňa a schmatla ju, nepodarilo sa jej ju vytrhnúť. Chvíľu sme sa naťahovali a ja som začala kričať o pomoc. Nato sa z mojej bytovky vyvalil sused. Ženská sa ho očividne zľakla a zobrala nohy na plecia. Nepodarilo sa jej tú kabelku ukradnúť.

3. Pamätám si, ako ma raz kamarát zo školy volal, aby som s ním išiel do lesa objavovať nové opustené miesta. Vraj so sebou zoberie aj zbraň, aby sme boli v bezpečí. Okamžite mi zovrelo žalúdok a každá bunka môjho tela mi hovorila, nech nejdem. Odbil som ho smiechom a odišiel som preč, zatiaľ čo som počul, ako svoju lákavú ponuku prezentuje ostatným spolužiakom.

Dnes, o niekoľko rokov neskôr, sa ku mne dostalo, že chalan je v base. V ten deň sa mu podarilo presvedčiť nejakého prváka (on bol v maturitnom ročníku), aby s ním do toho lesa išiel. Našli opustenú chatku, a keď do nej spolu vstúpili a prvák sa mu otočil chrbtom – bum. Zastrelil ho. Vždy, keď na to pomyslím, je mi zle, pretože viem, že som to pokojne mohol byť ja…

Shutterstock

4. V prvom ročníku na výške sme raz s kamarátom jazdili mestom a zastavili sme sa na náhodnej benzínke natankovať. Nebola to nebezpečná časť mesta ani nič také, len obyčajná tichá pumpa s autom značky Buick zaparkovaným pred vchodom. A aj tak som sa nemohol ubrániť tomu nepríjemnému pocitu. „Mám pocit, akoby na nás mal každú chvíľu z kríka vybehnúť masový vrah so sekerou,“ zažartoval som, aj keď som to myslel vážne.

Kamoš sa na mňa vystrašene pozrel, potom ja naňho, nasadli sme do auta a odišli preč (ešte nezačal tankovať). Povedal, že mal rovnaký pocit, ako som mal ja. Cestou preč sme minuli asi 20 policajných áut, všetky išli tým istým smerom. Zistili sme, že nejaký blázon zastrelil dvoch ľudí pri krádeži auta – toho zaparkovaného Buicka.

5. Po prvý raz som stretla nového priateľa mojej sestry a v tej sekunde som ho začala nenávidieť. Nevedela som prečo. Nebol zlý ani neslušný, práve naopak, správal sa ku mne veľmi milo. A aj tak mi na ňom niečo nehralo. Neuniklo mi ani to, že sa jeden z našich psov chová v jeho prítomnosti veľmi zvláštne. O rok neskôr sme zistili, že chlapec moju sestru pravidelne mlátil.

Shutterstock

6. Bolo to na strednej. V jeden piatkový večer som prišla domov skôr a náš dom… bol akýsi divný. Neviem to opísať, no hneď som vedela, že niečo nie je v poriadku. Vošla som do kuchyne a na stole som našla do polovice zjedený burger z McDonald’s.

To som už vytáčala mamine číslo. Nič, žiadna odozva. Otcovo číslo, tiež nič. V panike som volala bratovi a ten mi oznámil, že naši sú v nemocnici, lebo otec dostal infarkt. Našťastie, všetko dobre dopadlo.

7. Stalo sa to dobrých 15 rokov dozadu, no pamätám si to, akoby to bolo včera. Zastavila som sa v obchode dokúpiť nejaké drobnosti na narodeninovú oslavu mojej netere. Bol to obchod, v ktorom som nikdy predtým nebola, a všeobecne tam nebolo veľa ľudí, keďže bola nedeľa. Ako som z neho vychádzala, videla som, že na parkovisku zaparkovalo pomerne luxusné auto.

Vystúpil z neho atraktívny fešák. Videla som, že sa pozerá mojím smerom, akoby sa snažil zachytiť môj pohľad. Za normálnych okolností by som z toho bola celá bez seba, no tentokrát nie. Teraz mi moje inštinkty hovorili jediné – UTEKAJ. A tak som pridala do kroku, nastúpila do auta a odišla preč.

Na druhý deň bolo vo všetkých správach, že nejaký sériový vrah zavraždil v tej oblasti troch ľudí, ukradol auto a odišiel. Podozrivý? Ten muž, ktorý po mne hádzal očkom. Dodnes si nie som istá, čo by sa stalo, keby som sa s ním dala do reči.

Shutterstock

8. Vybehol som na pivo s partiou kamarátov. Počas večera som si všimol, že nejaký chalan pri bare veľmi intenzívne pozerá na moju kamarátku. Nechcel som tomu pripisovať žiadnu dôležitosť, možno sa mu len páči… no v hlave mi blikalo výstražné svetielko.

O pár minút neskôr som videl, ako sa jej v chvíľke nepozornosti pokúša niečo hodiť do pitia. Pristúpil som k nej a začal po ňom kričať. Snažil sa mi jednu vyťať, no minul a všimol si ho vyhadzovač. Ani sa nenazdal a už bol vonku z podniku. Slečny, dávajte si pozor na svoje drinky.

9. Mala som veľmi zlý pocit z nového priateľa mojej tety. Povedala som mame, že vyzerá akosi úchylne a že nechcem u tety zostať cez noc, pokiaľ tam je on. Bola som ešte dieťa, vyhrešili ma za slovo „úchylný“, no aj napriek tomu ma mama zobrala večer domov a uistila sa, že s ním nikdy nie som osamote. Dobre urobila. Vykľul sa z neho detský násilník a dnes je v base za distribúciu detskej pornografie.

10. Môjho riaditeľa zo strednej každý zbožňoval, vraj to bol „strašne fajn týpek“. Mne na ňom vždy niečo nehralo a vyhýbal som sa mu… nuž, ako sa len dalo, s prihliadnutím na to, že to bol môj riaditeľ. A potom ho jedného dňa pristihli, ako súloží s bývalou študentkou. Mala len 16. Riaditeľ bol ženatý, mal deti, no po tomto incidente sa mu akosi rozpadol život.

Shutterstock

Zdroj: xandrenia / Reddit


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť