Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

10 problematických hercov, s ktorými bolo prakticky nemožné spolupracovať (2. časť)

Hádky, fyzické potýčky a premrštené požiadavky.

Hollywoodski herci sú často pomerne nevyspytateľní. Vlastne to zrejme neplatí len pre hollywoodskych hercov, ale pre umelcov všeobecne. Na jednej strane majú obrovský talent, ale svojím správaním a požiadavkami často privádzajú do zúrivosti všetkých naokolo.

Jeden článok o problematických slávnych hercoch sme ti už na EMEFKA priniesli. Teraz prichádzame s pokračovaním. Nájdeš tu ďalších 10 hercov a herečiek, ktorí majú často problém udržať svoje emócie na uzde. Výsledkom sú potom hádky a dokonca aj fyzické potýčky.

1. Bill Murray

Bill Murray je fantastický herec a veľký sympaťák, ktorý má množstvo fanúšikov. Ale medzi svojimi hereckými kolegami je známy pre svoju náladovosť. Jeho herecký kolega Dan Aykroyd mu kvôli tomu udelil prezývku „The Murricane“. Samotného Murraya údajne prekvapilo, že ho ostatní považujú za človeka, s ktorým sa ťažko spolupracuje.

Príliš si nesadol napríklad so Scarlett Johansson, s ktorou hral vo výbornej dráme Stratené v preklade. Niektoré nádherné scény medzi nimi sa rodili veľmi ťažko, pretože medzi hercami nebola viditeľná žiadna chémia. Herec si nerozumel ani s hercom Richardom Dreyfussom, Lucy Liu či Seanom Youngom.

V týchto prípadoch nebola na pľacoch núdza o hádky a dokonca fyzické potýčky. Lucy Liu sa priznala, že keď jej Murray povedal, že je mizerná herečka, tak hercovi vylepila facku. Napokon sa však zmierili.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

2. Wesley Snipes

Hviezda Wesleyho Snipesa už pohasla, najmä kvôli daňovým škandálom, pre ktoré si herec odsedel nejaký čas vo väzení. Práca s ním však podľa jeho kolegov nebola nikdy bezproblémová. Tak napríklad, herec Patton Oswalt Snipesa označil za čistého blázna, ktorý pri nakrúcaní Blade: Trinity len vysedával vo svojom karavane a „húlil“ trávu.

Okrem toho mal problémy aj s režisérom Davidom Goyerom. Tie mali byť údajne až natoľko vážne, že chcel Goyer Snipesa z projektu kompletne vyraziť. Po premiére Snipes podal na Goyera a štúdio New Line Cinema žalobu za to, že mu nevyplatili dohodnutý plat a že jeho čas na plátne bol až príliš zredukovaný.

TriStar Pictures / MovieStillsDb

3. Steven Seagal

Stevena Seagala iste nemusíme predstavovať. Niekto by možno utrúsil, že to nie je bohvieaký herec, ale úspech sa mu uprieť nedá. Seagal poctil svojou prítomnosťou mnoho akčných béčok, ktoré veľa divákov dodnes chová v nostalgickej úcte. Spolupráca s ním však bola pre jeho kolegov často peklom.

Pri nakrúcaní filmu Konečné rozhodnutie z roku 1996 jeho konflikt s hercom Johnom Leguizamom vyústil do fyzickej potýčky. Seagal po Leguizamovi vyštartoval, pretože sa zasmial na nejakom jeho výroku.

Okrem toho sa mnohé herečky vyjadrili, že Seagal ich sexuálne obťažoval a napríklad od Jenny McCarthy na kastingu k filmu Prepadnutie 2: Temné územie chcel, aby sa vyzliekla (hoci vo filme žiadna nahota byť nemala). Okrem toho ho viacero herečiek obvinilo aj zo znásilnenia. Tieto obvinenia sa s ním vlečú už od 90. rokov a nezriedka skončili aj pred súdom.

Sony Pictures Home Entertainment / MovieStillsDB

4. Mike Myers

Ani komik Mike Myers nie je pri nakrúcaní práve najmilší. Na obrazovkách či strieborných plátnach síce baví milióny ľudí, ale pre jeho kolegov je spolupráca s ním často peklom. Mnohí režiséri a herci ho označili za rozmaznaného. Dokázal sa napríklad rozzúriť len preto, lebo mu k chlebu nenaservírovali maslo.

Zároveň často dával kolegom najavo, že je niečím viac a niekedy sa ani neuráčil dostaviť na nakrúcanie. Viacerí ľudia sa tiež sťažovali na jeho nevhodné vtipy, ktoré trúsil často v prítomnosti detí.

Capella International / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

10 problematických hercov, s ktorými bolo prakticky nemožné spolupracovať

5. Alec Baldwin

Alec Baldwin je síce výborný herec, ale tiež tak trochu cholerik. Známe sú napríklad jeho útoky na paparazzov, ale často dobre nevychádzal ani so svojimi hereckými kolegami. V jeho prípade bolo pravidlom, že na nakrúcanie chodil neskoro, nadával hercom aj štábu a mal často neprimerané požiadavky.

Universal Pictures / MovieStillsDB

6. Teri Hatcher

Herečku Teri Hatcher poznajú najmä diváci výborného seriálu Zúfalé manželky. Vidieť sme ju však mohli aj v seriálovom Supermanovi, ktorý sa v našich končinách niekoľkokrát s úspechom vysielal. Teri však tiež má svoje maniere a práve vďaka nim sa dostala do konfliktu s kolegami na pľaci spomínaných Zúfalých manželiek.

Jej herecká kolegyňa Nicollette Sheridan ju nazvala „najpodlejšou ženskou na svete“. Kritizovala ju za jej rozmaznané správanie a bolo všeobecne známe, že medzi herečkami nepanujú najlepšie vzťahy.

Berlanti Productions / MovieStillsDB

7. Chevy Chase

Chevy Chase je populárny komik a herec, ale mnohí jeho spolupracovníci ho nemôžu vystáť. To platí napríklad pre hercov zo známej relácie Saturday Night Live. Vydržal tam napokon len jednu sériu. Nahneval aj fanúšikov a tvorcov sitcomu Community, keď ho označil za „priemerný sitcom, ktorý chce rozosmievať ľudí, ale nie je vôbec vtipný“.

Nasledovalo niekoľko ostrých hádok s tvorcom seriálu Danom Harmonom a Chase nakoniec dostal padáka.

Netflix / MovieStillsDB

8. Katherine Heigl

Katherine Heigl sme mohli vidieť vo viacerých romantických komédiách či seriáloch. Herečka však zlý zvyk, keď sa o týchto projektoch nevyjadruje vôbec pozitívne. Komédiu Nabúchaná, kde hrala hlavnú rolu, označila za sexistickú. Tvorcom seriálu Klinika Grace zase vyčítala, že jej postave nenapísali zaujímavejší a dramatickejší dejový oblúk.

Neskôr svoje výroky síce korigovala, ale škody už boli napáchané. Okrem toho ale nemá Heigl príliš dobrú povesť ani medzi kolegami. Pri nakrúcaní sa totiž údajne správa ako rozmaznaná hviezdička a neustále sa na niečo sťažuje. Svojimi prehnanými požiadavkami mala strpčovať život štábu napríklad pri nakrúcaní komédie Život je taký.

Columbia Pictures / MovieStillsDB
Wednesday, Netflix seriál, herci zo seriálu Wednesday, Jenna Ortega

Odporúčame prečítať:

Zdajú sa ti herci vo Wednesday povedomí? Poznáš ich z týchto filmov a seriálov

9. Russell Crowe

Oscarový Russell Crowe je bezpochyby fantastický herec, ale aj s ním sa ťahá reputácia umelca, ktorý má svoje nálady. Nadávky adresoval režisérom, ale aj producentom a v zúrivosti dokonca rozmlátil telefón. Jeho nekonečné otázky o scenároch často privádzali režisérov do zúfalstva.

Curtis Hanson, ktorý s Croweom spolupracoval na trileri L. A. – Utajené skutočnosti, povedal, že herec mal otázku snáď ku každej svojej replike.

Warner Bros. / MovieStillsDB

10. Christian Bale

Christian Bale je mimoriadne úspešný a kvalitný herec. Úlohy si vyberá pozorne a často do nich dokáže dať úplne všetko (jeho drastické zmeny hmotnosti, ktoré je pre rolu ochotný podstúpiť, sú dobre známe). Napriek tomu sa s ním vlečie nálepka nevyspytateľného cholerika. Môže za to najmä sci-fi Terminátor 4: Salvation, v ktorom hral jednu z hlavných úloh.

Jeho agresívny prúd nadávok však unikol na internet a okamžite sa stal virálnym. Bale sa následne za svoje správanie ospravedlnil.

Warner Bros. / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť